CIBA dostala od Evropské komise schválení pro Vitravene

Evropská komise udělila Autorizaci prodeje v unii (Community Marketing Authorization) pro lék Vitravene (TM)(fomivirsen), první lék s novým takzvaným "antisense" mechanismem, pro prodej v Evropské unii. Vitravene, který prodává CIBA Vision, oční divize společnosti Novartis, a který spoluvyvíjela společnost Isis Pharmaceuticals, se používá pro lokální léčení cytomegalovirové (CMV) retinitidy (zánětu sítnice), což je degenerativní oportunní infekce, která postihuje osoby s AIDS a může mít za následek slepotu.

Komise schválila Vitravene pro použití při lokální léčbě retinitidy CMV u nově diagnostikované či pokročilé retinitidy CMV, pokud jsou ostatní terapie považovány za nevhodné anebo byly neúčinné.

Vitravene je k dostání v USA od roku 1998 a byl schválen v Brazílii v červnu 1999. Je to inhibitor replikace viru CMV. Vitravene je první antisensový ("protismyslový") lék, který byl schválen ke komerčnímu použití.

"Vitravene vyhovuje potřebě bezpečné, efektivní a dobře snášené terapie retinitidy CMV. Její pohodlný systém dávkování ve srovnání s jinými terapiemi retinitidy CMV může zlepšit kvalitu života osob žijících s AIDS a retinitidou CMV," uvedl Luzi von Bidder, prezident divize očního lékařství společnosti CIBA Vision. "Vitravene je důležitý doplněk inovativního portfolia produktů CIBA Vision a dobře zapadá do naší strategie být inovativním leaderem v oblasti oční péče, zejména péče o sítnici."

CIBA Vision zavede celosvětový poprodejní program dohledu, aby získala informace o dlouhodobé bezpečnosti. CIBA Vision také zavede na trh balení, které bude obsahovat lék spolu se zařízením na jeho podávání.

CIBA Vision, jejíž celosvětové ústředí je v Atlantě ve státě Georgia v USA, je globální jedničkou ve výzkumu, vývoji a výrobě optických a oftalmologických produktů a služeb, mezi nimiž jsou kontaktní čočky, výrobky pro ošetřování čoček a farmaceutika pro oční lékařství. Výrobky CIBA Vision jsou k dostání ve více než 70 zemích. Další informace najdete na webové stránce CIBA Vision na adrese www.cibavision.com .

CIBA Vision je divizí pro oční péči společnosti Novartis AG, světové jedničky v oblasti biověd, která se hlavně zabývá zdravotnictvím, výrobou produktů pro zemědělství, a produktů pro zdraví spotřebitelů (výživa a samoléčení). V roce 1998 dosáhla skupina Novartis tržeb 31,7 miliardy CHF, z toho 17,5 miliardy CHF připadaly na oblast zdravotní péče, 8,4 miliardy CHF na agroprodukty a 5,8 miliardy CHF na produkty pro zdraví spotřebitelů. Skupina ročně investuje více než 3,7 miliardy CHF do výzkumu a vývoje. Novartis s ústředím ve švýcarské Basileji zaměstnává asi 82.000 osob a působí ve více než 140 zemích na celém světě.

ots Original Text Service: CIBA Vision Corporation

Internet: http://www.newsaktuell.de

Kontakt: Ann Bailey Berry, CIBA Vision Corporation (USA) 770- 418-4208

Webová stránka: http://www.cibavision.com

Klíčová slova CIBA Vision

Oblast
USA, Kanada, OSN, svět a Arktida (us)

Kategorie
Zdravotnictví

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.