Huawei představuje na veletrhu MWC 2023 inteligentní učebnu Smart Classroom 2.0

Spuštění řešení Smart Classroom 2.0

Spuštění řešení Smart Classroom 2.0

Společnost Huawei představila na vzdělávacím fóru Education Forum, které je součástí veletrhu MWC 2023, novou generaci vybavení chytrých učeben. Nové řešení využívá Wi-Fi 7 a inteligentní okrajová zařízení, která podporují moderní výukové postupy prostřednictvím synergie cloudu a edge. V rámci fóra společnost Huawei rovněž navrhla zavádění inkluzivních vzdělávacích zdrojů, posílení výzkumných kapacit a optimalizaci správy prostřednictvím univerzálních řešení pro všechny vzdělávací scénáře s následným urychlením digitální transformace vzdělávacího průmyslu.

Mark Yang, ředitel segmentu vzdělávání v globální divizi Huawei pro veřejný sektor, ve svém úvodním projevu uvedl: "Motorem digitální transformace vzdělávání jsou IKT nové generace. K aktuálním trendům patří diverzifikované vzdělávací kanály, imerzivní zážitky a univerzální výuka. Společnost Huawei vytváří společně se svými partnery řešení, která zákazníkům pomáhají vytvářet digitální zázemí, budovat chytré kampusy a učebny a digitalizovat výukové aktivity. Společnými silami propagujeme inteligentní prostředí pro scénářovou, zážitkovou a interaktivní výuku, díky níž dosáhneme lepšího vzdělávání a vyšších akademických kompetencí."

Uvedení chytrých učeben Smart Classroom 2.0 na trh oznámil Nadim Abdulrahim, oborový expert z globální divize Huawei pro veřejný sektor. Zároveň představil také univerzální vzdělávací řešení společnosti Huawei pro všechny vzdělávací scénáře. "Vzdělávací nástroje od společnosti Huawei integrují do scénářů vzdělávání informační a komunikační technologie. Společnost Huawei nyní modernizuje chytré učebny pro podporu konvergované kampusové sítě síť na bázi Huawei Wi-Fi 7, kterou lze připojit k ekologické a energeticky úsporné plně optické síti a vytvořit tak diverzifikované chytré výukové prostředí. Toto řešení pomůže pedagogům překonávat časová a prostorová omezení a podpoří všeobecně dostupnou výuku a učení pro spravedlivé, inkluzivní vzdělávání."

Řešení pro chytré učebny Smart Classroom 2.0 přináší řadu výhod:

● Modernizované přístupové terminály.

● Wi-Fi 7 se vzdušnou přenosovou rychlostí 18,67 Gbit/s pro plynulou online výuku.

● Inteligentní okrajová zařízení propojují video zdroje s cloudovou platformou a poskytují služby, jako je např. inteligentní docházka, převod řeči na text v reálném čase a online správa video zdrojů.

● Podpora živého vysílání, automatického nahrávání a analýzy tříd pro inteligentní výuku díky synergii edge a cloudu.

Plynulý provoz chytrých učeben zajišťuje společnost Huawei pomocí konvergované kampusové sítě a sítě NREN. Ty společně vytvářejí vysoce výkonný základ digitálního cloudu. Díky svému zaměření na chytré učebny, chytré kampusy a inovace ve výzkumu přináší společnost Huawei řešení pro všechny výukové scénáře a podporuje rozvoj vysoce kvalitního vzdělávání.

Ana Margarita Reyesová, generální ředitelka technologické a inovační společnosti Maiwei ze skupiny EXSUSA (Panama) uvedla: "V Panamě jsou překážkou pro rozvoj chytré výuky konvenční IKT. Ve spolupráci se společností Huawei budujeme chytré kampusy pomocí NCE-Campus, systému pro ukládání a analýzu videa, a nástroje IdeaHub. Pomáháme tak realizovat efektivní, inteligentní správu kampusů a digitální výuku, což vede k lepšímu zážitku z učení."

Společnost Huawei pomáhá zavádět inteligentní vzdělávání u více než 2800 klientů z řad ministerstev školství, akademické obce a výzkumných ústavů ve 120 zemích a regionech. Inovativním scénářovým řešením pro vzdělávací sektor, akceleraci digitální transformace a pomoci s rozvíjením inovativních talentů se chce věnovat také v budoucnu.

Dotazy médií laskavě směřujte na adresu: hwebgcomms@huawei.com

Foto - https://mma.prnewswire.com/media/2012422/image_986294_75671207.jpg

Klíčová slova Španělsko-Čína-vzdělání-internet-Huawei

Oblast
Evropa, EU, NATO (es)

Kategorie
Věda, vzdělávání a školství
IT, telekomunikace

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.