Zápasy sezony 2004 basketbalové ligy žen WNBA budou vysílány 66 televizními stanicemi ve 188 zemích a 30 jazycích

Zápasy sezony 2004 basketbalové ligy žen WNBA budou vysílány rekordním počtem televizních stanic na celém světě. Zápasy bude vysílat 66 stanic ve 188 zemích světa, ve 30 jazycích.

Kromě televizních stanic, které zápasy WNBA vysílaly v sezoně 2003, uzavřela WNBA vysílací smlouvy i s následujícími stanicemi: Polsko (Canal+), Venezuela (Channel 8), Georgia (Imedi TV), Norsko (Canal+Nordic), Finsko (Canal+Nordic), Švédsko (Canal+Nordic), Čína (Dragon TV), Kypr (LTV) a Irák (Iraq Media Network).

V lize hraje 27 cizinek z 19 zemí celého světa. Mezi zahraniční hráčky patří například Lauren Jacksonová (Austrálie), Ticha Penicheirová (Portugalsko), Margo Dydeková (Polsko) a Jelena Baranová (Rusko). V letošní sezoně se také vůbec poprvé jedno z utkání basketbalové ligy WNBA hrálo mimo území USA. V mexickém Monterrey se 6. května 2004 utkaly Detroit Shock a San Antonio Silver Stars v zahajovacím zápase sezony.

Osmá sezona basketbalové ligy žen (WNBA) bude velmi vyrovnaná a očekává se, že se v ní představí mnoho talentů. Zápasový program je rovněž velmi náročný. V sezoně basketbalové ligy žen WNBA 2004 se také poprvé představí celá řada mladých talentů, jako například Diana Taurasi (v týmu Phoenix Mercury), která je trojnásobnou vítězkou univerzitní basketbalové ligy Connecticut NCAA, či Alana Beardová (tým Washington Mystics), která získala cenu pro nejlepší hráčku roku. KONTAKT: NBA David Cooper, 212-407-8095 dcooper@nba.com nebo Eric Conrad, 212-407-8274 econrad@nba.com

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.