Terap.io nabízí psychologickou pomoc v ukrajinštině zdarma

Chadi El-Moussawi, zakladatel platformy pro online terapii Terap.io

Útěk před válkou, strach o budoucnost, ztráta blízkých. To jsou jen některé z mnoha psychicky náročných situací, se kterými se potýkají uprchlíci z Ukrajiny, ale i ukrajinští občané žijící v Čechách dlouhodobě. Česká platforma pro on-line terapii Terap.io jim proto nabízí pomoc formou psychoterapeutických konzultací zdarma v ukrajinštině. Zaregistrovaly se už tisíce zájemců.

Pomoc je určena všem, kteří mají příbuzné na Ukrajině, pro Ukrajince v ČR i mimo ČR. Konzultace v ukrajinštině zdarma zatím nabízejí dvě terapeutky včetně krizové psycholožky. "Službu jsme spustili v polovině března. Doteď se zaregistrovaly vyšší stovky zájemců a proběhlo několik desítek sezení," říká spoluzakladatel Terap.io Chadi El-Moussawi.

Ke konzultaci zdarma lze využít promo kód, který zájemci najdou na nové landing page v ukrajinštině https://terap.io/content/ukraine/. Následně si vyberou terapeuta a objednají se na sezení v čase, který jim vyhovuje. To může probíhat formou videohovoru, klasického hovoru i písemně prostřednictvím chatu. Takto vedené sezené lze uskutečnit z domova, jediné, co klient potřebuje, je stabilní připojení k internetu.

Terapie je samozřejmě nejvíce prospěšná z dlouhodobého hlediska. Konzultace zdarma mohou zájemci využít i opakovaně do výše 10 sezení. Stejně jako při terapii tváří v tvář i on-line sezení zajišťují 100% soukromí a diskrétnost.

V posledních týdnech Terap.io zaznamenalo také zvýšenou poptávku od firem, které sezení využívají jako benefit pro své zaměstnance. "Od začátku války na Ukrajině se zájem ze strany firem o terapii či školení pro zaměstnance mnohonásobně zvýšil. Firmy se snaží pečovat o své zaměstnance, na které situace také dolehla. Zároveň některé z firem mají ukrajinské zaměstnance a shánějí psychologickou pomoc pro ně," vysvětluje Chadi El-Moussawi. Nejčastěji mají firmy zájem o poukazy na individuální on-line terapii, kterou daný zaměstnanec může využít podle svých potřeb.

První česká platforma pro psychoterapii Terap.io vznikla v důsledku náročných životních období dvou přátel (Chadi El-Moussawi a Jan Sasínek), která překlenuli díky terapii. Společně s týmem zkušených terapeutů se pak rozhodli vytvořit službu, která zjednoduší přístup k terapii všem. Terap.io během pár jednoduchých kroků propojí klienta s ověřeným terapeutem a po výběru termínu zprostředkuje terapeutické sezení formou videohovoru, audiohovoru nebo chatu, bezpečně a bez využití třetích stran. Terapii tak zájemci mohou podstoupit v jakémkoli čase a situaci, která jim vyhovuje. Služba také pomáhá s výběrem konkrétního terapeuta.

Více informací najdete na https://terap.io/.

Kontakt:

martin@eckstein.cz

ČTK ke zprávě vydává obrazovou přílohu, která je k dispozici na adrese http://www.protext.cz.

Klíčová slova ČR-Ukrajina-zdraví-internet-Eckstein-Terap.io

Oblast
Praha, Česká republika (ce)

Kategorie
Zdravotnictví
IT, telekomunikace

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.