KPNQwest dokončuje akvizici konzultační firmy Xlink

Společnost KPNQwest dnes oznámila akvizici německého poskytovatele aplikací ISP Xlink Internet Consulting GmbH od společnosti Bull GmbH za 5,5 miliónu eur. Akvizice Xlink Consulting GmbH dále rozšiřuje vedoucí evropské postavení a nabídku společnosti KPNQwest a dodává jí strategickou hodnotu rozšířením možností služeb na aktiva ISP dopravní sítě Xlink získané od společnosti Bull v předchozím roce.

Konzultační a bezpečnostní služby společnost Xlink, virtuální privátní sítě, elektronické obchodování, soukromé značkové sítě a doménové služby budou kompletně integrovány do Xlink Internet Service GmbH, která se stala cele vlastněnou firmou společnosti KPNQwest v dubnu 1999.

"Konsolidace veškerých aktiv Xlink do KPNQwest dále posiluje naši rozšiřující se pozici jakožto průkopník na výbušném evropském trhu šířky frekvenčního pásma. KPNQwest je připravena nabízet nejmodernější, vysokokapacitní služby aby vyhověla zvyšující se poptávce řízené daty a službami IP (internetový protokol) a aplikacemi," uvedl hlavní výkonný ředitel KPNQwest Jack McMaster. "Multimediální aplikace náročné na šířku frekvenčního pásma způsobí dramatický nárůst poptávky po kapacitě sítí v Evropě. Kombinací síťového dosahu společnosti KPNQwest s vůdčí pozicí společnosti Xlink na německém trhu internetových služeb a aplikací nás nutí k rychlému růstu u distribuce aplikací elektronické obchodování pro německý obchod," dodal výkonný ředitel Xlink Internet Service GmbH Michael Rotert. První dva nejmodernější soběstačné eurookruhy OC-192 10 Gbps EuroRings (TM) společnosti KPNQwest nyní spojují celkem 14 evropských obchodních center s nekompatibilní kapacitou a rychlostí: Amsterodam, Antverpy, Bonn, Brusel, Kolín nad Rýnem, Düsseldorf, Frankfurt, Karlsruhe, Lille, Londýn, Mannheim, Paříž, Rotterdam and Štrasburg.

Po dokončení bude síť EuroRings (TM) poskytovat zákazníkům spolehlivé, rozsáhlé, bezpečné a bezproblémové širokopásmové komunikační služby založené na IP a tato síť bude zahrnovat 39 klíčových obchodních center v Evropě. Šitá na míru a plně ve vlastnictví KPNQwestt bude evropská síť napojena na 29.500kilometrovou síť americké společnosti Qwest. Mimo vysokorychlostní kapacity EuroRings(TM) disponuje KPNQwest, prostřednictvím svých poboček EUnet International and Xlink IP brands, možností poskytovat internetové služby založené na národních osách na 14 evropských trzích (Rakousko, Belgie/Lucembursko, Česká republika, Estonsko, Finsko, Francie, Německo, Portugalsko, Rumunsko, Norsko, Španělsko, Švédsko, Švýcarsko), s více než 300 vstupními branami na Internet. Spolu s doprovodnými smlouvami společnosti KPNQwest tvoří tato aktiva unikátní, bezbariérovou sílu v oblasti IP.

Zákazníky společnosti budou nadnárodní a další firmy na celém světě, které chtějí komunikační hlasové, datové a vizuální služby; a další komunikační společnosti, které potřebují nakoupit síťovou kapacitu pro velkoobchody. Služby, primárně a do budoucna ověřené pro data a IP (internetový protokol), budou zahrnovat hlasovou komunikaci na bázi IP; vysokorychlostní přístup na Internet; intranet; extranet a webové hostování; virtuální soukromé sítě na bázi IP a ATM (asychronní přenosový režim) a tranzitní služby IP pro velkoobchodní trh. O společnosti KPNQwest KPNQwest je vlastněna rovným dílem společnostmi KPN a Qwest Communications Intenational Inc. a má ředitelství v Denveru v Coloradu ve Spojených státech. Nová společnost dává dohromady moderní sítě z optických vláken obou partnerů, zkušenosti s internetovými službami a zákaznickou základnu EUnet International. Společnost má 650 zaměstnanců původně pracujících u KPN INS a EUnet International. Společnost plánuje výstavbu a provoz vysokokapacitní evropské sítě z optických vláken, založené na internetovém protokolu, která pokrývá 3500 kilometrů a po dokončení v roce 2001 bude měřit 13.000 kilometrů. Tato síť bude vzájemně propojena s optickou sítí Qwest v USA o délce 29.500 kilometrů. KPNQwest bude nabízet plný rozsah širokopásmových a IP komunikačních služeb.

