Dade Behring koupil prodejce diagnostiky v Portugalsku

Společnost Dade Behring Inc., přední světový dodavatel produktů a služeb pro klinickou diagnostiku, oznámil, že koupil Sipaco, jednoho z největších distributorů produktů pro klinické laboratoře v Portugalsku. Tato akvizice rozšiřuje přítomnost Dade Behring na trhu klinické diagnostiky v Portugalsku a rozšiřuje nabídku produktů společnosti portugalským laboratořím.

Sipaco je exkluzivním distributorem produktů klinické chemie společnosti Dade Behring v Portugalsku od roku 1993. V té době byl tento program součástí diagnostické divize společnosti DuPont Medical Products. Tu koupila společnost Dade International v roce 1996. V roce 1997 došlo k fúzi Dade s divizí Behring Diagnostics, spadající do koncernu Hoechst AG, a vytvořila se tak současná společnost. Kromě toho, že je dodavatelem produktů klinické chemie je Dade Behring předním dodavatelem výrobků pro koagulační a plazmo- proteinové testování v Portugalsku a je také významným producentem výrobků pro testování drog a monitoring léků. Sipaco je předním distributorem celé škály klinických laboratorních produktů od řady výrobců. Většina tohoto sortimentu doplňuje existující nabídku produktů společnosti Dade Behring.

"Tato akvizice je potvrzením naší angažovanosti na trhu klinické diagnostiky v Portugalsku," uvedl Marc Casper, výkonný viceprezident společnosti Dade Behring. "Obě společnosti mají společnou vizi a strategii založenou na poskytování výrobků nejvyšší kvality a nejlepšího servisu zákazníkům. Spolu budeme moci lépe sloužit trhu prostřednictvím širší nabídky produktů a služeb a díky síle našich spojených dovedností, zdrojů, znalostí a managementu."

Ústředí nové pobočky Dade Behring je v Mem Martins u Lisabonu s pobočkou v Portu. Organizace zaměstnává 35 osob a v čele stojí Mario Cordeiro, zakladatel a dřívější vlastník společnosti Sipaco.

"Dobrý vztah, který jsme měli se společností Sipaco jako distributorem našeho programu produktů klinické chemie, nás přesvědčil, že je to ta pravá společnost, s níž je třeba se spojit, abychom dosáhli růstu na portugalském trhu s diagnostikou," uvedl Casper. "Díky akvizici budeme jednou z předních společností dodávajících klinickou diagnostiku v Portugalsku a akvizice je v souladu s naší strategií provádět konsolidace na trhu s diagnostikou na celém světě."

Dade Behring, který měl v roce 1998 tržby asi 1,3 miliardy USD, patří k největším společnostem zabývajícím se klinickou diagnostikou na světě a nabízí nejširší sortiment diagnostických produktů a systémů. Výrobky společnosti, z nichž mnohé mají vůdčí postavení ve světě, se používají v klinické chemii, imunochemii, kardiodiagnostice, mikrobiologickém testování, hemostatickém testování, plazmo-proteinovém testování, testování infekčních chorob, monitoringu léků a testování drog. Dade Behring má ústředí v Deerfieldu ve státě Illinois.

ots Original Text Service: Dade Behring, Inc.

Internet: http://www.newsaktuell.de

Kontakt: Sarah Smith za Dade Behring, 312-832-9300 l.208

Klíčová slova Dade Behring

Oblast
Praha, Česká republika (ce)

Kategorie
Věda, vzdělávání a školství

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.