Společnost debis získává Sola & Asociados

V souladu se zvyšováním svého portfolia SAP koupila společnost debis IT Services, podnikatelská jednotka společnosti DaimlerChrysler Services (debis) AG španělskou společnost Grupo Sola & Asociados, která se specializuje na řešení SAP.

Sola & Asociados, kterou v roce 1992 založil Francisco Sola, se skládá ze společností Softiber SL, Ambra Consulting SL a Aeren SL, které se zaměřují na poskytování profesionálních služeb SAP a vývoj softwaru. Příjmy celé skupiny byly v roce 1998 přibližně 4,1 miliónu EUR a v roce 1999 se očekávají ve výši šesti miliónů EUR. Společnost se sídlem v Madridu má v současné době 115 zaměstnanců. Zákazníky Soly jsou výrobní, telekomunikační, mediální a maloobchodní podniky. Sola se hlavně koncentruje na Španělsko, ale má i mezinárodní projekty v Portugalsku a Jižní Americe.

debis IT Services rychle rozšiřuje svou přítomnost ve Španělsku a zvýšil počet svých pracovníků z pouhých 40 vloni na dnešních více než 1300. Minulý týden společnost koupila Grupo Eltec SA, přední firmu poskytující desktopové služby s více než 800 zaměstnanci. V lednu vybrala La Generalitat, katalánská vláda v Barceloně, společnost debis IT Services jako dodavatele informačních služeb a jako kupce její společnosti poskytující služby informačních technologií, nyní s názvem Centre Informatic General de Catalunya.

Před rokem podepsala debis IT Services dohodu o globálním partnerství v oblasti loga se SAP AG, světovou jedničkou v oblasti podnikového softwaru. Jako součást tohoto partnerství zvýší debis IT Services svůj počet poradců SAP na celém světě na zhruba 1500 do konce roku 1999.

Dalším projevem úsilí zvyšovat portfolio SAP je otevření akademie debis v Neapoli v březnu. Akademie vyškolí v příštích třech letech asi 1500 studentů, z nichž se stanou specialisté nebo školitelé SAP. Akademie nabízí také mezinárodní kursy a podporu jí poskytují debis IT Services Italia, přední italské společnosti a university a městská správa Neapole.

O společnosti debis IT Services

debis IT Services, která patří do společnosti DaimlerChrysler Services (debis) AG se sídlem v Berlíně je jedním z předních evropských poskytovatelů služeb informačních technologií. debis Systemhaus, jak je společnost známa v Německu, nabízí konzultační služby a softwarová řešení a desktopové služby a řízení aplikací, datových středisek a komunikačních sítí. Příjmy v roce 1998 činily 4,4 miliardy DEM (2,2 miliardy EUR, 2,5 miliardy USD) a v roce 1997 dosáhly 3,2 miliardy DEM (1,8 miliardy USD). Čtvrtina celkových příjmů pochází z oblastí mimo Německo. Příjmy od zákazníků mimo skupinu DaimlerChrysler Group se podílejí na celku 69 procenty. debis IT Services má v současné době více než 15.000 zaměstnanců na celém světě. Všechny finanční výsledky jsou uváděny ve zprávách v souladu s americkými Všeobecně uznávanými účetními předpisy (GAAP). Údaje v dolarech jsou uváděny v průměrných směnných kursech za příslušný rok. Průměrné roční směnné kursy DEM: 1 USD v roce 1998 = 1,75 DEM, 1 USD v roce 1997 = 1,73 DEM, 1 libra šterlinků = 1,73 DEM, 1 libra šterlinků v roce 1988 = 2,91 DEM, 1 libra šterlinků v roce 1997 = 2,83 DEM:

ots Original Text Service: debis IT Services

Internet: http://www.newsaktuell.de

Kontakt: Fernando Diaz, debis IT Services Espana, +34-91-484- 6074, nebo fax, +34-91-484-6129, nebo fdiaz@debis.es; nebo Patricia York, debis IT Services v Německu +49-711-972-3457 nebo fax +49-711-972-1810 nebo mobilní telefon +49-171-403- 0011 nebo pyork@debis.com

Webová stránka: http://www.debis.com

Klíčová slova debis-Sola & Asociados

Oblast
Evropa, EU, NATO (es)

Kategorie
IT, telekomunikace

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.