Newmont ohlásil volbu prezidenta a dvou viceprezidentů

Newmont Mining Corporation (NYSE: NEM) dnes oznámila zvolení Wayna W. Murdyho, starého 55 let, prezidentem. Murdy bude dohlížet na provoz, průzkum a finanční a obchodní postupy. Předtím působil jako výkonný viceprezident a finanční ředitel. Bývalý předseda, prezident a výkonný ředitel Ronald C. Cambre zůstane předsedou a výkonným ředitelem.

David H. Francisco (49) a John A.S. Dow (53) byly zvoleni výkonnýmiu viceprezidenty. Francisco, který předtím působil jako starší viceprezident pro zahraniční operace, bude odpovídat za světové operace. Dow působil jako starší viceprezident pro průzkum a nyní povede průzkum a rozvoj podnikání.

Funkci finančního ředitele po Murdym převezme Bruce D. Hansen (41), který se také stane starším viceprezidentem. Hansen působil jako viceprezident pro rozvoj projektů.

Murdy se připojil k Newmontu jako starší viceprezident a finanční ředitel koncem roku 1992. V červenci 1996 byl zvolen výkonným viceprezidentem. Murdy má bakalářský titul v řízení podnikání z California State University v Long Beach. Je certifikovaný veřejný účetní.

Francisco byl zvolen starším viceprezidentem pro mezinárodní operace v květnu 1997. Jako viceprezident pro mezinárodní operace vstoupil do Newmontu v červenci 1995. Má bakalářský titul v geologickém inženýrství z University of Arizona.

Dow, který vstoupil do Newmontu v roce 1978, byl zvolen starším viceprezidentem pro průzkum v červenci 1996. Předtím byl viceprezidentem a regionálním ředitelem pro Indonésii a jihovýchodní Asii, kde řídil průzkumné aktivity. Dow graduoval na University of Canterbury na Novém Zélandě, kde získal titul bakaláře v geologii.

Hansen byl zvolen viceprezidentem pro rozvoj projektů v květnu 1997. Předtím působil jako starší viceprezident pro rozvoj firmy v Santa Fe Pacific Gold Corporation, která fúzovala s Newmontem v roce 1997. Hansen má bakalářský titul v důlním inženýrství z Colorado School of Mines a titul magistra finančního řízení podnikání z University of New Mexico. Do Santa Fe vstoupil v roce 1982.

Newmont Mining Corporation je vedoucím producentem zlata, který působí v USA, Peru, Indonésii, Uzbekistánu a Mexiku. ots Original Text Service: Newmont Mining Corporation Internet: http://www.newsaktuell.de Kontakt: Doug Hock, Newmont Mining Corporation, (USA) 303-837- 5812 Company News On-Call: http://www.prnewswire.com/comp/615675.html nebo fax (USA) 800-758-5804, linka 615675

Klíčová slova Newmont

Oblast
USA, Kanada, OSN, svět a Arktida (us)

Kategorie
Zpracovatelský a výrobní průmysl

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.