Společnost Huawei uvádí šest řešení pro ukládání dat ve finančním sektoru, zaměřených na konkrétní požadavky

Na konferenci Huawei Intelligent Finance Summit 2022 představila společnost Huawei šest úložných řešení pro finanční průmysl, která pomáhají zákazníkům z finančního sektoru vybudovat spolehlivou základnu pro ukládání dat.

Ve své hlavní prezentaci Dr. Peter Zhou, prezident produktové řady IT společnosti Huawei, vysvětlil, že data jsou katalyzátorem inovací v oblasti financí. Upozornil také na čtyři hlavní problémy spojené s ukládáním dat:

• Neustále vznikají nové datové aplikace, které od tradičních databázových aplikačních modelů přecházejí na modely distribuovaných databází, velká data a aplikace s umělou inteligencí.

• Obrovský nárůst dat vyžaduje stále rychlejší analýzu a zpracování dat v reálném čase.

• Vzhledem k důsledkům katastrof a virových útoků na ekonomické ztráty se ochrana dat stala naprosto kritickou.

• Zelené a energeticky úsporné technologie jsou pro úložiště v nové éře nezbytností.

Společnost Huawei se zaměřuje na šest klíčových datových scénářů, včetně výroby a transakcí, analýzy dat nebo ochrany dat, a vyvíjí inovativní úložiště, která slouží zákazníkům z finančního sektoru jako spolehlivá a efektivní datová základna.

Zrychlení výroby a transakcí

Úložiště OceanStor Dorado, založené kompletně na úložištích typu flash, rozšiřuje možnosti NAS i SAN a dosahuje latence pouhých 0,05 ms, čímž trojnásobně zrychluje základní bankovní služby a o 100 % zrychluje také hromadné zpracování malých souborů při výměně dat.

Zrychlení analýzy dat

Úložiště OceanStor Pacific HDFS využívá architekturu úložiště odděleného od výpočetní techniky, jejímž prostřednictvím v rámci inovací podporuje konvergenci datových formátů pro datová jezera a datacentra. To umožňuje dotazovat se na data ihned po jejich importu do datového jezera, díky čemuž lze minimální dobu dostupnosti analýzy velkých dat v reálném čase zredukovat z T+1 (dnes + 1 den) na T+0 s nejnižšími náklady na vlastnictví, což pomáhá provozovatelům přijímat efektivní a dobře informovaná rozhodnutí.

Ochrana dat za všech okolností

Řešení OceanStor Dorado podporuje vůbec první integrované SAN a NAS active-active řešení; zálohovací úložiště OceanProtect nabízí trojnásobnou šířku pásma pro zálohování a pětinásobnou šířku pásma pro obnovu, čímž výrazně zkracuje dobu zálohování; a řešení ochrany úložiště před ransomwarem pokrývá primární i záložní úložiště a komplexně je chrání před hrozbami ransomwaru.

Automatická správa

Inteligentní nástroj pro správu dat (Data Management Engine, DME) automatizuje celý životní cyklus dat. Celý proces od plánování, nasazení, provozu a údržby až po optimalizaci je vizualizovaný, kontrolovatelný a sledovatelný, což zvyšuje efektivitu zdrojů o 20 % a snižuje provozní náklady.

Úložiště platformy VMware Cloud

Úložiště OceanStor Dorado lze integrovat s cloudovou platformou VMware a zajistit tak automatické poskytování prostředků E2E a centralizovaný provoz a údržbu. Nabízí také míru dostupnosti 99,99999 % a velmi nízkou latenci 0,05 ms, což usnadňuje bezproblémovou migraci finančních dat do cloudu.

Kontejnerové úložiště

OceanStor Dorado NAS odděluje kontejnerové aplikace od úložiště a usnadňuje tak rozšiřování kapacity výpočetních a úložných zdrojů na vyžádání. Mezi další výhody patří 10x vyšší výkon pro hromadné operace s malými soubory, sdílení dat mezi uzly a o 30 % rychlejší plánování prostředků, než je v tomto odvětví standardem.

Dr. Peter Zhou zdůraznil význam spolehlivého úložiště v digitálním světě. Řekl: „Nastává éra datových yottabajtů, kdy je vydáváno stále více datových aplikací a dochází k produkování stále větších objemů dat. Datová úložiště Huawei pomohou zákazníkům z finančního sektoru vybudovat důvěryhodnou základnu datového úložiště, která napomůže realizaci digitální transformace."

Informace o tom, jakým způsobem úložná řešení společnosti Huawei mění finanční sektor, si můžete přečíst po kliknutí na tento odkaz.

Foto – https://mma.prnewswire.com/media/1864352/image_1.jpg

KONTAKT: hwebgcomms@huawei.com

Klíčová slova Čína-počítače-finance-Huawei

Oblast
Asie, Austrálie (as)

Kategorie
IT, telekomunikace
Finance, ekonomika

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.