Tenistka Lucie Šafářová podporuje malé šampiony ve sportování a společnost Procter & Gamble s ní

Olympijský festival Tokio 2020 - Praha - Olymp Centrum sportu, ČON, Den s Českou olympijskou nadací Olympijský festival Tokio 2020 - Praha - Olymp Centrum sportu, Den s ČON

Sport je velmi důležitou součástí života dětí. Nadšení z vítězství, týmový duch a občas i nějaká ta uroněná slzička – to vše k tomu patří. Nejedná se však jenom o zdravou náplň volného času, ale díky sportu děti získávají dovednosti a vlastnosti užitečné do budoucna a ze spoluhráčů se stávají kamarádi na celý život. Sport s sebou bohužel ale často nese i zvýšenou finanční zátěž pro rodiče malých sportovců. Pro ty, kteří si z různých důvodů nemohou dovolit hradit třeba kroužky nebo sportovní výbavu, je tu Česká olympijská nadace a její partneři, jako je například společnost Procter & Gamble, která nyní z prodeje svých produktů věnuje určitou částku na sport dětí. A zapojit se může každý - stačí zakoupit některý z jejích produktů, například Ariel, Jar, Lenor nebo Pampers, v síti drogerií Rossmann a automaticky poputuje jedno procento z ceny k malým sportovcům.

Úspěšná tenistka Lucie Šafářová si uvědomuje, co vše jí sport dal a nyní, když je sama maminkou, také to, jak moc je důležitá podpora sportujících dětí. “Kdybych sama nezískala v dětství podobnou podporu, určitě bych si nesplnila sen být na olympiádě. Proto jsem se stala ambasadorkou olympijské nadace a chci pomoci plnit další dětské sny. Budu ráda, pokud mi s tím pomůžete," říká Lucie.

Sport učí děti fair play a získají díky němu sebedůvěru

Česká olympijská nadace existuje už 10 let a za tu dobu podpořila téměř 4000 dětí. Přispívá dětem bez ohledu na výkony, důležité je nadšení pro sport a to, že děti baví. Veronika Opršalová, ředitelka České olympijské nadace, upřesňuje: “Přispíváme dětem nejen na oddílové příspěvky, ale i na sportovní vybavení, soustředění a kempy či sportovní prohlídky. Sport může být pro děti zásadním formujícím faktorem. A to nejen z hlediska fyzického zdraví, ale i toho psychického. Děti se naučí, co je to fair play - ve sportu, ale i v životě. Najdou si kamarády, se kterými mají společné zájmy. Kromě toho jim sport dodá odhodlání, sebedůvěru a morální zodpovědnost. Velmi si vážíme toho, že společnost Procter & Gamble naši nadaci dlouhodobě podporuje.”

Každodenní šampioni

Produkty Procter & Gamble pomáhají v 90 % českých domácností s každodenními pracemi a hygienou - ať už se jedná o praní se značkami Ariel nebo Lenor, mytí vlasů s Pantene nebo Head & Shoulders, mytí nádobí s Jar, holení s Gillette, čištění zubů s Oral-B nebo přebalování dětí s Pampers, u všech těchto denních aktivit produkty Procter & Gamble asistují. Není tedy nic jednoduššího, než při příštím nákupu těchto produktů zamířit do drogerie Rossmann a nakoupit rovnou celou zásobu, protože až do 23. května z každého zde zakoupeného produktu od firmy Procter & Gamble poputuje jedno procento z jeho ceny přímo na podporu sportování dětí ze sociálně slabých rodin, kterým pomáhá Česká olympijská nadace.

"V P&G se zaměřujeme na zlepšování života komunit všude tam, kde působíme. Abychom podpořili širší přístup dětí ke sportu a dali jim šanci vést zdravější život, nyní ve spolupráci s Lucií Šafářovou a drogerií ROSSMANN přispíváme České olympijské nadaci a jejím prostřednictvím sportujícím dětem," vysvětluje Neven Kružljak, marketingový ředitel společnosti Procter & Gamble.

Více o probíhající akci najdete na webu olympijskytym.cz.

Další informace o České olympijské nadaci najdete na www.olympijskanadace.cz

O společnosti Procter & Gamble

P&G se svými prověřenými, kvalitními a předními značkami slouží spotřebitelům po celém světě. Jeho portfolio zahrnuje značky Ariel, Jar, Lenor, Pampers, Ambi Pur, Oral-B, Venus, Satin Care, Always, Head&Shoulders, Pantene, Herbal Essences, Naturella, Gillette, Old Spice, blend-a-med, Lenor Unstoppables, AUSSIE, blend-a-dent, Secret, Discreet, Tampax, Swiffer a Mr. Proper. P&G působí v přibližně 70 zemích světa. Pro novinky a informace o společnosti P&G a jejích značkách navštivte stránku http://www.pg.com.

O České olympijské nadaci

Česká olympijská nadace podporuje jednotlivé sportovce od 6 do 18 let. Nezáleží na talentu, ale na chuti sportovat. Příspěvek na sport mohou od nadace dostat děti z rodin, které pobírají příspěvek na dítě, nebo děti vyrůstající v sociálních ústavech. O příspěvek žádají vždy zákonní zástupci. Příspěvek je určený na konkrétní účel - na členské poplatky v oddíle, soustředění, sportovní kempy, závody, na nákup sportovního vybavení a výstroje. Česká olympijská nadace podporuje mladé sportovce a od roku 2013 celkově podpořila téměř 4000 dětí.

Kontakt pro média:

Hana Pazderková

hana.pazderkova@neopublic.cz

ČTK ke zprávě vydává obrazovou přílohu, která je k dispozici na adrese http://www.protext.cz.

Klíčová slova ČR-USA-kosmetika-trh-kondice-sporty-děti-firmy-Procter & Gamble-Neopublic

Oblast
Praha, Česká republika (ce)

Kategorie
Sport
Obchod, marketing
Média, společnost a životní styl
Chemický a farmaceutický průmysl

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.