Prague Bike Fest již tuto sobotu na Výstavišti!

Prague Bike Fest

Prague Bike Fest

Teodor Kováč Jakub Vencl Big Air Dan Miller (soukromý archiv) Martin Dražil (soukromý archiv) Vašek Kolář (soukromý archiv)

Prague Bike Fest, nový koncept zážitkové akce pro širokou veřejnost a zejména milovníky cyklistiky je zde a s ním také konečně i dlouho očekávané jaro. V sobotu 22. 4. se open-air část Výstaviště Praha stane centrem dění největšího cyklistického festivalu, a to od 10.00 do 20.00 hodin. Návštěvníci se mohou těšit na pestrý program se špičkovými jezdci, skoky v osmimetrové výšce, Big Air Show, Bike Trial Show, workshopy, skill centrum od Ski a Bike Centrum Radotín, BMX pumptrack zónu hlavního partnera festivalu společnosti Sazka, testování kol a elektrokol, novinky v oblasti cyklistiky nebo tematické přednášky. Hlavní program se odehraje na Bruselské cestě u Maroldova panorámatu a v přilehlých open-air místech, zatímco promítání a přednášky se budou konat v Křižíkově pavilonu B. Po každé show bude následovat řada workshopů, do kterých se budou moci zapojit i návštěvníci a vyzkoušet si nejrůznější techniky a dovednosti. Ať už se budete chtít zapojit do aktivit, nebo si jen zarelaxovat na pohodové akci s drinkem a dobrým jídlem, Prague Bike Fest je tou pravou volbou pro milovníky kol bez rozdílu věku.

Den plný aktivní zábavy, zážitků i pokoukání

Svým zaměřením a pestrostí ojedinělá akce v Čechách má za cíl přilákat jak cyklisty a všechny akční cyklo hrdiny, tak kohokoli, kdo se rád podívá na adrenalinovou show, posedí v parku v příjemné společnosti rodiny či přátel, seznámí se s novinkami na trhu kol či elektrokol, zajde si na přednášku o sportu, cestování na kole a pohybu, nebo si dá něco dobrého. Ideálním dopravním prostředkem na akci je samozřejmě kolo, které budou moci návštěvníci zanechat v bezpečně střeženém bike depu.

Filmový a foto adrenalin ze zákulisí

V sekci přednášek ze světa cyklistiky se mohou návštěvníci těšit třeba na fotografa Michala Červeného, vítěze Czech Press Photo v kategorii sport, který zájemcům přiblíží nejen tematiku focení světového poháru horských kol UCI nebo jaké to je absolvovat Cape Epic jako fotograf. Jan Kasl, jeden z nejlepších fotografů v oblasti akční fotografie, pak provede návštěvníky přednášky svými nejzajímavějšími fotkami z Red Bull Illume a přiblíží, jak právě takové snímky vznikají a jakou techniku používá.

Chybět nebudou ani filmové produkce v čele s FullFace Productions a Bikes on Film, kteří mají za sebou nespočet video projektu z oblasti cyklistiky. FullFace Productions na festivalu mj. představí sestřih nepovedených záběrů a pádů tzv. Crash Reel, dokument Kripl Trip o Michalovi Kosíkovi a Danielu Bařákovi, dvou českých handicapovaných bikerech, kteří navštívili největší bikepark na světě a zajezdili si na vyhlášených trailech. Druhou partou ze sekce videoprodukce jsou kluci z Bikes on Film. Tato crew tří freeride mountain bikerů, kteří jsou zároveň profesionální kameramani a fotografové, propojují své celoživotní vášně a tvoří unikátní audiovizuální umělecká díla.

"Nadcházející sobotu srdečně zveme nejen všechny milovníky cyklistiky k nám na Výstaviště, ale i všechny, kdo chtějí na pohodové akci oslavit příchod jara a teplých dnů, které si letos daly na čas. Jsem moc rád, že nám výhled počasí přeje a věřím, že si u nás návštěvníci užijí skvělý den, a to ať už se zapojí do mnoha cyklo aktivit, nebo jen relaxací v parku, kde samozřejmě nebude chybět kromě sportu také dobré jídlo a pití. Prague Bike Fest pomyslně odstartuje sezónu 2023 a pro mě je dvojnásobná radost, že se tak stane prostřednictvím akce z naší vlastní produkce," zve na akce Tomáš Hübl, předseda představenstva Výstaviště Praha, a.s.

Den, který nemůže ujít žádnému milovníkovi cyklistiky!

● Expozice širokého spektra cyklistických značek, novinek a doplňků.

● Prezentace prémiových i úzkoprofilových cyklo novinek z Čech i zahraničí.

● Zapůjčení a testování kol všech kategorií a elektrokol.

● Moderovaná Bike Trial Show Vaška Koláře spolu s workshopem s možností zapůjčení trialových kol. Workshop proběhne pod vedením Vaška Koláře a Honzy Sladkého.

● Flatland workshop a show Martina Dražila.

● Big Air Show s osmimetrovou rozjezdovou věží a jezdci Teodorem Kováčem, Tomášem Zejdou, Jakubem Venclem, Ondrou Šlézem, Jakubem Hejlem a Michaelou Hájkovou.

● Soutěže pro děti, jako je např. dětská bike olympiáda pro ty nejmenší, až po jízdu na zadním kole a track stand pro větší děti.

● Ski a Bike Centrum Radotín nabídne dětské skill centrum, kde vedle dětských kol a dráhy na jejich vyzkoušení budou pro děti k dispozici zkušení lektoři cyklistiky.

● SAZKA pumptrack zóna s bezplatnou půjčovnou sportovního vybavení. Workshopy a volné jízdy v pumptracku několikrát denně vystřídají moderované show profesionálních jezdců. Program v zóně bude moderovat Jan Valenta (trojnásobný mistr světa kat. Master a účastník závodů X-Games). Akce bude zařazena do Modular Pumptrack Challenge – celoročního republikového závodu v modulárním pumptracku.

● Díky společnosti SAZKA se mohou návštěvníci také setkat s českou královnou cyklistiky pro rok 2022 Ivetou Miculyčovou a Tomášem Beranem, českým reprezentantem ve Freestyle BMX.

● V Křižíkově pavilonu B proběhnou přednášky na témata jako cestování na kole nebo bikefittingu – správné nastavení posedu a sedla.

● ….a spoustu dalšího programu v nabitém cyklo dni ….

Fakta k akci:

Kdy: 22.4. 2023

V kolik: od 10.00 do 20.00 hodin

Kde: Bruselská cesta a Open air (vchod ze Stromovky u Maroldova panorámatu)

Vstupné: 100–380 Kč

Vstupenky na Goout.net: https://goout.net/en/prague-bike-fest-2023/szdqrfv/

Záštitu nad festivalem převzali:

● Mgr. Martin Kupka, ministr dopravy ČR

● Mgr. et Mgr. Antonín Klecanda, MBA, radní hlavního města Prahy pro oblast školství a sportu

● Mgr. Jan Chabr, předseda Výboru pro energetiku ZHMP

● Velvyslanectví USA v Praze

www.navystavisti.cz

www.mvp.cz

www.kola-radotin.cz

ČTK ke zprávě vydává obrazovou přílohu, která je k dispozici na adrese http://www.protext.cz.

Klíčová slova ČR-kondice-trh-cyklistika-Výstaviště Praha

Oblast
Praha, Česká republika (ce)

Kategorie
Sport
Obchod, marketing
Média, společnost a životní styl

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.