Southern Energy začíná obchodovat s elektřinou v Evropě

Společnost Southern Energy Inc., která je součástí Southern Company (NYSE: SO), dnes oficiálně zahájila v Evropě obchodování s elektřinou v Amsterdamu se zaměřením svého působení na Nord Pool, energetické sdružení zajišťující dodávky do skandinávských zemí.

Southern Energy, působící pod názvem Southern Energy- Europe BV, má svou kancelář na adrese Dr. Willem Dreesweg 2, 1185 VB Amstelveen, Nizozemsko.

"Budeme se snažit rozšířit svou činnost obchodování s elektřinou po celé Evropě tak rychle, jak to dovolí vývoj na trhu," uvedl Rick Pershing, viceprezident Southern Energy, která má na starosti mezinárodní operace. "Máme velkou radost, že jsme dnes zahájili obchodování na nejvyspělejším evropském trhu s energií a těšíme se na účast na Amsterdamské energetické burze později v tomto roce."

Nord Pool má obvykle za den obrat 2,5 miliónu megawatthodin v termínových kontraktech typu forwards a futures.

"Máme v plánu být v Nord Pool významným aktérem," uvedl Pershing.

Southern Energy má v plánu sledovat všechny příležitosti expanze v Evropě, ale bude se zejména zaměřovat na "severojižní" koridor trhů s energií, který sahá od severských zemích až po Itálii. Svou strategií, která je podobná té, kterou používá její podnik Southern Company Energy Marketing ve Spojených státech, se Southern Energy také bude snažit sdružovat evropské prostředky na výrobu elektřiny se svými obchodními operacemi prostřednictvím akvizic nebo jinými způsoby.

Southern Energy-Europe, plně vlastněná dceřiná společnost, bude nezávislá na Southern Company Energy Marketing, což je společný podnik pro obchodování a marketing se společností Vastar Resources Inc.

Southern Energy Inc. vyvíjí, staví, vlastní a provozuje zařízení na výrobu a dodávky elektřiny a poskytuje širokou škálu služeb veřejně prospěšným společnostem a průmyslovým podnikům na celém světě. Southern Energy dodává elektřinu v 10 zemích na čtyřech kontinentech.

Southern Company, největší výrobce elektřiny ve Spojených státech, je také mateřskou firmou společností Alabama Power, Georgia Power, Gulf Power, Mississippi Power a Savannah Electric.

ots Original Text Service: Southern Energy Inc.

Internet: http://www.newsaktuell.de

Kontakt: David Mould, (USA) 770-379- 7531, nebo Chuck Griffin, (USA) 770-821-7814 oba ze společnosti Southern Energy Inc.

Klíčová slova Southern Energy

Oblast
Praha, Česká republika (ce)

Kategorie
Energetika, suroviny

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.