Špičkoví právníci a investoři, pět expertních workshopů. Investiční akademie startuje už 8. listopadu

Detailní feedback, praktické rady a seznámení se s experty z oblasti investic a práva, kteří na vás budou mít prostor a čas. Taková bude Investiční akademie, kterou pořádá CzechInvest společně s Havel & Partners a dalšími partnery. Cílem je edukovat zakladatele startupů žádající o investici a pomoci jim připravit se na celý investiční proces.

"V rámci Investiční akademie budeme spolupracovat s nejlepšími experty z oblasti investic, s nimiž budeme pomáhat tomu, abychom dodali startupům sebevědomí založené na znalosti vlastní hodnoty a všech právních procesů v dlouhodobém investičním horizontu. To je posune do lepší vyjednávací pozice a investorům ušetří čas a energii, které by museli startupům věnovat na začátku jednání o investici. Naším cílem je, aby startupy měly dlouhodobou investiční strategii a budovaly ji od samého začátku," vysvětluje Petr Očko, náměstek ministra průmyslu a obchodu, který je v současné době pověřen řízením agentury CzechInvest.

Investiční akademie se bude skládat z celkem 5 expertních workshopů zaměřených na klíčová témata, od navázání vztahů s investory a vypracování pitchdecku přes ochranu duševního vlastnictví a kontrolu termsheetu až po vyjednávání podmínek a podepsání investiční smlouvy. Během workshopů se účastníci potkají s investory i právníky, kteří se na Investiční akademii spolupodílí a kteří jim dají konkrétní feedback a rady, jak vše připravit na to, aby dokázali uspět a investici získat. Workshopy začínají 8. listopadu a budou se konat pravidelně jednou týdně. Akademie bude zakončena odbornou konferencí 7. prosince 2022, která bude kromě investic řešit také otázky místního inovačního a startupového ekosystému.

"To, že se nám podařilo dát dohromady tak skvělé partnery, je důkaz, že český startupový ekosystém umí spolupracovat a zaměřit se na podporu témat, jež potřebují určitý druh osvěty a edukace. V Investiční akademii se chceme zaměřit na přípravu nadějných projektů pro získání investice," doplňuje Beáta Vörösová, ředitelka Odboru startupů v CzechInvestu.

Přihlášení na workshopy je otevřeno do naplnění kapacity, nejdéle však do 4. listopadu.

Na stránkách Investiční akademie naleznete registrační formulář, přehled jednotlivých workshopů i seznam partnerů.

Kontakt:

www.czechinvest.org

Klíčová slova ČR-hospodářství-investice-firmy-CzechInvest

Oblast
Praha, Česká republika (ce)

Kategorie
Finance, ekonomika

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.