APL dostala patent na detekci drog ze vzorků vlasů

LAS VEGAS 17. června(PROTEXT/ots)- Společnost Associated Pathologists Laboratories (APL) obdržela oznámení od federálního úřadu USA pro patenty a ochranné známky, Department of Commerce Patent and Trademark, že byl vydán patent na unikátní metodu APL spočívající v detekci drog ze vzorků vlasů. Tento patent je popisován jako "v soudním lékařství akceptovatelná metoda vyšetření vzorků vlasů pro určení používání drog."

APL má přihlášeny dva další patenty v USA, týkající se jejích metod testování drog ze vzorků vlasů.

Testování vlasů může zjistit používání drogy v posledních 90 dnech. Tradiční testování drog ze vzorků moče je schopné odhalit používání pouze za posledních 72 hodin. Testování vlasů je schopno detekovat dvojnásobné množství uživatelů drog než testování moči. Testování vlasů se rychle stává preferovanou metodou při přijímacích procedurách potenciálních zaměstnanců v mnoha společnostech a organizacích v USA.

Associated Pathologists Laboratories, která zajišťuje testování drog na základě vzorků vlasů, moče, krve a dechu, je soukromá korporace s ústředím v Las Vegas ve státě Nevada. APL byla založena v roce 1966 a v jejích laboratořích pracuje přes 1300 zaměstnanců, jejichž vedoucími je 25 doktorů medicíny a filosofie. APL je licencována nebo akreditována mnoha organizacemi, k nimž patří College of American Pathologists (CAP) a Substance Abuse and Mental Health Services Administration (SAMHSA).

ots Original Text Service: Associated Pathologists Laboratories

Internet: http://www.newsaktuell.de

Contact: Craig Shanklin, Vice President, Marketing of Associated Pathologists Laboratories, 702-733-7866

Webová stránka: http://www.apllabs.co

Klíčová slova APL

Oblast
Praha, Česká republika (ce)

Kategorie
Chemický a farmaceutický průmysl

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.