Na konferenci Mezinárodního fóra žen Cornerstone v Chile Mary Kay Inc. pokračuje v podpoře posílení postavení žen

Deborah Gibbinsová, provozní ředitelka společnosti Mary Kay Inc. (Foto: Mary Kay Inc.)

Představen byl exkluzivní výzkum pokroku v oblasti rovnosti žen a mužů za posledních 25 let v 18 zemích Latinské Ameriky

Jako sponzor konference Mezinárodního fóra žen (International Women’s Forum, IWF) Cornerstone 2022 společnost Mary Kay Inc. pokračuje ve své podpoře podnikání žen, posilování jejich postavení a vůdčích myšlenek. Konference, která se konala ve dnech 17. a 18. května v Santiagu, svolala globální činitele s rozhodovací pravomocí, kteří zkoumali nejnaléhavější výzvy k pokroku v oblasti rovnosti žen a mužů v latinskoamerickém regionu.

Tato tisková zpráva obsahuje multimédia. Celou zprávu si můžete prohlédnout zde: https://www.businesswire.com/news/home/20220812005257/en/

Poprvé ve své historii si IWF objednala průkopnický výzkum jako součást programu své výroční konference za finanční podpory společnosti Mary Kay. Tento výzkum s názvem "Latinskoamerické ženy: Demokracie a společnost z genderové perspektivy" provedla organizace Latinobarómetro, kterou založila Marta Lagosová. Je vůbec první analýzou čtvrtstoletí (1995-2020) veřejného mínění a postojů žen k otázkám rovnosti žen a mužů v 18 latinskoamerických zemích.

"Marta Lagosová, jedna z nejvýznamnějších světových průzkumnic veřejného mínění, odhalila klíčová zjištění z více než 25 let trvajícího genderového výzkumu, který prováděla její firma Latinobarómetro. Již desítky let drží prst na tepu Latinské Ameriky a sleduje změny v postojích k politice, společnosti a kultuře," uvedla Stephanie O'Keefe, generální ředitelka International Women’s Forum. "Jsme opravdu hrdí na to, že díky našemu partnerství s Mary Kay se můžeme o tato důležitá zjištění podělit se světem."

"Nyní, více než kdy jindy, je sběr genderových dat klíčový pro pro informovanou podporu a politickou práci. Jsem velmi ráda, že společnost Mary Kay podpořila tuto působivou kompilaci výzkumu 'Latinskoamerické ženy: Demokracie a společnost z genderové perspektivy'. Je naší společnou i individuální odpovědností poučit se ze zkušeností žen v Latinské Americe a využít tyto údaje k tomu, abychom dál tlačili na pilu a dosáhli genderové rovnosti v regionu i ve světě,“ řekla Deborah Gibbinsová, provozní ředitelka společnosti Mary Kay Inc.

Tento výzkum nejenže odhaluje nejdůležitější změny v názorech, postojích a chování latinskoamerických žen za posledních 25 let, ale zabývá se také překážkami, které brání změnám. Nejnovější údaje byly shromážděny v říjnu 2020, na konci první vlny pandemie COVID-19, a odrážejí tedy počáteční dopad pandemie a ústup pokroku v oblasti rovnosti žen a mužů, jehož jsme byli svědky na celém světě.

Přístup k celé studii a shrnutí naleznete zde.

- 453.817 rozhovorů provedených za poslední čtvrtstoletí společností Latinobarómetro v 18 latinskoamerických zemích od roku 1995 do října 2020.

- Seznam zemí: Argentina, Bolívie, Brazílie, Chile, Kolumbie, Kostarika, Dominikánská republika, Ekvádor, Salvador, Guatemala, Honduras, Mexiko, Nikaragua, Panama, Paraguay, Peru, Uruguay, Venezuela.

- Studie je k dispozici ve španělštině a angličtině.

O MARY KAY

Mary Kay Ashová, jedna z prvních podnikatelek, které pronikly skleněným stropem, založila svou vysněnou kosmetickou společnost v roce 1963 s jediným cílem: obohatit život žen. Tento sen se rozrostl v multimiliardovou společnost s miliony nezávislých prodejců v téměř 40 zemích. Jako společnost zaměřená na rozvoj podnikání se Mary Kay snaží posilovat postavení žen na jejich cestě k ekonomické nezávislosti prostřednictvím vzdělávání, mentoringu, propagace, vytváření sítí a inovací. Mary Kay investuje do vědy, která stojí za krásou a výrobou špičkové péče o pleť, dekorativní kosmetiky, doplňků stravy a parfémů. Mary Kay také věří v bohatší životy dnes pro udržitelnější zítřek a spolupracuje s organizacemi z celého světa, které se zaměřují na propagaci špičkového podnikání, podporu výzkumu rakoviny, prosazování rovnosti žen a mužů, ochranu obětí domácího násilí, zkrášlování našich komunit a povzbuzování dětí, aby šly za svými sny. Více informací se dozvíte na stránkách marykayglobal.com, najdete nás na Facebooku, Instagramu a LinkedInu nebo nás sledujte na Twitteru.

O MEZINÁRODNÍM FÓRU ŽEN

Mezinárodní fórum žen (IWF) je síť nejúspěšnějších žen na světě, která sdružuje pouze pozvané ženy. IWF spojuje vedoucí ženy napříč všemi profesními odvětvími, aby se vzájemně podporovaly a plnily společné poslání, kterým je rozvoj vedoucí úlohy žen a prosazování rovnosti na celém světě. IWF bylo založeno v New Yorku v roce 1974 a dnes sdružuje více než 7500 významných předních žen ve 33 zemích. IWF je jedinou organizací tohoto rozsahu, která buduje významné vztahy mezi ženami na úrovni C ze všech odvětví po celém světě. Více informací najdete na www.iwforum.org .

Zobrazit zdrojovou verzi na businesswire.com: https://www.businesswire.com/news/home/20220812005257/en/ .

Kontakty

Mary Kay Inc. Korporátní komunikace

marykay.com/newsroom

972 687 5332 nebo media@mkcorp.com

Zdroj: Mary Kay Inc.

Text této zprávy v původním, zdrojovém jazyce je oficiální verzí. Překlad této zprávy do jiných jazyků poskytujeme pouze jako doplňkovou službu. Text zprávy v původním, zdrojovém jazyce je jedinou právně závaznou verzí této tiskové zprávy.

(BW)

Klíčová slova USA-společnost-kosmetika-Mary Kay

Oblast
USA, Kanada, OSN, svět a Arktida (us)

Kategorie
Média, společnost a životní styl
Chemický a farmaceutický průmysl

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.