Bristol-Myers Squibb jmenovala Andrew Bonfielda do funkce staršího viceprezidenta a finančního ředitele firmy

Společnost Bristol-Myers Squibb Company (index NYSE: BMY) dnes oznámila jmenování Andrew R.J. Bonfielda do funkce staršího viceprezidenta a finančního ředitele firmy.

Bonfield, 39 let, dosud pracoval jako výkonný finanční ředitel ve společnosti BG Group PLC. Tato britská firma s obratem ve výši mnoha miliard dolarů se zabývá těžbou a zpracováním ropy a zemního plynu. Předtím Bonfield pracoval jako finanční ředitel u britské farmaceutické firmy SmithKline Beechan, jež se později stala součástí společnosti GlaxoSmithKline.

Peter R. Dolan, generální ředitel a předseda představenstva společnosti Bristol-Myers Squibb, u příležitosti Bonfieldova jmenování řekl: "Andrew Bonfield má velké zkušenosti z finanční oblasti a prokázal manažerské dovednosti a schopnost vidět dopředu, které jsou důležité pro budoucí úspěch společnosti Bristol-Myers Squibb. Představuje manažera se zaměřením na výsledky, který posílí finanční pozici naší společnosti a pomůže nám zajistit růst prodeje našich klíčových produktů a lépe využívat potenciál naší produktové řady."

Bonfield ke svému jmenování řekl: "Jsem rád, že mohu posílit řady společnosti Bristol-Myers Squibb v tomto důležitém období. Finanční situace a strategie společnosti bude klíčovým bodem v plnění krátkodobých růstových plánů firmy a dosažení vedoucí pozice ve farmacii a dalších souvisejících lékařských oborech.

Jako finanční ředitel společnosti SmithKline Beecham byl Bonfield zodpovědný za finanční stabilitu firmy se specifickou orientací na finanční řízení korporace, provozní finance, daně, správu aktiv, rozvoj finanční strategie a strategii a rozvoj korporace. Měl velice široké kontakty na investory ve Velké Británii, Evropě a USA.

Bonfield má titul bakaláře obchodu na University of Natal v jihoafrickém Durbanu a je rovněž diplomovaným účetním znalcem. Do společnosti Bristol-Myers Squibb nastoupí během následujících dvou měsíců.

Bristol-Myers Squibb je společnost zabývající se výrobou léčiv a dalších produktů pro související lékařské obory. Firma má roční obrat kolem 19 miliard dolarů a jejím mottem je zajistit zlepšení a prodloužení lidského života. Navštivte server společnosti Bristol-Myers Squibb na adrese: http://www.bms.com. Kontakt: Media, Becky Taylor, +1-609-252-4476, or pager, +1-888-312-8683, nebo Jayne O'Connor, +1-609-252-5120, or pager, +1-800-547-9667, nebo John Elicker, +1-212-546-3775, all of Bristol-Myers Squibb. Web site: http://www.bms.com

Klíčová slova PROTEXT-Bristol Myers Squibb-farmacie-personální

Oblast
USA, Kanada, OSN, svět a Arktida (us)

Kategorie
Zdravotnictví
Chemický a farmaceutický průmysl

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.