Slavia Pojišťovna Sport Team před Jizerskou 50: Legendy zpět do závodní stopy

Slavia pojišťovna Sport Team letos navazuje na loňskou úspěšnou spolupráci s elitní českou laufařkou Kateřinou Smutnou. Na tiskové konferenci před Jizerskou 50, která je na programu v neděli 12. února, představil další zajímavé posily.

Nechybí mezi nimi svého času špičková závodnice Jana Jetmarová. Tým kolem matadora Stanislava Řezáče a osmé ženy celkového pořadí loňského seriálu Ski Classics Heli Heiskanen (Fin.), však zároveň dává šanci mladým nadějným závodníkům z ČR, Finska i Německa.

„Slavia pojišťovna Sport team nemá za svůj cíl pouze co nejlepší výsledky v prestižním seriálu dálkových běhů na lyžích Ski Classics, ve kterém jsme byli loni nejlepším českým týmem. Chceme být zároveň inspirací všem ostatním aktivním lidem prostřednictvím velkých sportovních příběhů,“ uvedl na tiskové konferenci šéf týmu, podnikatel a také závodník Pavel Sehnal. „Proto pokračuje naše spolupráce s nejlepší českou laufařkou v historii Kateřinou Smutnou a letos jsme se pro Jizerskou 50 domluvili na spolupráci také s Janou Jetmarovou, kterou zná díky jejím skvělým výsledkům v minulosti snad každý, kdo kdy stoupnul na běžky. Z tohoto důvodu jsme dali v týmu příležitost závodit nadějné Anně Sixtové, která se vrátila k vrcholovému sportu po těžkých zdravotních komplikacích a vyhlédli jsme si perspektivní posily ve Finsku i Německu.“

Nejsilnějším příběhem je ale stále především úctyhodná závodní kariéra matadora týmu Stanislava Řezáče, který v dubnu oslaví již 50. narozeniny. „Letos bych byl na Jizerské 50 rád do třetího místa mezi českými závodníky,“ říká Stanislav Řezáč. „Bohužel moje dosavadní výkony ovlivnila nepříjemná viróza, po které se tělo jen složitě vrací do formy. Musel jsem vynechat dva závody Ski Classics na začátku roku, ale na Marcialonga v Itálii jsem se už cítil mnohem lépe. Povedl se mi především závěr závodu. Nedokážu odhadnout výsledek na Jizerské 50, ale samozřejmě budu usilovat o co nejlepší čas a určitě si užiju i neopakovatelnou atmosféru.“

Nemocná byla nedávno také opora týmu, členka širší nominace finské reprezentace Heli Heiskanen. Také ona prodělala virózu. „Po pauze jsem se vrátila do závodu La Diagonela, kde byl ale takový mráz, že jsem pak jako astmatička skončila na tři hodiny v nemocnici s kyslíkovou podporou. Moje forma je však každým dnem lepší. Body do celkového umístění ve Ski Classics mi budou chybět, nezbývá než se soustředit na dobré výsledky v jednotlivých závodech. Ještě nás čeká půlka závodní sezóny, přesouváme se na sever,“ řekla.

Jana Jetmarová, která v minulosti vyhrála například Bedřichovskou 30, jeden z doprovodných závodů Jiz50, se v přípravě potýkala s nedostatkem sněhu: „Jsem ráda, že i ve věku přes čtyřicet můžu závodit na tak dlouhé trati mezi elitou. V přípravě na Jizerskou 50 jsem udělala maximum. Třeba někoho dalšího inspiruji v duchu hesla: všechno jde, když se chce,“ usmívá se závodnice, která ve čtvrtek nastoupí také k závodu Jizerská 30.

Pavel Sehnal na TK v této souvislosti připomněl, že Slavia pojišťovna Sport Team pořádá již 3. ročník akce Král Jizerských hor, kdy si kdokoliv může projet trať Jiz50 ve svém vlastním tempu a termínu. Každý účastník získá zajímavou cenu. „Krále Jizerských hor se účastní celé rodiny včetně dětí. Nikdy nemůžete vědět, jestli se právě díky němu nezrodí další legenda českého běžeckého lyžování.“

Více o Slavia pojišťovna Sport Teamu

Dobrovolná organizace pro ty, kdo se věnují aktivnímu pohybu ve volném čase i na profesionální úrovni, zajímají se o ochranu účastníků silničního provozu (zejména chodců a cyklistů), podporu sportu a sportovních aktivit a v neposlední řadě o zlepšování úrovně prevence závažných onemocnění a civilizačních chorob. SPST pořádá sportovní, společenské a osvětové akce. Aktuálně např. další ročník akce Král Jizerských hor) pro členy i širokou veřejnost, podporuje vybrané sportovní aktivity a sportovce a spolupracuje s dalšími zájmovými osobami a spolky.

Web: www.slaviapojistovnasportteam.cz

Soutěž Král Jizerských hor: https://www.slaviapojistovnasportteam.cz/kral-jizerskych-hor-3-rocnik/

Pro další informace kontaktujte:

Slavia pojišťovna: Ondřej Svoboda, ondrej.svoboda@slavia-pojistovna.cz, jana.divisova@slavia-pojistovna.cz

O společnosti Slavia pojišťovna a.s.

Slavia pojišťovna, člen skupiny SPGROUP a.s. a expert na neživotní pojištění, staví na dlouholetých zkušenostech z pojišťovnictví, které sahají až do dob rakousko-uherské monarchie, do roku 1868. Je jedinou ryze českou pojišťovnou s tradicí na našem trhu již více než 150 let. Dnes patří mezi Top10 neživotních pojišťoven v ČR. Dlouhodobě se zaměřuje na zodpovědné řidiče, kterým v rámci autopojištění dokáže nabídnout zajímavé podmínky. Své služby poskytuje fyzickým osobám, živnostníkům, malým a středně velkým firmám, velkým korporacím či obcím a městům. Služby poskytuje i personálním agenturám a cestovním kancelářím. Prostřednictvím 18 poboček a více než stovky kontaktních míst obsluhuje více než 250 000 aktivních klientů. Ti mohou pojištění sjednávat, hlásit pojistné události či poskytovat fotodokumentaci k těmto pojistným událostem i plně online, přes webové stránky či on-line aplikace.

Kontakt:

Slavia pojišťovna

Jana Divišová

jana.divisova@slavia-pojistovna.cz

ČTK ke zprávě vydává obrazovou přílohu, která je k dispozici na adrese http://www.protext.cz.

Klíčová slova ČR-pojišťovny-sporty-Slavia pojišťovna

Oblast
Praha, Česká republika (ce)

Kategorie
Sport
Finance, ekonomika

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.