Austin otevřel nové mezinárodní letiště

Svět má od neděle nové letiště. Mezinárodní letiště Austin-Bergstrom v hodnotě 585 miliónů USD bylo oficiálně uvedeno do provozu s prvním pravidelným komerčním letem v neděli ráno s cestujícími do Dallasu ve státě Texas.

Je to první větší nové letadlo, které bylo ve Spojených státech otevřeno od roku 1995, kdy bylo uvedeno do provozu letiště Denver International. Je to také první vojenská základna v USA, která byla transformována na významné komerční letiště od konce studené války.

První komerční let s přistáním na novém letišti byl plánován na 07:44 času CDT (Central Daytime Time) z Dallasu. První mezinárodní charterový let byl plánován z Cancunu v Mexiku.

Staré austinské letiště Robert Mueller Municipal Airport bylo definitivně uzavřeno v 24:00 CDT 22.května krátce po ukončení letu společnosti Delta Air Lines z Atlanty.

Nové letiště zajistí důležité spojení pro budoucnost Austinu. Redaktoři časopisu Fortune v listopadu loňského roku dospěli ve svém výročním hodnocení největších obchodních středisek ve světě k závěru, že Austin se stal "nejlepším městem pro podnikání v Severní Americe."

Růst Austinu, který je podporován hlavně jeho vynikajícím postavením v oblasti vyspělých technologií, přeměnil město v důležité středisko celosvětového obchodu.

V roce 1993 se Austin rozhodl přeměnit odstavenou základnu amerického vojenského letectva Bergstrom na nové letiště a vyřešit tím naléhavou potřebu rostoucího města, které je také hlavním městem Texasu a sídlí v něm University of Texas.

Austin je znám jako sídlo takových velkých jmen jako Dell Computer, AMD, IBM, Intel, Motorola a 3M a kromě nich v něm sídlí přes 1200 společností zabývajících se vyspělými technologiemi.

Třetina z místní výroby se vyváží na mezinárodní trhy. Více než polovina směřuje do Asie a zbytek putuje do Evropy, Kanady, Mexika a Jižní Ameriky.

ots Original Text Service: Austin-Bergstrom International Airport

Internet: http://www.newsaktuell.de

Kontakt: Jamy Kazanoff, ředitel oddělení Public Information, Austin- Bergstrom International Airport, 512-530-6681; Kirk Watson, starosta města Austin, 512- 499-2250; Charles E. Griffith, III, výkonný ředitel odboru letectví města Austinu, 512-530-7530; nebo Lawrence Speck, architect, 512-471-1922

Webová stránka: http://www.ci.austin.tx.us

Klíčová slova Austin

Oblast
Praha, Česká republika (ce)

Kategorie
Auto-moto, doprava a stroje

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.