O společnosti Xlink

Společnost má sídlo v Karlsruhe v Německu a integruje internetové systémy. Nabízí přístup na internet a implementaci komplexních internetových projektů pro zákazníky - společnosti. Jakožto bezpečnostní specialista nabízí Xlink úplné internetové služby založené na svých vlastních bezpečnostních produktech. Pro obchodní projekty navrhuje Xlink řešení pro internetovou bezpečnost, elektronické obchodování, virtuální soukromé sítě a multimediální služby (videokonference, telefonování přes internet). Internetové služby Xlink Internet Service GmbH se staly v plném rozsahu vlastnictvím společnosti KPNQwest v dubnu 1999. V červenci 1999 převzala společnost KPNQwest také obchodní projekt od sestry společnosti Xlink Internet Consulting GmbH a plně jí integrovala do své společnosti Xlink Internet Service GmbH. Xlink v současnosti zaměstnává přes 100 lidí a v roce 1998 dosáhla obratu 53 miliónů DEM. Poskytovatel služeb spolupracuje se sítí čítající více než 40 regionálních partnerů, kteří provozují asi tak 100 přístupových uzlů (PoP: Points of Presence - body přítomnosti). Zákaznická základna společnosti mimo jiné zahrnuje tyto společnosti: BASF, Bayer, VW, Audi, Karstadt, Messer Griesheim, Mummert+Partner Unternehmensberatung.

Tato tisková zpráva nenabízí cenné papíry pro prodej v USA. Cenné papíry KPNQwest nesmí být nabízeny nebo prodávány v USA bez registrace nebo výjimky z registrace. Jakákoliv veřejná nabídka cenných papírů KPNQwest, která by měla být učiněně v USA, bude provedena prostřednictvím burzovního prospektu, který může být získán od KPNQwest a který bude obsahovat podrobné informace o KPNQwest a managementu, stejně tak jako finanční výkazy. Tato zpráva může obsahovat výhledová prohlášení, která zahrnují rizika a nejistoty. Tato prohlášení se mohou obsahově lišit o skutečných budoucích událostí nebo výsledků. Mezi důležité rizikové faktory, které mohou způsobit odlišnost skutečných výsledků od obsahu výhledových prohlášení, patří potenciální výkyvy čtvrtletních výsledků, závislost na vývoji nových produktů, rychlé technologické a tržní změny, neschopnost dokončit síť podle plánu a rozpočtu, řízení finančního rizika a budoucí růst podléhající rizikům, schopnost KPNQwest vyrovnat se s problémem roku 2000 a změny v předpisech a legislativě. KPNQwest nepřebírá povinnost přezkoumávat nebo potvrzovat očekávání analytiků nebo odhady ani publikovat revize výhledových prohlášení v reakci na události nebo okolnosti po datu této zprávy nebo v reakci na vznik neočekávaných událostí. ots Original Text Service: KPNQwest Internet: http://www.newsaktuell.de Kontakt: James Doherty, Media Relations ze společnosti KPNQwest, +31-20-530-5- 321, nebo james.doherty@kpnqwest.com; nebo Petra Elsner, Media Relations ze společnosti Xlink Internet Service, +49-721-96-52- 321, nebo petra.elsner@xlink.net; nebo Bergund Hilgers, bergund.hilgers@fink- fuchs.de, nebo Tanja Diallo, oba z Fink & Fuchs Public Relations GmbH, +49-611-74 13-1-67

Klíčová slova KPNQwest

Oblast
Praha, Česká republika (ce)

Kategorie
IT, telekomunikace

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.