Management převezme divizi SCG Motoroly

Společnost Motorola, Inc. NYSE: MOT) oznámila, že dosáhla dohody s Texas Pacific Group, která se tak stane hlavním aranžérem manažerského převzetí společnosti Semiconductor Components Group (SCG), což je organizační jednotka v rámci Semiconductor Products Sector (SPS), která je součástí Motoroly. Touto transakcí má vzniknout největší výrobce polovodičových komponentů a Motorola se bude moci soustředit na rozšiřování svého vůdčího postavení na trhu tzv. vestavěných (embedded) řešení.

"S vědomím, že oblast vestavěných produktů a oblast komponent jsou svou podstatou odlišné, s různou technologií, výrobou, prodejem a požadavky zákazníků, jsme vytvořili tuto vlastnickou strukturu, a to způsobem, který vytvoří optimální zaměření na obě oblasti a pokračující podporu našim zákazníkům, partnerům a zaměstnancům," uvedl Christopher B. Galvin, generální ředitel Motoroly. "Tato transakce je odrazem úsilí o vůdčí postavení SPS na trhu vestavěných produktů zaměřením na svou hlavní silnou stránku - tržní přístup spolu s výkonnou technologií s cílem poskytovat svým zákazníkům systémová integrovaná řešení. Zároveň má oblast komponent světlou budoucnost s výjimečně schopným týmem managementu a unikátním modelem podnikání."

Podle podmínek navržené transakce by Motorola obdržela 1,6 miliardy USD v hotovosti, směnky a zhruba 10 procent akcií nové společnosti. Očekává se, že transakce bude dokončena ve druhé polovině roku 1999 vzhledem k nutnému souhlasu regulačních úřadů a dalších orgánů. Financování dluhu pro kupce zajišťuje společnost Chase Manhattan Corporation.

Společnost SCG měla v roce 1998 tržby asi 1,5 miliardy USD, zatímco divize Semiconductor Products Sector 7,3 miliardy. Očekává se, že transakce, k níž dojde později v roce 1999, bude mít mírně negativní vliv na tržby Motoroly. Společnost věří, že zisk za celý rok zůstane v rozmezí současných očekávání investorů. Motorola uvedla, že očekává použití výnosů z transakce na všeobecné podnikové účely.

Texas Pacific Group, která má sídlo ve Fort Worth a San Francisku, je soukromou investiční společností, která se specializuje na akvizice v široké škále odvětví, včetně výkupů technologických firem. Steve Hanson, starší viceprezident Motoroly a generální ředitel Semiconductor Components Group, bude i nadále v čele podniku jako prezident. Současný manažerský tým SCG a zaměstnanci Motorola SCG se rovněž stanou zaměstnanci nové společnosti.

"Jako nezávislý podnik se zaměříme na své silné stránky, které z nás učinily jednoho z největších dodavatelů komponent na světě," řekl Hanson. To nám umožní vyvíjet a realizovat podnikatelský model plně vyhovující našemu poslání a přitom si nadále udržíme silnou vazbu na Motorolu."

SCG je jednou z pěti podnikatelských jednotek, které byly vytvořeny při reorganizaci SPS v roce 1997. Tato skupina sjednotila do jediné podnikatelské jednotky standardní logické a analogové integrované obvody SPS a diskrétní komponenty a soutěžila tak na trhu, který je méně náročný na technologie a kde se vůdčí postavení měří podle schopnosti poskytovat produkty ve vysokých objemech za nízké ceny a s vynikajícím servisem zákazníkům. Skupina s ústředím v arizonském Phoenixu má na celém světě celkem asi 10.000 zaměstnanců. Další výrobní závody má v Číně, České republice, Japonsku, Malajsii, Mexiku, na Filipínách a Slovensku a odbytové kanceláře po celém světě.

"SCG je uznávanou jedničkou v oblasti diskrétních polovodičů a produktech standardní logiky a analogových výrobků," uvedl said David M. Stanton, společník v Texas Pacific Group. "Jsme potěšeni, že budeme ručitelém této transakce a pomůžeme SCG realizovat příležitosti podstatného růstu jako největšího výrobce polovodičových komponentů."

Texas Pacific Group, vytvořená v roce 1993, je ručitelskou jednotkou v rámci TPG Partners II, L.P. se sídlem ve Fort Worth, což je soukromá investiční partnerská společnost s kapitálem asi 2,5 miliardy USD. K ředitelům TPG patří David Bonderman, James G. Coulter a William S. Price. Společnost a její ředitelé realizovali významné investice do technologií a telekomunikací (Paradyne, Zilog, GlobeSpan Semiconductor, GT Com, Landis & Gyr Communications), odvětví potravinářství a nápojů (Beringer Wine Estates, Del Monte Foods), maloobchodu (J. Crew), zdravotních služeb (Oxford Health Plans) a letecké dopravy (Continental, America West).

Motorola je celosvětovou jedničkou v poskytování integrovaných komunikačních služeb a vestavěných elektronických řešení. Tržby v roce 1998 dosáhly 29,4 miliardy USD. Jako výrobce vestavěných procesorů číslo 1 nabízí Semiconductor Products Sector Motoroly se sídlem v texaském Austinu, četná řešení DigitalDNA (TM), která umožňují jejím zákazníkům vytvářet nové obchodní příležitosti v oblasti spotřebního průmyslu, vytváření sítí, výpočetní techniky, dopravy a bezdrátové komunikace. (Další informace jsou dostupné na webové stránce www.motorola.com)

Konferenční hovor na téma tohoto tiskového sdělení se konal 11.května a účastnil se jí Bob Growney, prezident a provozní ředitel (COO) a Hector Ruiz, výkonný viceprezident a prezident divize Semiconductor Products Sector. Záznam konference je archivován na webové stránce na adrese

http://www.motorola.com/investor

Podnikatelská rizika:

Prohlášení o očekávaném datu dokončení transakce, vlivu transakce na očekávané tržby a zisk za rok 1999 jsou výhledová a zahrnují rizika a nejistoty. Motorola upozorňuje čtenáře, že dále uvedené faktory a faktory uvedené v jejím 1999 Proxy Statement na stránkách F-15 až F-18 a v jejích dalších zprávách pro Komisi pro burzy a cenné papíry (SEC) mohou způsobit, že výsledky Motoroly se budou významně lišit od výsledků uváděných ve výhledových tvrzeních. K těmto faktorům patří neočekávané zdržení v dokončení transakce a neočekávané změny v hospodářských výsledcích Motoroly.

ots Original Text Service: Motorola, Inc.

Internet: http://www.newsaktuell.de

Kontakt:

Asie-Pacifik: Steve Goodyear, +852-2666-8748,

Evropa, Blízký východ a Afrika: Rolf Olsen, +41-22-799-1260,

Latinská Amerika: Bob Turkovic, 1-954-267-5450,

Mexiko: Mario Ocampo, +525-257-6857,

Severní Amerika: Ken Phillips, 1-602-952-3852, všichni ze společnosti MOTOROLA;

Owen Blicksilver ze společnosti TEXAS PACIFIC GROUP, 1-212- 419-4283

Webová stránka: http://www.motorola.com

e-mail: NA_global@newsaktuell.de

Klíčová slova Motorola-Texas Pacific Group

Oblast
Praha, Česká republika (ce)

Kategorie
IT, telekomunikace

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.