Netscape rozšiřuje své evropské portálové stránky

Netscape, dcera americké společnosti America Online (NYSE: AOL), v úterý oznámila, že rozšiřuje své portálové stránky European Netcenter podpisem obchodních dohod s třemi předními evropskými společnostmi: World Online, Lycos Bertelsmann a VNU. Dále Netscape oznámila, že její portálové stránky European Netcenter rychle rostou a jejich provoz se za první tři měsíce provozu zdvojnásobil. Toto zvýšení provozu je pouze jedním z faktorů, který uvedly společnosti World Online, Lycos Bertelsmann a VNU, když oznamovaly nové a rozšířené dohody se společností Netscape o poskytování služeb a lokalizovaného obsahu evropským spotřebitelům.

"Naše vztahy s evropskými společnostmi jako World Online, Lycos Bertelsmann a VNU ukazují hodnotu browseru Netscape a velkou hybnou sílu stránek International Netcenter v Evropě," uvedla Linda Lawrenceová, viceprezidentka International Netcenter. "Netscape pomáhá společnostem budovat značku na síti a zvýšit počet návštěvníků při poskytování inovativních služeb novým zákazníkům na internetu."

Dohoda Netscape s World Online má usnadnit evropským spotřebitelům přístup na síť. Součástí dohody je, že Netscape Communicator bude standardním browserem pro službu World Online v sedmi evropských zemích a bude distribuován společností World Online jako součást počátečního balíku při nákupu jejího servisu. World Online získá přednostní polohu na stránkách Netscape International Netcenter.

"Cíl World Online dodávat službu přístupu na internet všude v Evropě přizpůsobenou jednotlivým trhům je dokonale v souladu se strategií International společnosti Netscape všude expandovat nabídku Netcenter ke spotřebitelům," uvedla Nina Brink, generální ředitelka World Online. "Náš vztah s Netscape poskytne našim zákazníkům hodnotu tím, že jim nabídneme nejlepší obsah a komerční služby, které jsou na internetu dostupné."

Lycos Bertelsmann a VNU dále oznámily rozšířené dohody s Netscape o poskytování dalšího lokalizovaného obsahu evropským zákazníkům v Nizozemsku a Španělsku. Mezi faktory rozšíření jejich smluv Lycos Bertelsmann a VNU uvedly zvýšení provozu na stránkách Netscape European Netcenter.

Netscape Netcenter 2.0, který je dnes dostupný v Nizozemsku, poskytuje celou škálu místních zpráv v kategoriích finance, technika, sport a kultura prostřednictvím dohody podepsané s VNU, jedné z největších publikujících společností v Evropě. VNU také poskytuje pro nizozemskou stránku aktualizované zpravodajství a telefonní seznam. Lycos Bertelsmann poskytuje vyhledávací službu a další kanály a adresáře s místním obsahem v kategoriích finance, počítače, zábava, umění, film, nabídka zaměstnání a cestování.

S prací s Netscapem je spojena vysoká hodnota," uvedl Harry Michel, starší poradce v oblasti rozvoje podnikání a analýz pro VNU. "Jejich praxe z USA je kladem, protože mnohé z metod tam používaných je snadno možné přizpůsobit nebo rozšířit pro lokální trhy v Evropě."

Ve Španělsku oznámil Lycos Bertelsmann, společný podnik mezi Lycos, přední společností v oblasti webových médií, a společností Bertelsmann, jednou z největších mezinárodních mediálních společností, že jeho služby vyhledávání a místní obsah jsou nyní přístupné prostřednictvím programu příští generace Netscape Netcenter 2.0. Místní obsah Lycos Bertelsmannu pro španělskou Netcenter zahrnuje kategorie automobily, počítače, ženy, zdraví, přírodu, hry, pracovní příležitosti, vzdělání a vládu.

"Rozhodnutí rozšířit naši vyhledávací službu pomocí Netscapu tak, aby zahrnovala i lokalizovaný obsah, bylo skutečně přirozeným postupem, protože máme velmi podobnou podnikatelskou strategii zaměřenou na poskytování evropským uživatelům těch informací, které skutečně chtějí," uvedl Tony Philipp, provozní ředitel (COO) Lycos Bertelsmann. "Věřím, že prostřednictvím vztahu s Netscape poskytujeme obsah, který má mezinárodní rozsah, ale zaměření na místní záležitosti."

Netscape zahájila činnost stránek International Netcenter 2.0 ve Francii, Německu, Itálii, Nizozemsku, Španělsku, Švédsku a Spojeném království v říjnu 1998. Dnes má poskytování obsahu a komerčních služeb Netscape dosah k více než 15 miliónům registrovaných uživatelů na 18 mezinárodních stránkách, a to v těchto zemích: Austrálie, Brazílie, Kanada, Čína, Dánsko, Francie, Německo, Hongkong, Itálie, Japonsko, Korea, Latinská Amerika, Nizozemsko, Španělsko, Švédsko, Tchaj-wan, Spojené království a Spojené státy.

Společnost Netscape je předním poskytovatelem softwaru a služeb pro podniky, které chtějí změnit způsob, jakým vytvářejí a udržují si zákaznickou obec ve vznikající "síťové ekonomice". Netscape, kterou nedávno koupila společnost America Online, Inc., má sídlo v kalifornském Mountain View.

Další informace o Netscape získáte na internetu na adrese http://home.netscape.com, nebo pošlete email na adresu info@netscape.com nebo zavolejte na číslo 650-937-2555.

POZNÁMKA: Netscape, Netscape Navigator a loga Netscape N a Ship's Wheel jsou registrované ochranné známky společnosti Netscape ve Spojených státech a dalších zemích. Další loga, názvy výrobků a názvy služeb Netscape jsou také ochrannými známkami Netscape Communications, které mohou být registrovány v dalších zemích. Ostatní názvy produktů a značek jsou ochrannými známkami příslušných majitelů.

ots Original Text Service: Netscape

Internet: http://www.newsaktuell.de

Kontakt: Niamh Lyons, Burson- Marsteller 0044-171-300-6456,

nebo niamh_lyons@bm.com za Netscape

Company News On Call:

http://www.prnewswire.com/comp/585525.html

nebo fax, 800-758-5804 linka 585525

Webová stránka: http://home.netscape.com

Klíčová slova Netscape

Oblast
Praha, Česká republika (ce)

Kategorie
IT, telekomunikace

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.