Pozice zajišťovny CIGNA se po divesticích nemění

Prodej divize CIGNA Property & Casualty (P&C), kterou skupina CIGNA převedla na společnost ACE Limited (označení na burze NYSE: ACL), nemá prakticky žádný dopad na společnost CIGNA Reinsurance Division, ani na subjekt CIGNA RE International, který se zabývá pojištěním života, zdraví a nepředvídaných událostí.

Společnost CIGNA Reinsurance Division, která je předním specialistou v oblasti zajištění zdraví, nepředvídaných událostí a života, společně se svými součástmi CIGNA RE International, CIGNA RE Europe a CIGNA RE Americas, jsou nadále v plném vlastnictví skupiny CIGNA.

Jediným významným dopadem prodeje divize CIGNA P&C na služby společnosti CIGNA Reinsurance související s pojištěním života, nepředvídaných událostí a zdraví, je převod vlastnictví na společnost ACE u pojišťoven P&C ze skupiny CIGNA, včetně CIGNA Insurance Company of Europe S.A.-N.V. To je společnost, která převzala pojištění zodpovědnosti jednotlivce od společnosti CIGNA RE International.

Přesto byla přijata opatření, která mají výrazně omezit dopad prodeje společnosti CIGNA Insurance Company of Europe na klienty, kteří mají uzavřené pojištění zodpovědnosti jednotlivce. To znamená, že:

- Všechny uzavřené smlouvy zůstávají beze změn v platnosti, přičemž budoucí smlouvy mohou být společností CIGNA Insurance Company of Europe uzavřeny na dobu maximálně pěti let;

- Ačkoliv ACE bude vlastnit společnost CIGNA Insurance Company of Europe, bude 100% rizik uzavřených se společností CIGNA Reinsurance pojišťovat společnost ve vlastnictví skupiny CIGNA;

- CIGNA Reinsurance činí kroky vedoucí k založení nové společnosti ve vlastnictví skupiny CIGNA, která by podle předpokladů měla pro účely mezinárodního zajištění zodpovědnosti jednotlivce nabídnout cenné papíry s ratingem A. Cílové datum pro zavedení: polovina roku 2000.

Produkty a služby zdravotního a životního pojištění, které poskytuje CIGNA Reinsurance, jsou jištěny společností Connecticut General Life Insurance Company a jinými přidruženými společnostmi skupiny CIGNA, které nejsou ovlivněny transakcí P&C.

CIGNA Reinsurance Division je předním poskytovatelem služeb souvisejících s řízením rizik a řešení produktů pro domácí i mezinárodní poskytovatele a další pojišťovny, které vyžadují ochranu před smrtí a jejími následky.

Divize byla založena v roce 1919 a na čistém předepsaném pojistném v loňském roce získala 419 miliónů dolarů.

ots Original Text Service: CIGNA Corporation

Internet: http://www.newsaktuell.de

Kontakt: Joe Mondy ze společnosti CIGNA, tel: (USA) 860-726- 4671, nebo joseph.mondy@cigna.com

Company News On Call: http://www.prnewswire.com/comp/165050.html nebo fax: (USA) 800- 758-5804, linka 165050

Webová stránka: http://www.cigna.com

Klíčová slova CIGNA

Oblast
Praha, Česká republika (ce)

Kategorie

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.