Ve sněmovně hlasovaly děti

Vyvrcholil 8. ročník projektu Srdce s láskou darované

Víte, že v pondělí ve sněmovně hlasovaly děti z celé republiky? Na výzvu pana ministra Jurečky se vžily na chvíli do role poslanců a jednoznačně schválily, že Srdce s láskou darované je nejlepší projekt!

Po covidové odmlce se totiž po třech letech vrátila do Poslanecké sněmovny dětská upřímnost, srdečnost, lidskost, vzájemná podpora a empatie. Osmý ročník projektu Srdce s láskou darované vstoupil do finále. Jsou za ním už stovky soutěžních týmů, desítky tisíc dětí z celé naší republiky, ale i z českých škol v zahraničí, 1700 nádherných soutěžních projektů. A protože očima pořadatelů jsou vítězové všichni, nejen že všichni dostanou drobné dárky, ale mezi oceněné na slavnostním setkání se letos dostalo rekordních 620 dětí. Bohužel ne všichni mohli přijet, protože hlavní jednací sál není nafukovací. I tak v něm v poslaneckých lavicích a na balkoně usedlo více než 230 dětí se svými pedagogy.

Projektu už tradičně poskytuje záštitu Poslanecká sněmovna Parlamentu ČR v osobě svého předsedy. Markéta Pekarová Adamová usedla v porotě poprvé a ocenila „své“ tři vybrané týmy. „V mých očích jsou vítězové všichni, kdo se do tak smysluplné aktivity zapojili. Celý projekt Srdce s láskou darované si našel své místo i v mém srdci. Podporuje totiž dětskou kreativitu, rozvíjí empatii a současně pomáhá překonávat mezigenerační rozdíly. To všechno je v dnešní nelehké době naprosto zásadní. Dar věnovaný z lásky je navíc vždy ten nejkrásnější,“ říká.

Novým hlavním partnerem projektu se stalo Ministerstvo práce a sociálních věcí prostřednictvím svého ministra Mariana Jurečky. I on usedl v porotě a vybral tři týmy pro zvláštní cenu za rozvoj mezigenerační spolupráce a solidarity. „Byl jsem opravdu mile překvapený, jak velké množství malých i velkých srdcařů se do projektu zapojilo a chtělo udělat radost starším, osamělým, nemocným nebo jinak handicapovaným lidem. Především všechny dlouhodobé projekty jsou pro mě velkou nadějí do budoucna. Každopádně jsem rád, že se Ministerstvo práce a sociálních věcí stalo hlavním partnerem tohoto projektu, a rádi tuto smysluplnou aktivitu, která si získává stále víc srdcí v celé naší republice i za hranicemi, budeme dál podporovat. Srdcaři, děkujeme! Vaše srdce na dlani jsou tím, co pomáhá.“

Za myšlenkou projektu Srdce s láskou darované stojí od počátku vydavatelství ANTECOM, které 8. ročník vyhlásilo a zorganizovalo společně s tradiční rodinnou českou společností KOH-I-NOOR HARDTMUTH. Na akci ji zastupovala paní Zuzana Břízová, také členka poroty. „Je nám velkou ctí, že se naše rodinná firma může spojit s tak početnou rodinou, jako jsou ‚srdcaři‘. Je to totiž rodina s obrovským srdcem, ve kterém je dost lásky pro každého. V této složité době děti a jejich mentoři/pedagogové ukazují světu, že se s nimi má počítat, že nejsou lhostejní k okolí a že jejich srdce jsou otevřená a připravená pomoci lidem, kteří to potřebují. Jsme velmi rádi, že se na tomto projektu můžeme podílet i my.“

Patronem projektu je od počátku Studio Ypsilon. Dalšími sponzory 8. ročníku byly společnosti Mattel, ČPP, RENE, TEP factor, Symfonický orchestr hl. m. Prahy FOK, Agilab, Boutique hotel Radun, Duhová kočka, Notasheep, Amos vision, Muzeum a galerie Orlických hor, Muzeum krajky, čokoládovna Pralinka, perníkárna JaJa, varhanice Irena Chřibková a Krajánek ve světě. Hlavním mediálním partnerem je časopis AGE.

Přehled všech vítězů ve všech kategoriích a celou galerii prací najdete na www.srdceslaskou.cz.

Foto: Luděk Krušínský a ANTECOM

Kontakt:

ANTECOM s.r.o.

produkce@antecom.cz

www.srdceslaskou.cz

www.age-management.cz

www.antecom.cz

https://www.facebook.com/srdceslaskou/

priloha

priloha

priloha

priloha

priloha

Klíčová slova ČR-společnost-sněmovna-děti-ANTECOM

Oblast
Praha, Česká republika (ce)

Kategorie
Politika, veřejná správa a soudy
Média, společnost a životní styl

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.