Mary Kay Inc.: Spolupráce s Dr. Jackem Gilbertem na dalším studiu mikrobiomu kůže a jeho vlivu na proces stárnutí

Společnost Mary Kay Inc., jedna z předních světových společností zabývajících se výzkumem v oblasti péče o pleť, oznámila nové partnerství s Dr. Jackem Gilbertem, profesorem pediatrie na Lékařské fakultě Kalifornské univerzity v San Diegu a profesorem mikrobiální oceánografie na Scrippsově oceánografickém institutu v San Diegu. V rámci tohoto partnerství budou vědci společnosti Mary Kay ve spolupráci s Dr. Gilbertem studovat jednu z nejdůležitějších, ale nejméně pochopených oblastí stárnutí a zdraví pokožky: mikrobiom pokožky.

Tato tisková zpráva obsahuje multimédia. Celou zprávu si můžete prohlédnout zde: https://www.businesswire.com/news/home/20220707005167/en/

"Pochopení toho, jak náš normální proces stárnutí ovlivňuje mikrobiotu pokožky, může přinést překvapivé nové objevy, které budou určovat budoucnost při navrhování kosmetických výrobků," řekla ředitelka pro inovace, produkty a vědu ve společnosti Mary Kay Inc. Dr. Lucy Gildeaová. "Jsme nadšeni, že můžeme spolupracovat s Dr. Gilbertem na lepším pochopení vlivu mikrobiomu na celkové zdraví pokožky."

V roce 2022 se Dr. Gilbert stal spoluředitelem Centra mikrobiomu a metagenomiky na Kalifornské univerzitě v San Diegu, které je součástí programu Nutrition for Precision Health (Výživa pro přesné zdraví) Národního institutu zdraví s rozpočtem 175 milionů dolarů. V kombinaci s odbornými znalostmi Dr. Gilberta vědci ve společnosti Mary Kay doufají, že se jim podaří prozkoumat, jak různé atributy pleti souvisejí s mikrobiálními změnami u žen. "V této oblasti máme mezery ve znalostech," dodala Dr. Gildeaová. "Doufáme, že se nám ji podaří překlenout."

Předchozí výzkumy dospěly k závěru, že lidská pokožka má svůj vlastní složitý ekosystém bakterií a dalších mikroorganismů, které slouží jako její zdravý základ. Podobně jako bylo zjištěno ve střevech, lidská kůže - největší orgán těla - potřebuje tyto bakterie pro optimální funkci. Tato bakteriální společenstva si také zachovávají jedinečný podpis v závislosti na místě, věku, pohlaví a interakci s prostředím. Znalosti o tom, jaké faktory přesně přispívají k velmi proměnlivým bakteriálním společenstvím na kůži a jaký mají vliv na proces stárnutí, jsou velmi omezené.

Partnerství s Dr. Gilbertem je jen nejnovější snahou společnosti Mary Kay posílit dlouhodobý závazek značky k rozvoji výzkumu a vývoje v oblasti zdraví pokožky. Mary Kay má ve svém celosvětovém portfoliu více než 1600 patentů na výrobky, technologie a návrhy obalů.

O společnosti Mary Kay

Mary Kay Ashová, jedna z prvních podnikatelek, které pronikly skleněným stropem, založila v roce 1963 svou vysněnou kosmetickou společnost s jediným cílem: obohatit život žen. Tento sen se rozrostl v multimiliardovou společnost s miliony nezávislých prodejců v téměř 40 zemích. Jako společnost zaměřená na rozvoj podnikání se Mary Kay snaží posilovat postavení žen na jejich cestě k ekonomické nezávislosti prostřednictvím vzdělávání, mentoringu, propagace, vytváření sítí a inovací. Společnost Mary Kay investuje do vědy, která stojí za krásou, a výrobě špičkové péče o pleť, dekorativní kosmetiky, doplňků stravy a parfémů. Mary Kay také věří v bohatší životy dnes pro udržitelnější zítřek a spolupracuje s organizacemi z celého světa, které se zaměřují na propagaci špičkového podnikání, podporu výzkumu rakoviny, prosazování rovnosti žen a mužů, ochranu obětí domácího násilí, zkrášlování našich komunit a povzbuzování dětí, aby šly za svými sny. Více informací se dozvíte na stránkách marykayglobal.com, najdete nás na Facebooku, Instagramu a LinkedIn nebo nás sledujte na Twitteru.

Zobrazit zdrojovou verzi na businesswire.com: https://www.businesswire.com/news/home/20220707005167/en/

Kontakty

Mary Kay Inc. Korporátní komunikace

marykay.com/newsroom

972 687 5332 nebo media@mkcorp.com

Zdroj: Mary Kay Inc.

Text této zprávy v původním, zdrojovém jazyce je oficiální verzí. Překlad této zprávy do jiných jazyků poskytujeme pouze jako doplňkovou službu. Text zprávy v původním, zdrojovém jazyce je jedinou právně závaznou verzí této tiskové zprávy.

(BW)

PROTEXT

Klíčová slova USA-kosmetika-věda-Mary Kay

Oblast
USA, Kanada, OSN, svět a Arktida (us)

Kategorie
Věda, vzdělávání a školství

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.