STAAR Surgical poprvé implantovala čočky TORIC ICL

Společnost STAAR Surgical oznámila, že první implantovatelné kontaktní čočky TORIC (ICL(TM)) byly zavedeny do očí pacienta v Mnichově. Tato operace, kterou provedl Dr. Tobias Neuhann, přední evropský oční lékař, znamená začátek klinických pokusů získat CE Mark potřebné pro prodej nových čoček v Evropské unii.

Pacient byl německý farmář, kterému byla dříve transplantována rohovka v důsledku stavu známého jako "keratoconus." Keratoconus vznikne, když se normální oblý tvar rohovky zdeformuje a výsledkem je výrazné zhoršení zraku. Pacient měl na používání kontaktních čoček příliš citlivé oči a brýle mu překážely v jeho farmářských aktivitách. Nejlepší pacientova korigovaná ostrost zraku byla před zákrokem 20/50 a nemohl proto získat řidičský průkaz. Nekorigovaná ostrost zraku den po implantaci TORIC ICL byla 20/25.

Dr. Tobias Neuhann řekl: "Technologie STAAR ICL se rychle mění, protože refrakční chirurgie se vyvíjí. Metoda TORIC ICL je hlavním zlomem v refrakční úpravě zraku. Je to jediná metoda úpravy zraku, která může oslovit všechny druhy poruch zraku, od nízké do vysoké úrovně krátkozrakosti s jakoukoliv úrovní astigmatismu. V současné době není po transplantaci rohovky jiný způsob refraktivní chirurgické úpravy zraku. Tím, že bylo dosaženo nekorigované ostrosti zraku v hodnotě 20/25 u pacienta s kombinací patologie jak předchozí transplantace, tak kerotaconu je svědectvím předpověditelnosti výsledků užití metody ICL."

Chirurgická implantační procedura TORIC ICL je úplně stejná jako ICL. Vyžaduje minimální agresivní, bezstehový řez s následným umístěním čočky. Na světě již bylo implantováno 8000 ICL čoček a společnosti očekává, že TORIC ICL se rozšíří jako metoda volby pro trvalou úpravu krátko a dalekozrakosti s astigmatismem.

CE Mark lékařský pokus se týká pěti krátkozrakých pacientů s astigmatismem. Společnost očekává, že v budoucnosti provede další implantace TORIC ICL u pacientů ve Švýcarsku, Austrálii, Rakousku, Severní Americe a v Německu. ots Original Text Service: STAAR Surgical Company Internet: http://www.newsaktuell.de Kontakt: Bill Huddleston z STAAR Surgical, (USA) 626-303-7902 nebo Bill Roberts of CTC Inc., (USA) 937-434-2700, za STAAR Surgical Webová stránka: http://www.IRbyCTC.com Webová stránka: http://www.STAAR.com

Klíčová slova STAAR Surgical

Oblast
Praha, Česká republika (ce)

Kategorie
Chemický a farmaceutický průmysl
Věda, vzdělávání a školství

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.