Spanair uzavřel leasingovou dohodu s GE Capital

Spanair S.A. podepsal s GE Capital Aviation Services (GECAS), jednotkou GE Capital, svou první nájemní smlouvu operační euroleasing.

Pronájem komerčních letadel je tradičně denominován v amerických dolarech. Mnohé evropské aerolinie však mají nedolarové příjmy a berou na sebe devizová rizika nebo hedgingové náklady. S nástupem eura udělal GECAS průzkum u svých zákazníků a rozhodl se nabízet produkt europronájmu.

Henry A. Hubschman, prezident GECAS, řekl, "Jako součást úlohy GECAS být poskytovatelem úplných leteckých a finančních řešení leteckému odvětví jsme v reakci na poptávku zákazníků přišli s produktem europronájmu."

Carlos Bravo, generální ředitel Spanairu, řekl, "Je to první europronájem Spanairu a mám definitivně zájem zvyšovat počet europronájmů od GECAS."

Spanair je španělská letecká společnost a v současnosti provozuje pravidelné a charterové lety ze svých středisek v Palmě a Madridu.

GECAS vlastní nebo spravuje flotilu 850 letadel a poskytuje plnou řadu letadlových finančních produktů a služeb více než 175 leteckým společnostem na celém světě. GECAS poskytuje financování krátkodobých a dlouhodobých potřeb zařízení, financování akvizicí, odprodej letadel a dohody o prodeji a zpětném leasingu. GECAS má sídlo ve Stamfordu, Conn., a má oblastní kanceláře v Miami, Hongkongu, Singapuru, Pekingu, Vídni a Shannonu (v Irsku).

GE Capital s aktivy přes 300 miliard USD je světová společnost pro diverzifikované finanční služby s 28 specializovanými oblastmi podnikání. Jako plně vlastněná pobočka General Electric Company, GE Capital se sídlem ve Stamfordu, Conn., poskytuje správu zařízení, středotržní a specializované financování, speciální pojištění a řadu spotřebitelských služeb, jako jsou leasing automobilů, hypotéky na domy a kreditní karty pro podnikatele a jednotlivce na celém světě. GE je diverzifikovaná společnost v oblasti zpracovatelství, technologií a služeb s celosvětovou působností. ots Original Text Service: GE Capital Internet: http://www.newsaktuell.de Kontakt: John Oliver z GE Capital, 203-357-4346 Company News On-Call: http://www.prnewswire.com/comp/349500.html nebo fax, 800-758-5804, linka 349500

Klíčová slova GECAS-Spanair

Oblast
Praha, Česká republika (ce)

Kategorie
Auto-moto, doprava a stroje

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.