Worthington kupuje výrobce tlakových válců v Evropě

Společnost Worthington Industries, Inc. (Nasdaq: WTHG) dnes oznámila rozšíření své výroby tlakových válců v Evropě do Portugalska a České republiky.

Společnost koupila závod na výrobu válců Metalurgica Progesso de Vale de Cambra, Divize Progressa se sídlem u Porta v Portugalsku vyrábí malé a středně velké nízotlaké válce používané ve vytápění a průmyslu.

V únoru Worthingon koupil většinový podíl ve společnosti Gastec spol. s.r.o.,, předního výrobce tlakových válců v České republice. Gastec, který sídlí u Brna v ČR, vyrábí širokou škálu malých a středně velkých nízkotlakých tlakových válců, které se používají pro vytápění, chlazení a v průmyslových aplikacích.

V červnu loňského roku Worthington zahájil svou činnost v Evropě na poli tlakových válců koupí společnosti Jos.Heiser se sídlem v Rakousku, předního evropského výrobce vysokotlakých válců. "Tyto akvizice jsou důležitými prvky naší globální strategie vytvářet vedoucí pozice ve všech segmentech našeho podnikání," uvedl Virgil Winland, prezident divize Worthington Cylinders. "Rozšiřují naši stávající evropskou výrobní základnu a poskytnou nám nízkotlaké válce, které doplňují naše kapacity na výrobu vysokotlakých válců v závodě Jos. Heiser v Rakousku. Progresso nám umožňuje zásobovat západoevropský trh nízkotlakých plynových válců a Gastec nám dává základnu pro dodávky na rozvíjející se východoevropské trhy.

"Evropský trh tlakových válců nabízí významné příležitosti růstu," dodal John P. McConnell, předseda představenstva a generální ředitel společnosti Worthington Industries. "Naše loňská akvizice společnosti Jos. Heiser znamenala první krok ve vytváření silné přítomnosti na tomto velkém trhu. Progresso a Gastec jsou důležité, protože doplňují náš výrobní sortiment, dávají nám možnost produkce mimo USA a poskytují nám geografické pokrytí po celé Evropě."

Podmínky smlouvy nebyly zveřejněny.

Worthington Industries je přední společností na poli kovozpracujícího průmyslu s ročními tržbami asi dvě miliardy USD. Společnost se sídlem v Columbusu ve státě Ohio je v Severní Americe nejvýznamnějším zpracovatelem oceli, předním výrobcem zpracovaných kovových produktů, jako opracovaných a pokovených ocelových předrobků válcovaných plochými válci, výlisků pro automobilový průmysl, tlakových válců, kovových rámů, kovových stropních systémů a předrobků svařovaných laserem. Společnost zaměstnává 7,500 osob a má 52 výrobních závodů v 10 zemích.

Společnost byla založena v roce 1955 a pracuje na základě dlouhodobé podnikové filosofie, spočívající na zlatém pravidlu, s prvním cílem vydělávat peníze pro své akcionáře. Tato filosofie, stálý zájem o zákazníka a jeden z nejsilnějších vztahů mezi zaměstnanci a zaměstnavatelem v americkém průmyslu, tvoří základ společnosti.

ZDROJ: Worthington Industries, Inc.

Kontakt: Todd Rollins, Manager, Investor Relations tel. +1 614- 840-3133, nebo fax +1 614-840-3136 nebo email trollins@wthg.com/ nebo Cathy Mayne Lyttle, VP, Corporate Communications tel. +1 614-438-3077 nebo fax +1 614-438- 3136 nebo email cmlyttle@wthg.com/, oba z Worthington Industries, Inc./ nebo webová stránka : http://www.stockprofiles.com/wthg/

Klíčová slova Worthington

Oblast
Praha, Česká republika (ce)

Kategorie
Auto-moto, doprava a stroje

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.