Rok po cunami: čeští turisté objevují jiné exotické destinace

26. prosince uplynul rok od přírodní katastrofy, která za sebou zanechala přes 170 tisíc mrtvých. Zemětřesení, které zvedlo mořské dno a způsobilo cunami, nejvíce postihlo turistické destinace Thajsko, Indonésii, Srí Lanku a Maledivy.

Jaký je zájem českých turistů o tyto oblíbené exotické destinace po roce?

Dle statistik největšího online prodejce zájezdů, společnosti INVIA.CZ, která nabízí zájezdy do celého světa od 170 cestovních kanceláří, Češi dávají tento rok přednost jiným exotickým zemím.

V roce 2004 byl největší zájem o Brazílii a právě postižené země Srí Lanku a Thajsko. Rok po katastrofě je největší zájem o Spojené arabské emiráty, Venezuelu a na třetím místě zůstává Thajsko.

V období 1. 11. 2004-26. 12. 2004 (před katastrofou) byly nejžádanější tyto exotické destinace:

1. Brazílie

2. Srí Lanka

3. Thajsko

4. Kuba

5. Dominikánská republika

6. Maledivy

Ve stejném období v roce 2005 je největší zájem o tyto exotické země:

1. Spojené arabské emiráty

2. Venezuela

3. Thajsko

4. Dominikánská republika

5. Brazílie

6. Keňa

Z žebříčku šesti nejoblíbenějších exotických destinací tedy dle statistik INVIA.CZ vypadla Srí Lanka a Maledivy. Počet objednávek zájezdů na Srí Lanku poklesl na 40 % roku 2004, počet objednávek na Maledivy na 75 %. U Thajska je počet objednávek ve sledovaném období na stejné úrovni.

Největším hitem sezony jsou jednoznačně Spojené arabské emiráty, nadále stoupá zájem o země Jižní Ameriky a velmi populární exotickou destinací se stává Keňa.

O INVIA.CZ:

Společnost INVIA.CZ, s.r.o. je největší online cestovní agentura v České republice. V nabídce jsou zájezdy od 170 cestovních kanceláří do celého světa, společnost má tak přehled o vývoji celého výjezdového trhu. Zájezdy nabízí za stejných cenových podmínek jako pořádající cestovní kancelář. V roce 2005 INVIA.CZ zdvojnásobila obrat oproti roku 2004 a celkový prodej zájezdů v roce 2005 dosáhne asi 610 milionů Kč. Většinovým vlastníkem společnosti je švýcarská investiční skupina Centralway Holding AG. Více o INVIA.CZ na http://o.invia.cz

Kontakt:

Michal Tůma - marketingový manažer INVIA.CZ

e-mail: michal.tuma@invia.cz

tel.: 221411432

Klíčová slova PROTEXT-turistika-cunami-INVIA.CZ

Oblast
Praha, Česká republika (ce)

Kategorie
Služby, cestovní ruch

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.