Nová divize Altron Modular přebírá vývoj a prodej modulárních data center. Mění se také názvy klíčových produktů

Společnost Altron, česká jednička mezi dodavateli data center a technologické infrastruktury, dlouhodobě vnímá rostoucí světovou poptávku po prefabrikovaných řešeních napříč segmenty. Z tohoto důvodu se společnost rozhodla založit specializovanou divizi, která převezme rozvoj modulárních produktů a jejich prodej na zahraničních trzích.

Modulární data centra se vyznačují vysokou mobilitou a rychlostí dodání. Oblíbená jsou zejména v oblastech státní správy, armádních složek nebo ve zdravotnictví. Své uplatnění najdou také v různých oblastech businessu. Díky nové divizi dokáže Altron své produkty ještě více přizpůsobit potřebám klientů a dodávat technologicky vyspělá řešení na klíč s vysokou přidanou hodnotou.

Řízení nového oddělení převzal Milivoj Uzelac mladší, který má s prodejem těchto řešení dlouhodobé zkušenosti. Jeho tým navíc v současné době pracuje na vývoji nových generací klíčových prefabrikovaných produktů.

"Prefabrikovaná data centra se už stala nedílnou součástí nabídky díky rychlému dodání a sníženému TCO. Na trzích, na které se zaměřujeme (EMEA), je naší obrovskou výhodou evropská kvalita a naše know-how. Soustředíme se také na technologická vylepšení stěžejních produktů z pohledu nových generací, které zanedlouho představíme," dodává na adresu svého oddělení Uzelac mladší.

Přestože plánované technologické změny budou platit celosvětově, obchodní struktury pro Česko zůstávají zachovány jako doposud.

„Dodavatelem modulárních data center pro Česko a Slovensko zůstává mateřská společnost Altron a zavedené obchodní kontakty. Díky znalostem lokálního prostředí vnímáme jako klíčové tento model zachovat," vysvětluje viceprezident Altronu Miloš Macúch neměnnou obchodní situaci okolo tuzemských zákazníků. Je však jedna změna, která se v Česku projevila již nyní. Jedná se o úpravy názvů klíčových produktů, které zákazníci znají jako Mobile a Micro DC.

Prefabrikované data centrum Mobile DC mění svůj název na EdgeDC. Společnost navíc pracuje v pořadí na třetí generaci, která přinese vyšší výkon, lepší parametry a modernější vzhled reflektující současné zákaznické potřeby.

Změny se dočkalo také data centrum Micro DC. Nově na všech trzích vystupuje pod názvem StackDC. Stejně jako v případě EdgeDC je připravována nová verze s vylepšenými parametry všech systémů, včetně modularity na úrovni jednotlivých komponent.

Více informací o nové divizi a produktech naleznete na našich stránkách:

https://www.altron.net/klicove-produkty-modularnich-data-center-meni-sve-nazvy-ve-vyvoji-je-take-rada-vylepseni/

Citace:

Milivoj Uzelac mladší – ředitel divize Altron Modular

Miloš Macúch – viceprezident for Business & Development, člen správní rady Altron

O společnosti Altron

Altron byl založen v roce 1991 a postupně se vypracoval na pozici české jedničky na poli data center. Své technologie a produkty Altron poskytuje napříč globálním trhem v rámci soukromých společností a státních institucí stovkám klientů. V České republice disponuje nejrozsáhlejší servisní sítí data center. Mezi nejvyhledávanější služby patří výstavba data center na míru, modulární a prefabrikovaná data centra, poradenství, servis a ostatní služby spojené s kritickou infrastrukturou.

Odkaz na webové stránky https://www.altron.net/

Facebook: https://www.facebook.com/altroncz

Instagram: https://www.instagram.com/altron_net/

LinkedIn: https://www.linkedin.com/company/altron-a.s.

Interní kontakt pro média:

Jovanka Uzelacová

Marketingová manažerka – Altron

jovanka.uzelacova@altron.net

Agenturní kontakt pro média:

Zuzana Pětníková

Head of Marketing – Inago Digital

zuzana.petnikova@inago.cz

Klíčová slova ČR-počítače-internet-firmy-Altron-Inago

Oblast
Praha, Česká republika (ce)

Kategorie
IT, telekomunikace

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.