Značka ZOTAC GAMING představila grafické karty řady GeForce RTX 40, postavené na GPU ARCHITEKTUŘE nové generace

Společnost ZOTAC Technology Limited, globální výrobce inovativních produktů, zahajuje novou éru počítačových her představením nové generace grafických karet ZOTAC GAMING, postavených na revoluční architektuře NVIDIA Ada Lovelace a na již 3. generaci technologie RTX.

Grafické karty řady GeForce RTX 40 jsou neuvěřitelně rychlé a nabízejí hráčům i tvůrcům obrovský nárůst celkového výkonu a rychlosti neuronového vykreslování, ale i celou řadu dalších funkcí, kterými tato špičková platforma disponuje. Tento obrovský pokrok v technologiích GPU umožní uživatelům prožít ty nejúchvatnější herní zážitky, poznat pozoruhodné funkce umělé inteligence a využívat těch nejrychlejších pracovních postupů pro tvorbu obsahu. Jedná se o grafické procesory, které posouvají úroveň možností nejmodernější grafiky ze současnosti do budoucnosti.

Řada ZOTAC GAMING GeForce RTX 40 představuje zcela nový design inspirovaný aerodynamickými tvary a celou řadu funkcí s ještě vyšším výkonem, a nabízí klíčové inovace, které posouvají hranice herního výkonu, účinnosti chlazení, úrovně hluku i odolnosti. Karty ZOTAC GAMING GeForce RTX 4090, 4080 16GB a 4080 12GB budou dodávány ve třech modelových řadách – AMP Extreme AIRO, Trinity OC a Trinity.

"Máme velkou radost, že můžeme představit naše nejpokročilejší grafické karty, postavené na nejnovější architektuře grafických procesorů NVIDIA, které posouvají zážitky při hraní počítačových her na zcela novou úroveň," prohlásil výkonný ředitel společnosti ZOTAC Tony Wong. "Tato generace používá náš inovativní aerodynamický design, který zlepšuje proudění vzduchu kolem kritických prvků karty a posiluje a zdokonaluje tak chlazení výkonného jádra těchto GPU. Grafické karty ZOTAC GAMING postavené na bázi grafického procesoru řady 40 s vylepšeným hardwarem, designem i možnostmi použití představují nový milník, protože do světa počítačových her přinášejí výjimečné možnosti grafických procesorů nové generace a nejmodernějších technologií."

DOKONALÝ GRAFICKÝ PROCESOR

Nový vlajkový model AMP Extreme AIRO představuje zcela nové pojetí nejvýkonnějšího modelu grafické karty značky ZOTAC GAMING. Jedná se o řešení pro nadšence, kteří touží po špičkovém výkonu. Model AMP Extreme AIRO je zdokonalený ve všech ohledech a využívá konstrukci typu Air-Optimized, takže nabízí ohromující rychlost ve spojení s vynikající účinností chlazení, které nemají konkurenci.

Mezi nové a exkluzivní funkce, kterými se vyznačuje pouze model AMP Extreme AIRO, patří konstrukce chladiče s ventilátory s protiběžnou rotací, umožňující plynulé proudění vzduchu, konstrukce s extrémně výkonným napájecím řešením pro stabilní dodávku energie, nebo pevná kovová zadní deska z tlakového odlitku, která zajišťuje maximální odolnost karty. Model AMP Extreme AIRO v herní sestavě zaujme také po vizuální stránce díky zabudovanému plošnému RGB osvětlení s celkem pěti přizpůsobitelnými zónami, které zajišťují jeho mimořádnou viditelnost.

VYVÁŽENÝ TRINITY

Model Trinity a jeho odvozená varianta OC využívají špičkové technologie chlazení, vycházející z chlazení vlajkového modelu, a jsou postaveny na vysoce kvalitních technických základech. Oba modely disponují trojicí výkonných ventilátorů, velkým chladičem, který vyplňuje celou plochu karty, vylepšeními pro snížení hluku, zesílenou konstrukcí pro zvýšení odolnosti a také adresovatelnými RGB prvky. Výsledkem je vyvážené ztělesnění síly, výkonu, chlazení a odolnosti, které hráčům nabízí tolik potřebnou vysokou snímkovou frekvenci zobrazování i v těch nejnovějších hrách.

LEDOVĚ CHLADNÝ ICESTORM

Řada ZOTAC GAMING GeForce RTX 40 představuje chladicí řešení IceStorm 3.0 – nejvýkonnější chladicí systém, jaký značka ZOTAC GAMING kdy vytvořila. Model AMP Extreme AIRO je osazen trojicí velkých ventilátorů, které mají oproti předchozí generaci dvojnásobnou výšku a šířku lopatek a zajišťují tak optimální proudění vzduchu. Všechny modely jsou vybaveny skutečně obrovským chladičem s hliníkovým žebrováním po celé délce karty, který doplňuje odpařovací komora a až 9 kompozitních měděných tepelných trubic (heatpipes). Chladicí systém karty si tak poradí i s těmi nejnáročnějšími tepelnými výzvami. Vzduch může navíc volněji odtékat ventilačními kanály po všech stranách, což zvyšuje účinnost chlazení.

LEPŠÍ AKUSTICKÝ PROFIL

Řada ZOTAC GAMING GeForce RTX 40 přináší nové funkce pro potlačení hluku, které zlepšují zážitek z hraní. Model AMP Extreme AIRO je vybaven protiběžným prostředním ventilátorem, což zajišťuje plynulejší proudění vzduchu a snižuje tak turbulence a minimalizuje hluk. Všechny modely jsou vybaveny protivibračními podložkami a funkcí automatického zastavení ventilátoru, což snižuje hlučnost chlazení a prodlužuje životnost ventilátoru. Kromě toho mohou uživatelé pomocí fyzického přepínače nebo prostřednictvím nástroje ZOTAC GAMING FireStorm Utility nezávisle nastavovat otáčky ventilátorů nebo přepínat mezi dvěma různými režimy BIOSu.

