Díky ČEZ RunTour tryskala v Karlových Varech běžecká radost

Poklidné lázeňské centrum Karlových Varů se na jeden den proměnilo v nádhernou běžeckou trať, kterou si užili účastníci ČEZ RunTour. Elitní vytrvalci, hobby závodníci i celé rodiny s dětmi běželi kolem romantických kolonád nebo ikonického Vřídla. Fantastickými výkony ozdobili závod čeští atletičtí reprezentanti.

Už sedmý letošní závod oblíbeného rodinného seriálu ČEZ RunTour se uskutečnil v sobotu 27. srpna v nádherném lázeňském centru Karlových Varů, které je od loňského roku zapsané na seznamu světového kulturního dědictví UNESCO. V sevřeném údolí říčky Teplé tentokrát nevyvěrala voda pouze z léčivých pramenů, ale chvíli se snášela také z nebe – ani déšť ovšem nepřipravil téměř dvě tisícovky účastníků o nádherné běžecké zážitky.

Pořadatelé ČEZ RunTour opět připravili pro běžce úžasnou trať, při které je zavedli na nejkrásnější místa krajského města. V běžeckých botách tak mohli obdivovat lázeňské budovy, zrekonstruované Městské divadlo, působivé kolonády, ikonické Vřídlo a další perly slavného lázeňského města, a to v závodech na tři, pět a deset kilometrů. „Tuhle trať mám ze závodů ČEZ RunTour stejně nejraději,“ usmívala se v cíli známá modelka a ambasadorka běžeckého seriálu Nikol Švantnerová.

Závodu na 3 kilometry se také zúčastnili reprezentanti mistra volejbalového extraligy VK ČEZ Karlovarsko, kteří si závod užili a na konci celého dne předali šek s krásnou částkou, která se vybrala na charitu.

Karlovarský závod ozdobili svými výkony čeští reprezentanti. Ten desetikilometrový vyhráli ve skvělých časech Damián Vích (30:07) a účastnice tokijské olympiády Tereza Hrochová (35:35). Nejlepší česká maratonkyně z nedávného mistrovství Evropy v Mnichově ovšem zvítězila také na pětikilometrové trati (17:01), kde ji neporazil dokonce ani žádný z mužů. Nejrychlejším z nich byl Václav Hladík (17:09). V tříkilometrovém závodě běželi nejlépe Jakub Macán (10:28) s Janou Pekařovou (10:46). Svůj triumf Tereza Hrochová zakončila vítězstvím v tandemu smíšených dvojic.

Své závody si užily také děti, které se v rámci Rákosníčkových běhů postavily na start tratí na 500 a 1000 metrů. Za cílovou branou na ně kromě finisherské medaile čekal i velký maskot známý z populárního Večerníčku.

Originální účastnické medaile se v cíli houpaly na krku i dospělým závodníkům, kteří tak rozšířili své sbírky o zelené oboustranné kousky s mottem „Dávej!“. V cíli si mohli vychutnat také teplou sprchu, originální menu Lidl, masáže od Nadace Leontinka nebo se nechat zatejpovat ve stánku Rozběháme Česko.

Běh, který pomáhá

Víte, že každý krok, který udělají účastníci ČEZ RunTour s aplikací EPP Pomáhej pohybem, pomáhá dětem? Společnost ČEZ, která je generálním partnerem seriálu, totiž vytváří v této aplikaci speciální projekty pro účastníky ČEZ RunTour. Běžci v ní pak za své aktivity získávají body, za které Nadace ČEZ posílá finanční prostředky vybranému dětskému domovu v kraji, kde se konkrétní závod koná. Tentokrát RunTouráci běhali pro SOS Vesničku Karlovy Vary, pro kterou se vyběhalo krásných 30 000 Kč.

Kromě toho účastníci pomáhají i Nadaci Leontinka – 50 korun z každého startovného putuje na podporu této neziskové organizace, která pomáhá nevidomým lidem.

Příští závod ČEZ RunTour se uskuteční 24. září v Praze, celý seriál pak vyvrcholí 15. října v Pardubicích, kde se poběží na dostihovém závodišti. Na oba závody se můžete registrovat prostřednictvím webu www.run-tour.cz.

O ČEZ RunTour

ČEZ RunTour je největší a nejoblíbenější běžecký seriál osmi závodů pro hobíky, rodiny s dětmi a začátečníky. Na naše městské závody se běžci často a rádi vrací pro jejich přátelskou a pohodovou atmosféru, ale také pro unikátnost jednotlivých tratí. Ty jsou připraveny pro každého – 3, 5 a 10 kilometrů pro dospělé, 500 a 1000 metrů pro děti. Prostřednictvím ČEZ RunTour se navíc v rámci charity pomáhá tam, kde je to potřeba. Je radost běžet!

Více informací

Nikola Gunišová – ředitelka seriálu, email: nikola.gunisova@vmlyr.com

ČTK ke zprávě vydává obrazovou přílohu, která je k dispozici na adrese http://www.protext.cz.

Klíčová slova ČR-kondice-rodina-sociální-běh-VMLY&R-RunTour

Oblast
Karlovarský (kv)

Kategorie
Média, společnost a životní styl

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.