CpG ImmunoPharmaceuticals získala 12,9 miliónu USD na

Společnost CpG ImmunoPharmaceuticals získala 12,9 miliónu USD ve druhém kole financování podniku k vylepšení několikafázových klinických výzkumů patentovaných produktů imunitní simulace CpG 7909 a CpG 8916, oznámila dnes společnost. Tyto produkty jsou založeny na DNA, což je široce využitelná technologie s potenciálními aplikacemi při léčbě rakoviny, alergií, astmatu a infekčních onemocnění. Mezi ty, co se nedávno podíleli na financování, patří především TVM Techno Venture Management z německého Mnichova, stejně jako Alafi Capital Co., QIAGEN NV, Alpinvest Holding NV, Kredietbank S.A. Luxembourgeoise a Mulligan Beteiligungs GmbH.

"Za poslední dva roky jsme učinili skvělý pokrok při zakládání široké využitelnosti naší technologie DNA, vyvinuli jsme dva přední produkty pro klinické využití a posunuli jsme se kupředu s několikafázovými klinickými testy na rakovinu, alergie, astma a infekční onemocnění," uvedl prezident a generální ředitel CpG ImmunoPharmaceuticals Robert L. Bratzler, Ph.D. "Dále jsme zajistili dominantní patentovou pozici našim patentovaným produktům, stejně jako jsme zabezpečili našim licencovaným doplňkovým imunitním stimulačním technologiím rozvoj výzkumu. Úspěch našeho nedávného financování uznává tyto výdobytky a reflektuje důvěru investorů v naší schopnost rychle vyvinout multiplikační imunoterapeutické produkty založené na DNA."

Dr. Bratzler pokračoval: "Naší strategií je ustanovit klinický obhajitelný koncept pro čtyři naše produkty pokračováním v extenzivním včasném testování našich předních sloučenin na lidech a následně identifikovat nejlepší kandidáty na vývoj fáze II. Vedle vnitřního úsilí máme také za cíl zrychlit komercionalizaci produktů založených na DNA prostřednictvím partnerství s předními farmaceutickými společnostmi. Očekáváme, že v nadcházejícím roce učiníme výrazný pokrok v obou oblastech."

CpG ImmunoPharmaceuticals chce finanční prostředky použít na iniciaci nejméně šesti nových klinických testů DNA v aplikacích na rakovinu, alergie, astma a infekční onemocnění během příštích dvanácti měsíců. Společnost si bude na klinické a regulační záležitosti nadále najímat klíčový personál, který bude na klinické programy dohlížet. Ralph Venhaus, M.D. nedávno nastoupil do společnosti jako viceprezident pro medicínské záležitosti, aby dohlížel na řízení a strategické plánování aktivit CpG na celém světě.

CpG ImmunoPharmaceuticals je soukromou biotechnologickou společností která vyvíjí inovativní terapeutické a profylaktické produkty, které stimulují imunitní systém pro léčbu rakoviny, alergií, astma a infekčních onemocnění a pro zrychlené zotavování funkcí imunitního systému po rakovinových chemoterapiích a dalších imunosupresivních druhů léčby. CpG ImmunoPharmaceuticals byla založena v roce 1997 a má sídlo ve Wellesley v americkém státě Massachusetts. Má také provozy a laboratoře v Evropě v německém Hildenu. Další informace o společnosti jsou k dispozici na stránce www.cpgdna.com.

ots Original Text Service:

CpG ImmunoPharmaceuticals Internet: http://www.newsaktuell.de Kontakt: Robert Bratzler, Ph.D, President a generální ředitel společnosti CpG ImmunoPharmaceuticals, 781-431-6400, mail@cpgdna.com, nebo Sharon Karlsberg, manažer společnosti Feinstein Kean Partners Inc., 617-577-8110, sharon_karlsberg@fkpi.com

Webová stránka: http://www.cpgdna.com

Klíčová slova CpG ImmunoPharmaceuticals

Oblast
Praha, Česká republika (ce)

Kategorie
Zdravotnictví

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.