MCI WorldCom vytváří Global Solution

Společnost MCI WorldCom (Nasdaq: WCOM) dnes oznámila vytvoření nové podnikatelské jednotky Global Solutions, která bude mít na starosti její obchodní činnost v hodnotě jedné miliardy USD, zaměřenou na poskytování ucelených návrhů, vytváření a údržby sítí pro největší světové firmy.

Vedoucím jednotky, která bude součástí podnikatelské divize Global Accounts společnosti MCI WorldCom, bude Anthony Russo, veterán v oblasti telekomunikací. Nová jednotka se sídlem v McLean ve státě Virginia se opírá o mezinárodní personál 2000 osob pro prodej a podporu po celém světě.

V den zahájení provozu je MCI WorldCom Global Solutions jedním z největších poskytovatelů řešení v oblasti telekomunikací na světě. K dosavadním zákazníkům patří americká burza NASDAQ, GE Information Services a Sea-Land Service Inc. Global Solutions dnes poskytuje speciální služby (outsourcing) 350 nadnárodním zákazníkům, kteří pověřili MCI vybudováním, provozováním, monitorováním a údržbou jejich celosvětových telekomunikačních zařízení.

Global Solutions provádí pro své klienty správu složitých součástí telekomunikačních zařízení na uceleném základě. Navrhuje a poskytuje podnikové sítě a dodává kompletní škálu služeb "na klíč". Jednotka je schopná nabízet taková síťová řešení, která zahrnují plánování, implementaci a uvedení do souladu jakož i průběžnou údržbu pro optimalizaci fungování globálních telekomunikačních linek zákazníka. Skupina také instaluje a spravuje pobočkové ústředny, internetová směrová spojovací pole a další zařízení, používané ve vyspělých hlasových, datových a internetových sítích.

"Velké společnosti zjišťují, že je účelné, když veškeré jejich potřeby v telekomunikační oblasti nechají na nás," uvedl Russo. "Mohou se tak soustředit na svou hlavní činnost a spolehnout se na MCI WorldCom při správě jejich speciálního oddělení pro telekomunikace."

Global Solutions je součástí jednotky Global Accounts MCI WorldCom, jejímž vedoucím je prezident Bob Hartnett. Global Accounts funguje jako pojízdná prodejna pro 1100 globálních zákazníků.

"Ať v New Yorku, Londýně nebo Tokiu, nadnárodní zákazníci hledají konzistenci, spolehlivost a síťové služby, které by byly všude stejné," řekl Hartnett. "Naše týmy v Global Account jsou pod jedním vedením, což nám umožňuje bezkonkurenční možnost zaměřit se na odlišné potřeby nadnárodní společnosti na globálním trhu," dodal.

Zákazníkům Global Account slouží na celém světě jednotný zákaznický tým, poskytující koordinované řízení, a celopodnikové uzavírání smluv a poskytování slev. Se svou strategií rozsáhlého přístupu k síti a dosahem sítě je MCI WorldCom jediným provozovatelem, který může poskytovat silnou kombinaci řešení zaměřených vysoce na zákazníka na uzavřené bázi na celém světě.

"Globální zaměření a strategie MCI WorldCom spolu s význačnou úrovní investic byly hlavními faktory našeho rozhodování při volbě MCI WorldCom," řekl Jim Macioce, viceprezident pro globální klientské operace u GE Information Services. "Děláme trvalý pokrok v integraci našich sítí. Trvale úzce spolupracujeme na udržení toku zákaznických informací v důležitém elektronickém obchodě GE Information Services na nejvyšší úrovni kvality."

"V typickém dni s miliardovým obratem akcií síť elektronického obchodování, kterou MCI WorldCom vybudoval a udržuje pro Nasdaq, řídí 500 miliónů až 1 miliardu datových souborů se zárukou 100procentní dodávky každého souboru na simultánní bázi do počítačů Nasdaq v celé zemi," řekl Gregor Bailar, šéf informační kanceláře v National Association of Securities Dealers - matce Nasdaq Stock Market, Inc. "S tímto sofistikovaným modelem obchodování, postaveným na nejmodernější technologii, jsme nasadili laťku pro všechny ostatní obchodní trhy v USA napojením na 8000 makléřů a s kapacitou na zvládnutí obrovských objemů, z které profituje celá americká ekonomika."

Kompletní vlastnictví a provoz zařízení na celém světě MCI WorldCom umožňuje poskytovat služby neovlivňované konflikty, spory o příjmy a hádkami o účetní kontrolu, ke kterým dochází i v nejlépe pracujících smíšených společnostech.

"Zavedení světového podpůrného programu MCI WorldCom radikálně mění vzor zákazníků a dodávek služeb z volněji strukturovaných modelů, které existují v dnešních telekomunikačních aliancích," řekl Hartnett. "Nadnárodní zákazníci tradičně jednali se směsí poskytovatelů telekomunikačních služeb a národních provozovatelů, kterou bývá často obtížné na světové bázi řídit a koordinovat."

MCI WorldCom je přední světový poskytovatel komunikačních služeb, jehož příjmy v roce 1998 činily více než 30 miliard USD a který působí ve více než 65 zemích v obou Amerikách, Evropě a asijsko-tichomořské oblasti. MCI WorldCom je přední poskytovatel plně integrovaných místních, dálkových, mezinárodních a internetových služeb. Světové sítě MCI WorldCom, včetně nejmodernější panevropské sítě a transoceánských kabelových systémů, poskytují neomezené vysokokapacitní spojení více než 40.000 budov na celém světě. MCI WorldCom je obchodována na Nasdaq pod zkratkou WCOM. Pro další informace navštivte Wordl Wide Web na http://www.wcom.com. ots Original Text Service: MCI WorldCom Internet: http://www.newsaktuell.de Kontakt: Paul Adams z MCI WorldCom News Bureau (USA) 770-280- 6406 nebo 800-644-NEWS Webová stránka: http://www.wcom.com

Klíčová slova MCI WorldCom

Oblast
Praha, Česká republika (ce)

Kategorie
IT, telekomunikace

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.