Oznámení o konání velikonočních oslav v Praze 5

Tradiční Velikonoce na Praze 5, Termín a čas konání: 21. 4. 2003, 10:00 - 16:00. Místo konání: pěší zóna před Zlatým Andělem. Velikonoční oslavy, nesoucí se v duchu lidových tradic. Na podiu zahrají lidové kapely. Mezi diváky se uskuteční zaranžovaná honitba mládenců s pomlázkami za děvčaty. K vidění zde budou též ukázky pletení tradičních pomlázek a malování kraslic, obojí s možností koupě. Kameloti rozdají kolemjdoucím historické číslo Pražské pětky s velikonoční tematikou.

V dopoledních hodinách vystoupí se svým projevem starosta MČ Praha 5 pan Milan Jančík. Ostatní členové rady dle tradice symbolicky "vymetou špínu z města" proutěnými košťaty a rozdají návštěvníkům vařená obarvená vajíčka. Zájemci rovněž obdrží pamětní pohlednice s velikonočními motivy. K občerstvení poslouží nabídka specialit staročeské kuchyně, dále pak sladká medovina a jiné nápoje.

Na náměstích Chaplinově a Kinských je naplánován doprovodný program. Rovněž zde vystoupí lidová kapela. U stánku s horkými nápoji budou návštěvníkům též k dispozici velikonoční pohlednice a tematicky zaměřené, historické vydání Pražské pětky.

Kontakt:

Agentura GM

Iva Měšťanová

Tel.: 267 312 492

Klíčová slova PROTEXT-Velikonoce-Praha 5

Oblast
Praha, Česká republika (ce)

Kategorie
Kultura

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.