Joseph H. Netherland prezidentem FMC Corporation

FMC Corporation (NYSE: FMC) dnes oznámila, že Joseph H. Netherland byl jmenován s okamžitou platností prezidentem FMC. Netherland vystřídá Larryho D. Bradyho, který se rozhodl odejít do předčasného důchodu, aby se mohl věnovat osobním a profesionálním zájmům.

Ve vyjádření ke jmenování předseda a výkonný ředitel Robert N. Burt řekl: "Ačkoliv rozhodnutí Larryho je zklamáním, jsme šťastni, že máme Joe Netherlanda, zkušeného a ověřeného vedoucího, který může následovat Larryho a jeho odkaz skvělého příspěvku pro naší společnost."

Netherland, 52, byl zvolen výkonným viceprezidentem FMC v roce 1998. Od roku 1992 byl generálním ředitelem energetické a dopravní skupiny FMC.

Mezi jeho nové odpovědnosti budou patřit potravinářské a dopravní systémy, služby pro chemii a firemní informační technologie. Netherland si podrží i své dosavadní oblasti, tj. energetické systémy, speciální chemikálie, zájmy FMC v Evropě, mezinárodní oblasti, chemické technologie a světový marketing.

Netherland vstoupil do společnosti v roce 1973 jako obchodní plánovač ve strojírenské skupině. Pokračoval v různých funkcích ve skupině obranných zařízení. V roce 1978 byl jmenován provozním ředitelem v dělové divizi, pověřeným zahájením výroby Bradleyho bojového vozidla.

V roce 1983 přešel jako ředitel do bývalé skupiny ropného zařízení, divize řízení kapalin, a v roce 1984 se stal ředitelem divize vrtů. V roce 1985 se Netherland stal generálním ředitelem skupiny a v dubnu 1989 generálním ředitelem bývalé skupiny speciálních strojů.

Před příchodem do FMC Netherland pracoval jako průmyslový inženýr v E.I.DuPont de Nemours & Co. V letech 1969 až 1972 sloužil jako důstojník u Pobřežní stráže USA.

Získal titul bakaláře věd v průmyslovém inženýrství na Georgia Institute of Technology a titul magistr obchodní administrativy na Wharton School of Finance při University of Pennsylvania.

Netherland je bývalým předsedou Sdružení dodavatelů ropných zařízení. Působil ve správní radě American Petroleum Institute a je aktivně činný v četných charitativních organizacích.

FMC Corporation je jedním z předních světových producentů chemikálií a průmyslových a zemědělských strojů. Společnost se sídlem v Chicagu ohlásila v roce 1998 roční obrat 4,4 miliardy USD. FMC zaměstnává 16.000 lidí ve více než 100 výrobních zařízení a dolech v 25 zemích. Společnost dělí své podnikání do pěti hlavních oborů: Energetické systémy, Potravinářské a dopravní systémy, Zemědělské produkty, Speciální chemikálie a Průmyslové chemikálie. ots Original Text Service: FMC Corporation Internet: http://www.newsaktuell.de Kontakt: Media, Tom Kline, (USA) 312-861-6100, nebo Investor Relations, Randy Woods, (USA) 312-861-6160, oba z FMC Corporation Company News On-Call: http://www.prnewswire.com/comp/121861.html nebo fax, (USA) 800-758-5804, linka 121861

Klíčová slova FMC

Oblast
Praha, Česká republika (ce)

Kategorie
Chemický a farmaceutický průmysl
Auto-moto, doprava a stroje

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.