Dr. William Ripka je v radě Chemical Computing Group

Společnost Chemical Computing Group Inc (htpp://www.chemcomp.com) dnes oznámila, že jmenovala Dr. Williama Ripku, dosavadního viceprezidenta a vědeckého ředitele kalifornské firmy Ontogen Corporation se sídlem v Carlsbadu, novým členem své vědecké poradní rady SAB. Ripka se připojí k dosavadním členům vědecké poradní rady: Dr. Jurgenovi Bajorathovi z NCE Inc (Seattle, Wa), Dr. Gordonovi Crippenovi z University of Michigan (Ann Arbor, Mi) a k Dr. Ericovi Martinovi z Chiron Corporation (San Francisco, CA). Vědecká poradní rada radí a pomáhá Chemical Computing Group (CCG) jak při rozvoji současných produktů firmy, tak při určování budoucího směru společnosti.

"Jsme velmi šťastní, že se Bill připojil ke Gordonovi, Ericovi a Jurgenovi. Přináší s sebou široké znalosti, stejně jako bohaté znalosti při objevování nových léků," řekl Paul Labute, prezident a generální ředitel firmy CCG. "V minulosti jsme měli s Billem velmi plodný vztah a nyní se těšíme na jeho pozitivní vliv při budoucím rozvoji našeho softwaru," dodal Labute.

Dr. Ripka je v současnosti viceprezidentem a vědeckým ředitelem společnosti Ontogen Corporation (Carlsbad, Ca). V minulých letech zastával velký počet vedoucích postů ve farmaceutickém a biotechnologickém odvětví, včetně funkce prvního viceprezidenta společnosti Corvas International, Research Fellow, také navrhoval léky a modeloval molekuly v E. I. Du Pont. Je také šéfredaktorem v periodiku Current Opinion in Cardiovascular, Pulmononary and Renal Investigational Drugs. Specifický výzkum Dr. Ripky se soustřeďuje na spojení rozmanitosti chemie se strategií racionálního navrhování léků a molekulárního modelování. Tyto strategie zajišťují nové přístupy při objevování nových léčebných postupů.

Dr. Ripka, který byl zastižen v Kalifornii, prohlásil: "Jsem potěšen, že jsem členem poradní rady CCG. Inovace a pokrok CCG v oblasti rozvoje softwaru při objevování nových léků je pozoruhodná. Při dodávání počítačových aplikací farmaceutickým výzkumníkům, MOE společně s tradičními počítačovými softwarovými aplikacemi nabízí výběr originálních aplikací v takových klíčových oblastech jako například High Troughput Screening Data Analysis a při modelaci proteinů. Vestavěná řada aplikací ve spojení s flexibilním MOE poskytuje výzkumníkům balík softwarových programů, který se přizpůsobuje rychlým změnám v této oblasti."

MOE je chemický počítačový software příští generace. Díky zakomponování jazykové architektury poskytuje MOE nezávislé "out- of-the-box" aplikace, zdrojové kódy pro snadnou adaptaci a platformu pro rychlé metodologické aplikace prototypů. Je to také jediná skutečná platforma patřící mezi nezávislé softwarové balíky programů, které výzkumníkům umožňují vybrat si takové aplikace, které nejlépe odpovídají jejich potřebám a zdrojům. Toto spojení unikátní architektury a nezávislé platformy dělá z MOE ideálního kandidáta pro využití firmou. Pružnost a přizpůsobivost této aplikace příští generace zajišťuje to, že softwarový balík programů může být změněn a dále vyvíjen v průběhu doby, kdy bude docházet ke změnám a vývoji.

MOE vestavěné aplikace pokrývají široké rozpětí oblastí výzkumu včetně: High Troughput Screening Data Analysis, Combinatorial Chemistry Library Design, Protein & Homology Modeling a Material Science, stejně jako molekulární modelace a simulace.

Kontakt: ots Original Text Service: Chemical Computing Group, Inc. Internet: http://www.newsaktuell.de

Kontakt: Bill Hayden, viceprezident, tel: (USA) 514-393-1055, fax:(USA) 514-874-9538, info@chemcomp.com

Webová stránka: http://www.chemcomp.com

Klíčová slova Chemical Computing Group

Oblast
Praha, Česká republika (ce)

Kategorie
IT, telekomunikace

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.