Tyco a Norddeutsche podepsaly kontrakt za 300 miliónů

Společnosti Tyco Submarine Systems Ltd. (TSSL) a Norddeutsche Seekabelwerke GMBH podepsaly kontrakt s CEN-TA Telecom a s New World Network na kabelový systém ARCOS 1 Cable System v hodnotě 300 miliónů USD. Tento podmořský kabelový systém bude využívat pokročilou technologii a podporovat pokračující ekonomický růst v Karibské oblasti, ve Střední Americe, Kolumbii, Mexiku a Venezuele. ARCOS 1 byl konstruován tak, aby mohl sloučit vyspělou technologii optického vlákna TSSL a byl schopen nástavby prostřednictvím Wave Division Multiplexing (WDM). Systém bude přímo spojovat USA, Mexiko, Belize, Guatemalu, Honduras, Nikaraguu, Costa Ricu, Panamu, Kolumbii, Venezuelu, Curacao, Puerto Rico, Dominikánskou republiku, Turks a Caicos a Bahamy.

ARCOS 1 je 8000 kilometrů dlouhý kabelový systém s plánovaným datem dokončení ve druhém čtvrtletí roku 2000. Systém se skládá z retranslačních a non-retranslačních linek, které se zkombinují, aby vytvořily robustní, cenově úspornou okružní síť SDH. Retranslační segmenty obsahují páry po třech vláknech, zatímco non-retranslační segmenty obsahují po dvanácti vláknech. páry. ARCOS 1 bude mít počáteční kapacitu v průřezu 15 Gb/s. Přenosová kapacita retranslačních segmentů bude v budoucnosti schopna zvýšit svůj potenciál o 320 Gb/s přes každý pár vlákna. ARCOS 1 využívá technologii WDM a optické zesilovače konstruované laboratořemi TSSL v Eatontown v New Jersey. Tato pokročilá technologie se v současnosti využívá v různých dalších projektech na světě kontraktovaných firmou TSSL.

"Podmořská síť ACROS 1 zkvalitní komunikaci v USA, Karibiku a střední Americe zvýšením kapacity v oblasti hlasových vzkazů, internetových služeb, a systémů mobilních telefonů," prohlásil předseda společnosti New World Network Alberto Carrizosa. Systém ARCOS 1 zavádí nový standard pro domácí a mezinárodní komunikaci v regionu poskytnutím rychlejších, čistších a úspornějších služeb svým zákazníkům. "Jak pokračuje expanze globální ekonomiky, komunikační systémy musejí modernizovat svou infrastrukturu, aby zajistily nepřetržité služby pro své zákazníky. Nové komunikační technologie nabízené ARCOS 1 významně přispívají k hospodářskému rozvoji a budoucí prosperitě regionů, kde budou sloužit.

"TSSL je hrdý na to, že nabízí CEN-TA Telecomu, společnosti New World Network, a lidem v karibské oblasti, Latinské Americe a USA cenově-efektivní, řešení špičkových technologií kabelových systémů," uvedl president RSSL Neil Garvey. "Tento důležitý kabelový systém poskytne široké možnosti spojení mezi regiony i mezi severními a jižními oblastmi, což bude lépe sloužit rychle se rozvíjejícím telekomunikačním potřebám v obou Amerikách. Jakožto nezávislý a plně integrovaný poskytovatel podmořských optických sítí má TSSL jedinečnou pozici dodávat, zlepšovat a udržovat podmořské systémy podobné ARCOS 1."

Tyco Submarine Systems Ltd., pobočka plně vlastněná společností Tyco International Ltd., je nezávislým dodavatelem podmořských komunikačních technologií a služeb. TSSL vlastní a provozuje flotilu nejlepších kabelových lodí na světě sloužící instalaci a údržbě podmořských komunikačních síťových systémů. Vedoucí technologie optických vláken je poskytována mezinárodně uznávanými laboratořemi TSSL umístěnými v Eatontownu v americkém státě New Jersey. Kompletně integrované zpracovatelské kapacity TSSL představuje kabelové, retranslační a přenosové zařízení umístěné v New Hampshire, New Jersey a ve Virginii. TSSL zkombinoval tyto kapacity a úspěšně dokončil 85 podmořských sítí s optickým vláknem, navíc k 350.000 kilometrům optických kabelů, které spojují více než 100 zemí. Více informací lze získat na webových stránkách uvedených níže: Tyco International Ltd.: www.tycoint.com Tyco Submarine Systems Ltd.: www.submarinesystems.com ots Original Text Service: Tyco Submarine Systems Ltd Internet: http://www.newsaktuell.de Kontakt: Jim Brennan, Global Marketing Managing Director of Tyco Submarine Systems Ltd., 973-656-8124 nebo jbrennan@submarinesystems.com webová stránka: http://www.tycoint.com Webová stránka: http://www.submarinesystems.com

Klíčová slova Tyco Submarine Systems-Norddeutsche Seekabelwerke

Oblast
USA, Kanada, OSN, svět a Arktida (us)

Kategorie
IT, telekomunikace

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.