Společnost Shanghai Electric vykazuje v polovině roku dobré finanční výsledky a zaznamenává rychlý růst v oblasti nízkouhlíkové a obnovitelné energetiky

Společnost Shanghai Electric (SEHK:2727, SSE:601727) využila v prvním pololetí roku 2023 tržních příležitostí v klíčových odvětvích k výraznému růstu a zároveň optimalizovala svou firemní strategii pro reakci na globální ekonomické výzvy.

Ve sledovaném období pokročila společnost Shanghai Electric v nízkouhlíkové transformaci a v závazcích v oblasti čisté a obnovitelné energie, kterými přispívá k dosažení čínského „dvojího uhlíkového cíle". Objem nových zakázek na jaderná zařízení se v 1. pololetí zvýšil o 182,33 % a u vysoce účinných zařízení pro čistou tepelnou energii o 386,67 %, což katapultovalo tržby a zisk na rekordní hodnoty.

Provozní výnosy v 1. pololetí 2023 činily 53,078 miliardy jüanů, tedy o 5,54 % více než v předchozím roce. Po ztrátovém roce 2022 vzrostl čistý zisk připadající na akcionáře na 590 milionů jüanů. Objednávky zařízení pro energetiku a průmysl a integrovaných služeb dosáhly 82,01 miliardy jüanů, což představuje meziroční nárůst o 38,4 %, přičemž objem nevyřízených objednávek dosáhl v červnu 284,18 miliardy jüanů, což odpovídá nárůstu o 5,8 %.

Energetická zařízení v čele růstu

Jakožto celosvětový lídr v oblasti energetických zařízení společnost modernizuje svou průmyslovou strukturu, aby svým klientům pomohla k ekologické transformaci. Provozní tržby divize energetických zařízení v prvním pololetí dosáhly 25,677 miliardy jüanů, což představuje nárůst o 5,8 %, přičemž hrubá zisková marže činila 19,4 %. Zisk vzrostl o 63,4 % na 518 milionů jüanů.

V oblasti jaderných zařízení získala společnost Shanghai Electric v prvním pololetí zakázky v hodnotě 7,815 miliardy jüanů, což znamená nárůst o 182,33 %. Mezi největší úspěchy patří zakázky na vysokoteplotní plynem chlazené reaktory čtvrté generace, komerční provoz prvního reaktoru Hualong One v západní Číně a výběrová řízení na experimentální zařízení pro jadernou fúzi.

Loňský rekord v počtu objednávek na zařízení pro výrobu energie z uhlí byl zčtyřnásoben a v prvním pololetí dosáhl 22,679 miliardy jüanů.

Podpora přechodu na nové zdroje energie

Díky svému akčnímu plánu pro dvojí uhlíkový cíl (Dual-Carbon Action Plan) se společnost Shanghai Electric významného přiblížila dosažení svých nízkouhlíkových závazků, jimiž jsou dosažení uhlíkového maxima do roku 2035 a uhlíkové neutrality v celém hodnotovém řetězci do roku 2055. Tento vývoj otvírá cestu k expanzi do oblasti solární a vodíkové energetiky, která demonstruje odhodlání Číny dekarbonizovat svou ekonomiku prostřednictvím systémových řešení nové energetiky.

Společnost Shanghai Electric prokázala své odborné kvality mj. 500kW/3000kWh systémem pro skladování energie pomocí vanadových redoxních průtokových baterií (vanadium redox flow batteries, VRFB), který demonstruje její technologickou zdatnost v oblasti VRFB.

V letošním roce společnost současně rozšířila svou kapacitu i výzkum a vývoj v oblasti vysoce účinných heteropřechodových solárních článků a modulů, čímž zaujala vedoucí postavení na poli fotovoltaických technologií typu N nové generace. V první polovině roku 2023 se k síti připojilo hned několik zahraničních fotovoltaických projektů. Společnost Shanghai Electric také realizuje výstavbu největšího komplexu pro výrobu fotovoltaické a koncentrované solární energie (CSP-PV) v Dubaji.

Špičková průmyslová řešení

V 1. pololetí 2023 dosáhla divize průmyslových zařízení společnosti Shanghai Electric provozního příjmu ve výši 19,609 miliardy jüanů, což představuje meziroční nárůst o 17 %. Hrubá zisková marže činila 16,8 % a provozní zisk dosáhl 779 milionů jüanů, což odpovídá nárůstu o 38,4 %.

Shanghai Electric rovněž dodává pokročilá výrobní řešení pro letectví, přičemž její dceřiná společnost Broetje nedávno dokončila dodávku vysokozátěžových robotů pro společnost Gulfstream Aerospace Corporation. Další dceřiná společnost, Thales Transport & Security, nově uvedla na trh autonomní systém řízení a zabezpečení železniční dopravy vybavený technologií 5G a detekcí překážek.

Integrované služby předznamenávají chytřejší budoucnost

Divize integrovaných služeb společnosti Shanghai Electric dosáhla v prvním pololetí provozního zisku 10,265 miliardy jüanů a provozního zisku 581 milionů jüanů. Společnost rovněž pracuje na rozvoji inteligentní výroby prostřednictvím integrace umělé inteligence, 5G a průmyslového internetu.

Foto - https://mma.prnewswire.com/media/2202909/1.jpg

Foto - https://mma.prnewswire.com/media/2202910/2.jpg

Logo - https://mma.prnewswire.com/media/1800747/logo_new_Logo.jpg

KONTAKT:

shenjin@shanghai-electric.com

Klíčová slova Čína-energie-Shanghai Electric

Oblast
Asie, Austrálie (as)

Kategorie
Energetika, suroviny

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.