NAVRŽENÉ PRO DLOUHOU ŽIVOTNOST

Řada ZOTAC GAMING GeForce RTX 40 je vyrobena s důrazem na dlouhou životnost a vysoký výkon, a má pro to opravdu velice dobré předpoklady. Celková tuhost karty AMP Extreme AIRO je dále zvýšena použitím pevné kovové lité zadní desky a zadním podpůrným držákem. Grafická karta 4090 AMP Extreme AIRO rozkládá zátěž mezi 24+4 napájecí fáze, což zajišťuje větší stabilitu napájení a nižší teploty. Chladicí ventilátory všech modelů jsou vybaveny odolnými dvojitými kuličkovými ložisky, která snižují rotační tření a dále prodlužují životnost ventilátorů. Řada ZOTAC GAMING GeForce RTX 40 se dodává také s přibaleným kovovým podpůrným držákem GPU, který karty ještě více zpevňuje.

VŠESTRANNÁ SPECTRA

Speciální systém osvětlení SPECTRA 2.0 společnosti ZOTAC GAMING umožňuje pestrobarevné osvětlení s jedinečnými animovanými efekty, které jsou realizovány adresovatelnými RGB LED diodami. Grafické karty AMP Extreme AIRO uživatelům nabízejí možnost přizpůsobení osvětlení pomocí řady různých režimů a barvy v celkem 5 osvětlovacích zónách v horní, přední, boční a zadní části karty, nebo zóny synchronizovat tak, aby fungovaly jako jeden celek. Krása RGB osvětlení v horní části karty je umocněna duhovým a průsvitným povlakem, kterým prosvítají světelné prvky pod ním. Všechny modely jsou vybaveny 3pinovým RGB konektorem a přibaleným kabelem, který umožňuje dokonale synchronizovat osvětlení grafických karet ZOTAC GAMING s kompatibilními RGB LED pásky.

NOVÁ aplikace FireStorm Utility

Nová aplikace ZOTAC GAMING FireStorm Utility pro řadu 40 nabízí zcela přepracované rozhraním, díky kterému je ladění nastavení GPU intuitivnější. Nový software obsahuje řadu možností, mezi které patří například nastavení taktovací frekvence, frekvence paměti GPU, napětí, rychlosti ventilátoru, křivky ventilátoru, světelných efektů SPECTRA RGB nebo přepínání BIOSu jedním kliknutím.

DOSTUPNOST

Karty řady ZOTAC GAMING GeForce RTX 4090 budou k dispozici počátkem října 2022, zatímco karty řady ZOTAC GAMING GeForce RTX 4080 16GB a 4080 12GB budou k dispozici počátkem listopadu 2022. Místní dostupnost závisí na regionálních zásobách a dodávkách.

Dostupné modely:

ZOTAC GAMING GeForce RTX 4090 AMP Extreme AIROZOTAC GAMING GeForce RTX 4090 Trinity OCZOTAC GAMING GeForce RTX 4090 Trinity (za doporučenou cenu)

ZOTAC GAMING GeForce RTX 4080 16GB AMP Extreme AIROZOTAC GAMING GeForce RTX 4080 16GB Trinity OCZOTAC GAMING GeForce RTX 4080 16GB Trinity (za doporučenou cenu)

ZOTAC GAMING GeForce RTX 4080 12GB AMP Extreme AIROZOTAC GAMING GeForce RTX 4080 12GB Trinity OCZOTAC GAMING GeForce RTX 4080 12GB Trinity (za doporučenou cenu)

O ZNAČCE ZOTAC GAMING

Za pronikavým pohledem robotických očí se skrývá síla a technologie budoucnosti, která prostupuje egem neporažených a zkušených bojovníků. Značka ZOTAC GAMING byla založena v roce 2017 a představuje průkopnické úsilí, které vychází ze základních hodnot značky ZOTAC, jejímž cílem je vytvořit dokonalý herní hardware pro ty, kteří hraním her skutečně žijí. Je ztělesněním našich technických dovedností a konstrukčních zkušeností, které představují více než desetiletý odkaz nabídky precizního výkonu a činí tak ze značky ZOTAC GAMING rozeného vítěze, jehož cílem je poskytovat na PC ty nejlepší herní zážitky.

Foto – https://mma.prnewswire.com/media/1899547/NVIDIA_RTX_40_Series___Web_Banners_1200_675.jpg

Foto – https://mma.prnewswire.com/media/1899548/NVIDIA_RTX_40_Series___Web_Banners_Airo_1200_675.jpg

Foto – https://mma.prnewswire.com/media/1899549/NVIDIA_RTX_40_Series___Web_Banners_Trinity_1200_675.jpg

KONTAKT:

APAC: Karly Kwoková, +852 2687 7912, karlykwok@zotac.com

Čína: Christine Fengová, +86 755 8330 9050-856, christinefeng@zotac.com;

EMEAI: Maciej Wieczorek, +49 8709 915 3021, aciej@zotac.comm;

Severní a Jižní Amerika: Jason Ladera, +1 909-594-4300 x720, jasonladera@zotac.com

Klíčová slova Čína-počítače-hry-ZOTAC

Oblast
Asie, Austrálie (as)

Kategorie
Služby, cestovní ruch
IT, telekomunikace

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.