Společnost Huawei uvádí na trh čtyři řešení pro elektrickou energii, která podpoří globální energetickou transformaci

Na letošním veletrhu mobilních technologií MWC 2023 uspořádala společnost Huawei summit o elektrické energii s názvem "Nacházíme správné technologie pro globální energetickou transformaci". V reakci na výzvy, kterým bude čelit rozvodná síť, vyvinula společnost čtyři řešení včetně řešení IoT pro distribuci elektrické energie. Účastnili se Darmawan Prasodjo, generální ředitel společnosti PT PLN, a Nikos Hatziargyriou, IEEE Life Fellow a čestný člen CIGRE, a o trendy digitální transformace, osvědčené postupy a své zkušenosti s digitální transformací se podělili se zákazníky, partnery a médii z celého světa, aby globálním energetickým společnostem pomohli přejít na digitální technologie.

Provozní ředitel divize digitalizace elektrické energie společnosti Huawei Zhou Haojie pronesl na summitu hlavní projev. Představil také čtyři nová řešení a uvedl úspěšné postupy Huawei v různých scénářích týkajících se rozvodných sítí.

• ŘešeníIoT pro distribuci energie založené na architektuře "cloud-pipe-edge-device" sestává ze dvou dílčích řešení: z inteligentních a integrovaných TTU a z inteligentních prostorů pro distribuci energie. Řešení má funkce, jako jsou informovanost o datech, zpracování na okrajích sítě a inteligentní aplikace, které splňují požadavky aplikací různých scénářů distribuce energie a zajišťují bezpečný, stabilní a efektivní provoz distribuční sítě.

Řešení pro inteligentní kontroly rozvoden eliminuje 70 % ruční kontrolní práce tím, že v reálném čase zjišťuje stav zařízení a inteligentně identifikuje potenciální závady. Řešení pomáhá zákazníkům zavádět provoz a údržbu rozvoden bez personálu či s minimálním počtem zaměstnanců, což zvyšuje efektivitu těchto činností a zároveň snižuje náklady na ně.

• Řešení Electric Power Wireless Campus Solution pomáhá energetickým společnostem vybudovat komplexní, bezpečnou a spolehlivou síť. Poskytuje vysoce kvalitní přístupové služby pro mobilní kancelář a inspekční operace, integruje vnímání a komunikaci a snižuje náklady na výstavbu sítě o 50 %.

• Řešení Intelligent Wind Power Network Solution vzdáleně řídí zařízení větrných farem, čímž zvyšuje výrobu energie, zlepšuje efektivitu řízení a snižuje bezpečnostní rizika.

Darmawan Prasodjo zdůraznil klíčovou roli technologií a ekologických iniciativ, které umožňují společnosti PLN dosáhnout jejích strategických cílů. "Využitím technologického pokroku a přijetím myšlenky udržitelnosti může společnost PLN urychlit přechod na energetiku, zlepšit své obchodní výsledky a současně přispět k čistší a udržitelnější budoucnosti," uvedl ve svém projevu.

Do budoucna bude společnost Huawei spolupracovat s partnery z ekosystému na vývoji inteligentnějších energetických řešení, aby naplnila rostoucí požadavky elektroenergetického průmyslu na bezpečnost, vyšší účinnost a ekologický a nízkouhlíkový rozvoj. Naším cílem je připravit digitální cestu pro globální energetickou transformaci a pro dosažení cílů uhlíkové neutrality.

Další informace o řešeních společnosti Huawei pro digitalizaci energetiky naleznete na stránce https://e.huawei.com/en/industries/grid

Dotazy médií laskavě směřujte na adresu:

hwebgcomms@huawei.com

Foto – https://mma.prnewswire.com/media/2012411/image_986294_75405730.jpg

Foto – https://mma.prnewswire.com/media/2012492/image_986294_75405886.jpg

Klíčová slova Španělsko-Čína-energie-Huawei

Oblast
Evropa, EU, NATO (es)

Kategorie
Energetika, suroviny

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.