Nákupní centrum Palladium slaví 15. narozeniny

Dnes je to na den přesně, kdy před 15 lety své brány poprvé otevřelo Palladium, moderní nákupní centrum s nejširší nabídkou obchodů, restaurací a služeb v centru Prahy. Palladium vzniklo rekonstrukcí a dostavbou bývalých kasáren Jiřího z Poděbrad na náměstí Republiky a toto propojení historických prvků s moderní architekturou vytváří jedinečnou atmosféru, díky níž se stala budova výraznou dominantou centra města, atraktivní cíl mnoha návštěvníků, a která činí z nakupování opravdový zážitek.

Oslavy narozenin byly letos v Palladiu zahájeny soutěží "Vyhrajte 15 x skútrů Vespa" 16. 9. 2022. Soutěž s možností výhry skútru Vespa přilákalo mnoho zájemců, pro účast stačí totiž málo - nakoupit v Palladiu za alespoň 500 Kč a vyplnit soutěžní kartičku. První slosování proběhla již v minulých týdnech, posledních 5 šťastných výherců bude vylosováno 25. 10. 2022 v 16 hod. Losování proběhne veřejně u Infokiosku v přízemí nákupního centra za přítomnosti notářky. Více informací o soutěži lze nalézt na webu soutěž.palladiumpraha.cz.

Oslavy vyvrcholí v sobotu 5. 11. odpoledne. Bohatým programem návštěvníky provedou moderátoři Evropy 2, Lucie Bechynková a Jakub Kotek. Během dne vystoupí Vojtaano a We Are Domi. Hlavní hvězdou oslav bude se svou DJ show oblíbený moderátor Leoš Mareš, který vystoupí mezi 17:30 - 19:00.

Celý program je pro návštěvníky zdarma. Více informací naleznete na webu www.palladiumpraha.cz nebo na sociálních sítích nákupních centra @Facebook

@Instagram

Kromě vystoupení na pódiu se zákazníci mohou těšit na speciální narozeninové drinky, soutěže o ceny a speciální slevy a dárky za nákupy. Aktuální seznam slev a dárků je k dispozici na webu Palladia v sekci Novinky.

Budova Palladia nese zajímavá svědectví minulých století a současně je příjemnou zastávkou pro nákupy, odpočinek, rychlé občerstvení nebo gurmánské zážitky v klasických restauracích. Centrum je otevřeno 7 dní v týdnu a po celý rok včetně svátků a patří k nejoblíbenějším zastávkám návštěvníků Prahy i Pražanů směřujících do centra za prací, studiem anebo schůzkami.

Víte, že

- za 15 let prošlo branami nákupního centra více než 250.000 000 spokojených zákazníků

- 70% zákazníků Palladia jsou ženy

- komplex Palladium s celkem 11 podlažími má 115.000 m2

- v nákupním centru je provozováno téměř 200 obchodů, restaurací, kaváren či provozoven služeb

- ve veřejné části podzemní garáže může zaparkovat až 600 automobilů, lze si zde nechat umýt automobil nebo nabít elektroauto

- dárkové poukázky nákupního centra lze využít ve více než 110 provozovnách a jsou tak velmi vyhledávaným dárkem, který využívá tisíce zákazníků nebo firem (které je kupují jako odměnu svým zaměstnancům nebo obchodním partnerům)

- před stavbou probíhal čtyřletý archeologický průzkum, který prokázal, že historie místa sahá až do 12. století, kdy se zde nacházel o sídliště dřevo-zemních domů a později prvních kamenných staveb. Pozůstatky těchto kamenných románských paláců se staly součástí interiéru dnešní budovy. Na místě komplexu se také nacházel špitál pro chudé, paláce významných měšťanů či kapucínský klášter a kostel.

- součástí centra Palladium jsou plně zrekonstruované památkově chráněné historické budovy kasáren a bývalé jízdárny, na něž navázala moderní dostavba ve vnitrobloku.

- v budově kasáren napsal Josef Kajetán Tyl slova české národní hymny, když zde působil na pozici zásobovače 28. pěšího pluku

- koncertu ke slavnostnímu otevření přihlíželo na náměstí Republiky více než 35.000 návštěvníků a jednalo se tak o nejmasovější akci v této části Prahy

- v letech 2020–2021 proběhla rekonstrukce nákupního centra, jejímž výsledkem je například nový Infokiosek, modernizace často fotografovaného tunelu nad expresním eskalátorem do druhého patra a nové světelné instalace z dílny české společnosti Preciosa ve stupních prostorách z náměstí Republiky a metra

- v roce 2021 proběhla rekonstrukce druhého patra věnovaného gastronomii a nově působí pod značkou Tasty Graden

PALLADIUM na náměstí Republiky v Praze je oblíbeným místem nákupů a setkávání. Součástí komplexu je 170 obchodů, 30 restaurací, prvotřídní kanceláře a garáže s kapacitou pro veřejnost 600 míst.

www.palladiumpraha.cz

@Facebook

@Instagram

ČTK ke zprávě vydává obrazovou přílohu, která je k dispozici na adrese http://www.protext.cz.

Klíčová slova ČR-trh-firmy-Palladium

Oblast
Praha, Česká republika (ce)

Kategorie
Obchod, marketing

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.