Společnost Huawei zahajuje soutěž Tech Arena

Společnost Huawei zahájila 16. června při příležitosti jednoho z největších evropských technologických summitů Viva Technology 2022 svou soutěž Tech Arena. Soutěž Huawei Tech Arena sponzorují a organizují celosvětové laboratoře společnosti Huawei ve spolupráci se špičkovými univerzitami, aby studentům z celého světa poskytly více příležitostí vyzkoušet si své schopnosti v praxi a naučit se řešit skutečné problémy.

Viceprezident Evropského výzkumného institutu Huawei Xiang Zishang, vysvětlil, že společnost Huawei plánuje ve školním roce 2022/2023 uspořádat nejméně 10 soutěží Tech Arena pro více než 1000 studentů. Tyto soutěže se budou konat v mnoha různých zemích včetně Francie, Spojeného království, Irska, Švédska, Německa, Finska, Belgie, Itálie, Švýcarska a Izraele. Společnost Huawei doufá, že tento systematický přístup k technologickým soutěžím umožní většímu počtu studentů získat cenné zkušenosti, které mohou využít ve svém budoucím zaměstnání.

Při diskusi o plánovaném obsahu soutěže Xiang Zishang řekl: "Musíme rozšířit naše obzory, komunikovat se studenty, abychom porozuměli jejich potřebám, a pomoci vyrůst dalším talentům, kteří vzejdou z těchto soutěží." Proto budou témata a zaměření těchto soutěží pokrývat širokou škálu hlavních technologických témat. Předchozí výzvy byly zaměřeny na oblasti, jako je modelování optických sítí využití dat v reálném čase a v automobilovém průmyslu.

Soutěžící budou mít příležitost vyzkoušet si své dovednosti v oblasti kódování, algoritmů, matematiky a inženýrství při řešení reálných průmyslových problémů. Každá soutěž bude mít šest výherců, kteří získají peněžní odměnu nebo spotřebitelské produkty Huawei, jako jsou chytré hodinky a notebooky.

Soutěže jako Tech Arena nabízejí místním talentům prostor pro zlepšení jejich dovedností a vytvářejí propojení mezi průmyslem a akademickou sférou, jelikož se na nich talentovaní studenti mohou naučit nové způsoby, jak aplikovat své teoretické znalosti na výzvy reálného světa. Komerční hodnota, kterou tyto znalosti vytvářejí, je pak hnacím motorem nového výzkumu a průlomových objevů.

Ředitel laboratoře v pařížském výzkumném centru společnosti Huawei Dario Rossi, vysvětlil: "Dnešní studenti jsou budoucími výzkumníky. To, že se v rané fázi své profesní cesty setkají se zajímavými a náročnými problémy, je může motivovat k tomu, aby se věnovali technické kariéře na vysoké úrovni."

Společnost Huawei v současné době provozuje v Evropě mnoho center pro výzkum a vývoj, ve kterých pracují převážně místní výzkumní pracovníci. V současné době také spolupracuje s více než 300 univerzitami a 900 vědeckými centry po celém světě na výzkumu a rozvíjení místních talentů. V roce 2021 se roční výdaje společnosti na financování univerzit a podpoře dalších partnerství vyšplhaly na 400 milionů amerických dolarů, což je více než v předchozích letech.

Další informace o soutěži French Tech Arena 2022 naleznete na adrese: xianti.fr

KONTAKT: chengruoshan@huawei.com

Klíčová slova Francie-školy-komunikace-Huawei

Oblast
Evropa, EU, NATO (es)

Kategorie
Věda, vzdělávání a školství
IT, telekomunikace

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.