Minntech získává práva na nový patentovaný sterilizátor

Společnost Minntech Corporation (Nasdaq: MNTX) dnes oznámila, že má možnost získat licenci na nový patentovaný sterilizátor pro regeneraci dialyzéru přímo od vynálezců. Vynálezcem je Dr. Werner Kleophas z oddělení lékařů vnitřní medicíny - Nefrologie v Düsseldorfu a Dr. Arezki Mahiout z Institutu Cell&Protein Engineering GmbH v Hannoveru v Německu. Licence by garantovaly společnosti Minntech exkluzívní celosvětová práva na výrobu a distribuci nového sterilizátoru.

Prezident a hlavní výkonný manažer Thomas J. McDoldrick řekl, že "Dr. Kleophas a Dr. Mahious vyvinuli technologii sterilizátoru, o které si myslíme, že může být významným příspěvkem dialýzové komunitě. Jsme potěšeni tím, že máme příležitost navázat na naší současnou výrobní linku, která produkuje sterilizační výrobky založené na peracetik-kyselinách. Těšíme se na zahájení klinických testů produktu, které budou zahájeny později v tomto fiskálním roce."

Nový formulace sterilizátoru byla vyvinuta k čištění a dezinfekci dialyzérů bez snížení výkonu či biokompatibility dialyzérové membrány. Polopropustná membrána dialyzéru obsahuje milióny mikroskopických pórů, které umožňují průnik či pročištění kapalin a zbytkových molekul.

Regenerace dialyzéru, proces čištění a desinfikování dialyzéru pro následné další použití, má o 80 procent vyšší výkon než jsou možnosti amerických dialýz. Minntech je jedním z předních světových producentů sterilizátorů a vybavení pro regeneraci dialyzérů. Společnost je také předním producentem v oblasti medicínského zařízení co se týče vyspělých elektronických technologií, řešení a vláken. Stěžejní technologie společnosti jsou používány u dialýz, při reprodukci medicínského zařízení, v kardiochirurgii, u filtrací a separování. Chcete-li se dozvědět o společnosti Minntech více, navštivte prosím naše stránky na adrese http://www.minntech.com.

Skutečné výsledky se mohou podstatně lišit od do budoucna zaměřených prohlášení společnosti, která v sobě obsahují rizika a nejistoty. Další informace týkající se důležitých faktorů, které by mohly změnit naše do budoucna zaměřená prohlášení, najdete ve Výroční zprávě společnosti na formuláři 10-K k 31. březnu 1998, která obsahuje i zprávy Komise pro cenné papíry a jejich výměnu, nebo v dalších nepravidelných zprávách společnosti. ots Original Text Service: Minntech Corporation Internet: http://www.newsaktuell.de Kontakt: Jules Fisher Hlavní finanční manažer společnosti Minntech Corporation (USA)612-553-3300 Webová stránka: http://www.minntech.com e-mail: NA_global@newsaktuell.de

Klíčová slova Minntech Corporation

Oblast
Praha, Česká republika (ce)

Kategorie

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.