Henkel zakládá společné podniky v pobaltských státech

Společnost Henkel CEE, která je ústředím pro střední a východní Evropu německé globální chemické společnosti Henkel, založila tři nové společné podniky v pobaltských státech, které mají uvádět na trh a distribuovat kosmetiku a výrobky osobní hygieny.

Tento do budoucna orientovaný vstup do Lotyšska, Litvy a Estonska má za cíl rozšířit vedoucí pozici Henkelu na trhu ve střední a východní Evropě a zajišťuje další růst. Henkel v tomto regionu zaměstnává přes 4100 osob ve 14 dceřiných společnostech ve 14 zemích, které zaznamenaly v roce 1998 tržby 700 miliónů USD (610 miliónů EUR). Henkel zároveň bude investovat zhruba dva milióny USD (dva milióny EUR) do vytvoření efektivního systému místní distribuce výrobků. Společnost má v úmyslu modernizovat sektory služeb a logistických kapacit na těchto třech nových trzích tak, aby byly v souladu se standardy EU a také pomoci těmto zemím modernizovat jejich hospodářství jako krok směrem k potenciálnímu členství v Evropské unii.

Společné podniky byly založeny ve spolupráci s Escor Group, pobaltskou marketingovou společností, v níž Henkel zakoupil 60procentní podíl. Tři nové společnosti, které budou působit pod názvem "Henkel-Escor", budou zpočátku zaměstnávat 74 osob. Dohlížet na jejich práci bude Henkel Central Eastern Europe, regionální ústředí koncernu se sídlem ve Vídni. Každodenní koordinaci činnosti v oblasti kosmetiky a pracích prášků v pobaltských státech bude provádět Henkel Polska, polská pobočka se sídlem ve Varšavě.

Koncern Henkel Group se sídlem v Düsseldorfu s 340 společnostmi, které působí ve více než 70 zemích, je celosvětovým specialistou v aplikované chemii a jedním z předních výrobců pracích prášků, čisticích prostředků pro domácnost, kosmetiky a lepidel.

ots Original Text Service: Henkel Central Eastern Europe

Další informace: Ernst Primosch

Henkel Central Eastern Europe

Telefon +43.1.71104.254

E-mail primosch@henkel.at

Klíčová slova Henkel

Oblast
Praha, Česká republika (ce)

Kategorie
Chemický a farmaceutický průmysl

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.