Společnost Huawei na veletrhu MWC 2023 představila nový model rozvoje talentů

Miao Fengchun sdílí zkušenosti z MWC 2023

Miao Fengchun sdílí zkušenosti z MWC 2023

Společnost Huawei na veletrhu Mobile World Congress (MWC) 2023 představila svůj model "tří stromů" pro rozvoj talentů. Tyto „tři stromy" se týkají učitelů a studentů na vysokých školách, celoživotních studentů a odborníků z průmyslu. Představený model je snahou společnosti Huawei rozvíjet inovativní myšlení a praktickou uplatnitelnost talentů v oblasti informačních a komunikačních technologií, a usnadnit tak digitální transformaci průmyslových odvětví.

Klíčem k digitální transformaci jsou vysoce kvalifikovaní odborníci na informační a komunikační technologie. Ve svém Digitálním kompasu 2030 si EU klade za cíl vychovat 20 milionů odborníků na informační a komunikační technologie a doufá, že do roku 2023 bude mít alespoň 80 % všech dospělých základní digitální dovednosti. Bílá kniha o talentech v oblasti ICT v Číně upozorňuje na nedostatek talentů, který do roku 2035 vytvoří přibližně 21,35 milionu neobsazených pracovních míst.

Pro řešení těchto výzev pracuje společnost Huawei s partnery na modelu „tří stromů".

• Akademické prostředí: Prostřednictvím akademií ICT společnosti Huawei po celém světě přináší společnost Huawei nejnovější znalosti a dovednosti v oblasti ICT přímo učitelům a studentům, čímž usnadňuje rovný přístup ke kvalitnímu vzdělávání.

• Celoživotní vzdělávání: Společnost Huawei neustále aktualizuje svůj systém výchovy talentů a certifikační standardy, aby pomohla odborníkům růst prostřednictvím rozšířeného vzdělávání.

• Odborníci na informační a komunikační technologie: Prostřednictvím služeb rozvoje digitálních talentů chce společnost Huawei vybavit vedoucí pracovníky dovednostmi v oblasti digitálního řízení a dovednostmi v oblasti informačních a komunikačních technologií a společně vytvářet nové hodnoty pro různá průmyslová odvětví.

Miao Fengchun, vedoucí oddělení pro technologie a umělou inteligenci ve vzdělávání v UNESCO, uvedl, že program "technologicky vybavených otevřených škol" vytvořený ve spolupráci organizace UNESCO a společnosti Huawei sehrál průkopnickou roli při pomoci zemím v Africe budovat digitální otevřené školy. Programu se zúčastnilo více než 900.000 učitelů a 15.000 studentů v Egyptě, Etiopii a Ghaně. Program také nabízí digitální vzdělávací platformu a zdroje, které jsou přístupné všem místním studentům.

Společnost Huawei doufá, že v příštích pěti letech vyškolí prostřednictvím spolupráce s vysokými školami a univerzitami více než 1 milion studentů ročně. Její programy se zaměřují na výchovu vysoce kvalitních talentů v oblasti ICT pro budoucnost a pomáhají urychlit globální digitální transformaci.

V případě dotazů pro média se obraťte na hwebgcomms@huawei.com

Foto - https://mma.prnewswire.com/media/2012430/image_1.jpg

Foto - https://mma.prnewswire.com/media/2012650/image2.jpg

Klíčová slova Španělsko-školy-internet-Huawei

Oblast
Evropa, EU, NATO (es)

Kategorie
Věda, vzdělávání a školství
IT, telekomunikace

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.