Společnost Huawei uvádí na trh novou generaci energetických řešení IKT na podporu rozvoje nízkouhlíkových sítí

Na veletrhu MWC 2023, který se koná v Barceloně a který je největší a nejvlivnější událostí v oboru konektivity na světě, představil 27. února prezident pro produktové řady Huawei Data Center Facility a Critical Power Bob He energetická řešení nové generace pro odvětví IKT. Tato řešení jsou navržena tak, aby pomáhala operátorům po celém světě při budování jednoduchých, ekologických a inteligentních sítí.

Inteligentní napájení lokalit: Klíčový faktor ekologické a nízkouhlíkové sítě

Tradiční energetická řešení pro telekomunikační body obvykle vedou k vysokým celkovým nákladům na vlastnictví (total cost of ownership, TCO) a významně přispívají k emisím uhlíku v síti. Jako pomoc telekomunikačním operátorům při budování ekologických lokalit a dosahování cílů uhlíkové neutrality představila společnost Huawei koncept napájení lokalit pro nízkouhlíkové sítě "Site Power Low-Carbon Target Network". Toto inovativní řešení integruje výkonovou elektroniku a digitální technologie a umožňuje budovat lokality, které nabízejí "inteligentní jednoduchost", "inteligentní ekologii" a "inteligentní úspory".

Inteligentní jednoduchost: Na základě změny struktury lokalit z místností na rozvaděče nebo z rozvaděčů na stožáry zjednodušuje řešení společnosti Huawei nasazení 4G/5G a zvyšuje energetickou účinnost lokalit (site energy efficiency, SEE) z 60 % na 97 %.

Systém Huawei Blade Power System o výkonu 12 kW lze namontovat na sloupy, čímž se zábor prostoru sníží z jednoho metru čtverečního na nulu. Jeho nasazení trvá pouhé dvě hodiny. Systém využívá přirozený odvod tepla, čímž dosahuje až 97% SEE.

Inteligentní ekologie: Využitím inteligentního plánování s více zdroji energie lze snížit sdruženou cenu energie (LCOE) a zároveň zvýšit podíl zelené energie využívané v lokalitách. Řešení iSolar 2.0 od společnosti Huawei využívá architekturu vysokonapěťového sériového připojení a produkty se čtyřmi solárními listy v jednom prvku, které usnadňují získávání zelené energie a snižují technické náklady o 15 %. Využití fotovoltaických optimalizátorů navíc snižuje ztráty stíněním a zvyšuje výrobu čisté energie o 20 %. Prostřednictvím inteligentní synergie solární energie a úložiště lze dosáhnout až 100% míry využití zelené energie.

Inteligentní úspory: V lokalitách se budou hojně využívat lithiové baterie, které slouží jako záložní zdroje energie i jako systémy pro ukládání energie (energy storage systems, ESS). Díky využití nových aplikací, jako je rozkládání špiček a virtuální elektrárny (virtual power plants, VPP), dokážou telekomunikační body vybavené lithiovými bateriemi zvyšovat příjmy a snižovat výdaje. Řešení Cyclic CloudLi společnosti Huawei, známé jako 200Ah@5U, nabízí oproti předchozí generaci o 50 % vyšší kapacitu, čímž maximalizuje hodnotu skladování energie.

Inteligentní datová centra pro ekologickou budoucnost

Datová centra jsou základem digitálního světa, spotřebovávají však značné množství energie. Společnost Huawei proto přichází s komplexními ekologickými řešeními pro velká, malá i středně velká datová centra, která provozovatelům pomohou plnit cíle v oblasti uhlíkové neutrality.

Napájecí systém: Preferovaným řešením napájení ve velkých datových centrech je Huawei PowerPOD 3.0, který šetří místo, energii, čas i starosti. Počet skříní snižuje z 21 na 10 a šetří 50 % podlahové plochy. Režim S-ECO navíc zvyšuje účinnost z dřívějších 95,4 % na 98,4 %. Použitím prefabrikovaných přípojnic místo kabelů se dodací lhůta zkracuje ze dvou měsíců na dva týdny. Inteligentní funkce iPower navíc umožňuje prediktivní údržbu, čímž se reaktivní údržba mění na proaktivní.

Systém chlazení: Řešení pro nepřímé odpařovací chlazení EHU využívá polymerové výměníky tepla a EC ventilátory, které maximalizují využití přirozených zdrojů chlazení. Vícenásobnou výměnu tepla redukuje na jednorázovou a zvyšuje tak účinnost chlazení. V porovnání s tradičními řešeními chlazení vodou dosahuje řešení EHU v projektu datového centra v Irsku efektivity využití energie (power usage effectiveness, PUE) až 1,15, efektivity využití vody (water usage effectiveness, WUE) až 0,37 a snížení počtu prvků provozu a údržby o 60 %. Díky použití modulární a prefabrikované architektury integruje chladicí systém více komponent do jednoho kontejneru, čímž zkracuje dobu dodání o 50 %.

Také v budoucnu hodlá společnost Huawei pokračovat v inovacích a spolupráci s globálními partnery, aby pomohla operátorům v rámci celosvětového přechodu na uhlíkovou neutralitu budovat ekologické a nízkouhlíkové sítě.

Foto - https://mma.prnewswire.com/media/2011308/Bob_he.jpg

Kontakt: Connie Wang, wangjing402@huawei.com

Klíčová slova Španělsko-Čína-internet-komunikace-energie-Huawei

Oblast
Evropa, EU, NATO (es)

Kategorie
IT, telekomunikace
Energetika, suroviny

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.