Finalista soutěže E.ON Energy Globe Savee dokáže bezdrátově řídit osvětlení i ve starých budovách. Jejich majitelům přináší úsporu

Projekt Savee usiluje o vítězství v soutěži E.ON Energy Globe

Projekt Savee usiluje o vítězství v soutěži E.ON Energy Globe

Ovládají panel, který optimalizuje osvětlení budov Patronkou projektu se stala influencerka Anna Marie Purič

V současné době lidé více než kdy jindy hledají energeticky úsporná řešení. Když staví nový dům, počítají s tím. Co když však chtějí zamezit plýtvání energiemi v už stojících budovách? Pomoci jim může ušetřit i brněnský projekt Savee. Technologie umožňuje díky bezdrátovým spínačům, senzorům intenzity osvětlení, komunikační brány a softwaru snížit spotřebu až o 80 %. Hlavní výhoda tkví v tom, že ji lze namontovat už ke stávajícímu osvětlení. Řešení, které Savee představuje, postoupilo mezi šestici finalistů soutěže E.ON Energy Globe, která oceňuje nejlepší projekty z oblasti ekologie a udržitelnosti. Savee podporuje ve finále v roli patrona influencerka Anna Marie Purić.

Savee může fungovat jak plošně, tak i po jednotlivých sekcích i světlech podle potřeb zákazníka. Dokonce je ho možné nainstalovat za plného provozu. Nedávno bylo řešení nainstalováno do více než dvacet let staré budovy brněnského nákupního centra Olympia. To díky němu ušetřilo 34 % elektrické energie.

„Každý rozumný člověk se snaží zamezit plýtvání energiemi. Složitější je to ale u starších budov, kde se s něčím takovým vůbec nepočítalo. Savee je jedinečné v tom, že se zaměřuje na již postavené budovy a lze ho instalovat i za plného provozu. Proto jsem se rozhodla tento projekt podpořit v rámci finále soutěže E.ON Energy Globe,“ přibližuje Anna Marie Purić.

Výherce vzejde z hlasování veřejnosti. Lidé mohou pro projekt Savee hlasovat na webových stránkách www.energyglobe.cz až do 30. září tohoto roku. Vítěz soutěže E.ON Energy Globe bude představen na slavnostním galavečeru, který 22. 10. 2022 ve 22.10 hodin odvysílá i Česká televize.

Vítěz získá hlavní cenu 300 000 korun. S prázdnou neodejdou ani hlasující

Celkový vítěz si odnese hlavní cenu 300 000 korun na další rozvoj svého projektu od společnosti E.ON, pořadatele soutěže. „V E.ONu věříme, že cesta udržitelnosti je společnou cestou nás všech a snažíme se k tomu tak i přistupovat. Už to samozřejmě není jen o třídění odpadu nebo zřeknutí se plastových obalů, ale o celkovém přístupu. I proto je skvělé, kolik nápadů se do letošního ročníku přihlásilo,“ připomíná Claudie Viohl, generální ředitelka skupiny E.ON v České republice.

Další ocenění si pak odnesou ceny od partnerů soutěže, kterými jsou letos Stiebel Eltron, Duko Hlinsko, Hornbach Baumarkt CS. Zkrátka nepřijdou ani vylosování hlasující, kteří dostanou rodinný let balonem, víkendový pobyt v chatě v korunách stromů v hodnotě 10 000 korun a další ceny od partnerů soutěže.

O soutěži E.ON Energy Globe

Soutěž E.ON Energy Globe je nejvýznamnější české ocenění v oblasti ekologie. Jedná se o mezinárodní soutěž (Energy Globe Award), kterou v České republice již od roku 2008 pořádá energetická společnost E.ON. V rámci soutěže jsou oceňovány projekty a inovativní nápady v oblasti životního prostředí a úspor energií. Za dobu své existence soutěž přilákala už neuvěřitelných 3339 projektů. Vítěz české soutěže pak zastupuje Českou republiku na světovém finále. Více informací o soutěži najdete na webu www.energyglobe.cz.

VIDEO: https://www.youtube.com/watch?v=CyIqW9hGgqs

ČTK ke zprávě vydává obrazovou přílohu, která je k dispozici na adrese http://www.protext.cz.

Klíčová slova ČR-energie-ekologie-služby-soutěž-ocenění-E.ON ČR-firmy-Savee

Oblast
Praha, Česká republika (ce)

Kategorie
Služby, cestovní ruch
Energetika, suroviny

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.