Web Wind Power Monthly ocenil turbínu EW8.X-230 společnosti Shanghai Electric za jednu z deseti nejlepších příbřežních turbín roku 2022

Společnost Shanghai Electric oznámila, že její generátor větrné turbíny EW8.X-230 byl podle nejnovější zprávy webu Wind Power Monthly, předního světového média zabývajícího se větrným průmyslem, vyhlášen jako jedna z deseti nejlepších příbřežních turbín roku 2022. Toto ocenění přišlo poté, co byla turbína EW8.X-230 společnosti Shanghai Electric – nová generace příbřežní turbíny založená na platformě Poseidon – v září 2022 oceněna jako jeden z nejinovativnějších produktů v žebříčku 50 nejlepších čínských výrobců turbín.

Větrná turbína EW8.5-230, vyvinutá společností Shanghai Electric Wind Power Group Co., Ltd., je nejnovější větrnou turbínou s polopřímým pohonem určenou pro čínské pobřežní oblasti se střední a nízkou rychlostí větru. Generátor je vybaven 100metrovými lopatkami z uhlíkových vláken a inteligentní technologií Sensor Roller, navíc po celou dobu své životnosti využívá digitalizovaný design, výrobu i provoz a údržbu. Nejnovější řídicí systém LeapX snižuje provozní zatížení generátoru a zároveň vytváří inteligentní propojení se systémem Fengyun (iWind) společnosti Shanghai Electric.

Generátor je navržen tak, aby pracoval s vysokou spolehlivostí a stabilitou při nízkých rychlostech větru, a představuje tak nákladově velmi efektivní řešení pro větrnou energii. Díky své špičkové technologii a vyspělé konstrukci je model EW8.X-230 připraven stanovit nový standard v odvětví příbřežní větrné energie a významně přispět k tomu, aby Čína mohla splnit cíle špičkové produkce uhlíku a uhlíkové neutrality při své snaze o dosažení příbřežní parity.

Generátor dosahuje vyššího výkonu při zachování výjimečné spolehlivosti díky vysoce integrované technologii polopřímého pohonu řetězu nové generace. Kromě toho dlouholeté technologické inovace a průlomové poznatky společnosti Shanghai Electric v oblasti celé jednotky a základních komponent umožnily společnosti připravit řešení, které výrazně snižuje náklady na kilowatthodiny v celém životním cyklu větrných elektráren.

S průměrem rotoru dosahujícím 230 metrů se může model EW8.X-230 pochlubit největším průměrem rotoru mezi instalovanými modely turbín a má obtékanou plochu odpovídající velikosti 5,8 standardního fotbalového hřiště. Větší rozměry umožňují výrazné navýšení výkonu. Při průměrné roční rychlosti větru 7,5 metru za sekundu je turbína schopna vyrobit 28 milionů kWh ročně, což pokryje roční poptávku po elektřině přibližně 14.500 domácností a zároveň sníží spotřebu uhlí o téměř 10.000 tun a emise oxidu uhličitého o 24.000 tun.

K dnešnímu dni je ve východočínské provincii Šan-tung připojeno k síti čtyřicet sedm větrných turbín EW8.5-230 s polopřímým pohonem. Realizace projektu trvala 121 dní a stanovil se tak světový rekord v nejkratší době výstavby větrné farmy o výkonu nad 399,5 MW. Projekt byl označen za první projekt příbřežní větrné elektrárny v rámci „14. pětiletého plánu provincie Šan-tung" a za jeden z klíčových projektů pod dohledem provinční vlády. Je to také větrná farma s komerčními turbínami s největším průměrem rotoru na světě.

Další informace se dozvíte od společnosti Shanghai Electric.

O společnosti Shanghai Electric

Shanghai Electric Group Company Limited (SEHK: 2727, SSE:601727), přední světový dodavatel ekologických inteligentních systémových řešení pro průmysl s působností po celém světě, se věnuje inteligentní energetice, inteligentní výrobě a integraci digitální inteligence. Se zaměřením na nízkouhlíkový rozvoj a digitální transformaci otevřením nových oblastí a podporou nových hnacích sil růstu bude společnost Shanghai Electric usilovat o vedoucí postavení na poli snahy o dosažení maximálního snížení emisí oxidu uhličitého před rokem 2030 a dosažení uhlíkové neutrality před rokem 2060, o výrobu nových energetických zařízení a lokalizaci špičkových zařízení, přičemž bude spolu s globálními partnery využívat neomezené příležitosti v inovativním průmyslovém ekosystému.

Logo – https://mma.prnewswire.com/media/1800747/logo_new_Logo.jpg

KONTAKT: Jin Shen, +86-13817909115, shenjin@shanghai-electric.com

Klíčová slova Čína-energie-ekologie-Shanghai Electric

Oblast
Asie, Austrálie (as)

Kategorie
Energetika, suroviny

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.