BARRA zavádí produkty přístupu k odhadům makléřů

Společnost BARRA, Inc. (Nasdaq: BARZ) dnes oznámila zavedení série produktů s makléřskými odhady, které poskytují okamžitý přístup k odhadům zisků a dalších indikátorů hospodářských výsledků u více než 17.000 společností v 60 zemích. Výrobková řada s názvem BARRA Global Estimates(TM) poskytne institucionálním investorům pružnost při výběru z několika možností elektronických platforem dodávaných prostřednictvím internetu.

Stěžejní aplikace v rámci výrobkové řady, BARRA Global Estimates Analyzer(TM), je analytickým softwarovým nástrojem, který může pomoci profesionálním investorům při budování a analýze portfolií. Investoři mohou vyhodnocovat prognózy podle vlastních kritérií, souhrnné údaje podle sektorů a regionů a další souhrnné údaje jak současné, tak v historickém kontextu. BARRA Global Estimates On-line(TM) je produkt na bázi browseru pro uživatele, kteří nepotřebují tolik funkcí pro vyhledávání vzájemných souvislostí u odhadů a souhrnných údajů o společnostech. BARRA Global Estimates Direct Access(TM) poskytuje uživatelům přístup k rozsáhlé databázi odhadů pro použití v modelech vlastněných společností BARRA nebo dalších otevřených systémech. Údaje z BARRA Global Estimates jsou přístupné prostřednictvím celé řady dalších distributorů dat i vybraných finančních portálů na internetu.

"Dnešek znamená vstup společnosti BARRA do odvětví elektronických odhadů v plném měřítku a je kulminací měsíců tvrdé práce našich týmů ve Skotsku a Kalifornii na vytvoření výrobkové řady s předním postavením v tomto odvětví," uvedl Andrew Huddart, prezident divize Investment Data Products společnosti BARRA. "BARRA Global Estimates přinese vysoké standardy BARRA do sběru dat, a softwaru pro práci s portfolii širší skupině uživatelů," dodal.

Zavedení nových produktů znamená přechod adresáře odhadů Estimate Directory(R) (TED) z publikované verze do elektronické verze přenášené internetem. BARRA původně koupila TED od společnosti Edinburgh Financial Publishing Limited v říjnu 1997.

POZNÁMKA: BARRA je registrovanou ochrannou známkou společnosti BARRA, Inc. Estimate Directory je registrovanou ochrannou známkou a TED, BARRA Global Estimates, BARRA Global Estimates Analyzer, BARRA Global Estimates On-line a BARRA Global Estimates Direct Access jsou ochranné známky společnosti BARRA (U.K.), Ltd. Všechny ostatní názvy společností a výrobků v tomto sdělení mohou být ochrannými známkami příslušných vlastníků.

BARRA, založená v roce 1975, poskytuje inovativní analytické modely, software, poradenské služby, služby v oblasti údajů pro investování a správu financí, které umožňují klientům na celém světě vynikající rozhodování v oblasti investic a obchodů. BARRA s ústředím v kalifornském Berkeley má své kanceláře ve významných finančních centrech po celém světě. Informace o společnosti BARRA jsou také k dispozici on-line na adrese http://www.barra.com.

Každé prohlášení v tomto sdělení pro tisk, které obsahuje nějakou formu budoucího času či pravděpodobnosti, je výhledovým tvrzením, které může zahrnovat celou řadu rizikových faktorů a nejistot. Mezi dalšími faktory, které mohou způsobit, že skutečné výsledky se budou významně lišit, jsou: dostupnost adekvátních údajů od třetích stran za přiměřených podmínek a za přiměřené ceny, významná zpoždění anebo nadměrné náklady spojené s výzkumem, vývojem resp. zaváděním výrobků, významná zpoždění, nadměrné náklady nebo časové údaje o nákladech spojených s výzkumem, vývojem resp. zaváděním softwaru nebo dat, které budou obsahovat data po 31.prosinci 1999. Další informace o potenciálních faktorech, které mohou mít vliv na hospodářské výsledky společnosti, jsou obsaženy na formuláři 10-K za fiskální rok 1998 a formulář 10-Q k 31.prosinci 1998, které společnost předkládá americké Komisi pro burzy a cenné papíry (SEC). Viz zprávy společnosti předkládané SEC, jejichž kopie jsou dostupné zdarma od společnosti anebo online na adrese http://www.barra.com

ots Original Text Service: BARRA, Inc.

Internet: http://www.newsaktuell.de Kontakt: Martin Dagata, Director of Marketing, Investment Data Products, 510-649-4657, nebo Jennifer Hinchman, Manager, Corporate Communications, 510- 649-4548, oba BARRA, Inc.

Webová stránka: http://www.barra.com

Klíčová slova BARRA

Oblast
Praha, Česká republika (ce)

Kategorie
Finance, ekonomika
IT, telekomunikace

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.