Čínským spotřebitelům nejvíce vadí explodující láhve s pivem

PEKING 14. července (ČTK) - Číňanům jako spotřebitelům nejvíce vadí bombující láhve s pivem, na druhém místě jsou nespolehlivé telefony. Vyplývá to z průzkumu Čínského sdružení spotřebitelů, jehož výsledky dnes zveřejnil pekingský tisk.

Explodující láhve s pivem zabily jen ve druhém čtvrtletí letošního roku v Číně pět lidí a 52 dalších zranily. Tento problém, který zřejmě není nijak řídký, se proto nejčastěji objevil ve stížnostech konzumentů.

Na druhém místě v počtu stížností skončily telefony, které řadovým Číňanům často "pijí krev", na třetím módní salóny. Průzkum zahrnoval odpovědi téměř 200.000 spotřebitelů.

Tisk podle agentury Reuters neuvedl bližší detaily nebo okolnosti průzkumu. Oficiální místa se však v poslední době snaží vyvíjet úsilí na zvýšení kvality čínského zboží vnitřní spotřeby, v němž převládají nekvalitní a napodobené výrobky.

ik

Klíčová slova Čína-spotřebitelé-stížnosti

Oblast
Asie, Austrálie (as)

Kategorie

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.