FMC prodá divizi bioproduktů Cambrexu

Společnosti FMC Corporation (NYSE: FMC) a Cambrex Corporation (NYSE: CBM) dnes oznámily, že podepsaly definitivní smlouvu o prodeji podniku na výrobu bioproduktů společnosti Cambrex se sídlem v New Jersey za 38 miliónů USD. Transakce podléhá schválení ze strany vlády a měla by být dokončena ve třetím čtvrtletí roku 1999.

Divize BioProducts je dodavatelem patentovaných produktů pro biovědecký výzkum. Tržby v roce 1998 činily zhruba 25 miliónů USD. Podnik zaměstnává asi 100 osob v Rocklandu ve státě Filadelfia a v Dánsku.

Předseda představenstva a generální ředitel FMC Robert N. Burt uvedl: "BioProducts je dobrým podnikem se solidním potenciálem růstu a zapadá do komplementárních činností Cambrexu, avšak poskytoval málo synergických efektů a měl málo podobného s našimi ostatními aktivitami. Nadále budeme zaměřovat naše zdroje tak, abychom docilovali našich cílů v oblasti návratnosti investic a růstu."

Cambrex je předním světovým dodavatelem produktů pro lidské zdraví, zdraví zvířat a biotechnologických produktů pro průmysl biovědy a je producentem speciálních chemikálií prostřednictvím svých dceřiných společností ve Spojených státech a Evropě.

FMC je jedním z předních světových výrobců chemikálií a strojů pro průmysl a zemědělství. FMC zaměstnává asi 16.000 osob ve více než 100 výrobních závodech a dolech v 25 zemích. Společnost dělí své podnikání do pěti segmentů: energetické systémy, potravinářství a dopravní systémy, zemědělské produkty, speciální chemikálie a průmyslové chemikálie.

Prohlášení o "bezpečném přístavu" podle Zákona o soukromých obchodech s cennými papíry (Private Securities Litigation Act) z roku 1995:

Prohlášení v tomto sdělení pro tisk, která jsou výhledovými tvrzeními, podléhají různým rizikům a nejistotám, týkajícím se určitých faktorů ve zprávě společnosti na formuláři 110-K a jiných zprávách předkládaných Komisi pro burzy a cenné papíry (SEC). Takové informace, obsažené v tomto sdělení, představují nejlepší úsudek managementu k datu tohoto sdělení na základě v současné době dostupných informací. Společnost nemá v úmyslu aktualizovat tyto informace a zříká se jakýchkoli právních závazků v opačném smyslu.

ots Original Text Service: FMC Corporation

Internet: http://www.newsaktuell.de

Kontakt: Media, Pat Brozowski, 312-861-6104, nebo Tom Kline, 312-861-6100, nebo Investor Relations, Randy Woods, 312-861-6160, všichni z FMC Corporation

Company News On-Call: http://www.prnewswire.com/comp/121861.html nebo fax, 800-758- 5804, linka 121861

Klíčová slova FMC-Cambrex

Oblast
Praha, Česká republika (ce)

Kategorie
Věda, vzdělávání a školství

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.