Společnost P&G představila novou strategii, která pomůže řešit problémy s vodou

Společnost Procter & Gamble dnes oznámila rozšíření svého úsilí o ekologickou udržitelnost, které zajistí více vody v oblastech s jejím kritickým nedostatkem.

Strategií společnosti P&G je budovat budoucnost, která bude pro vodu jako důležitý zdroj optimistická, a to snížením její spotřeby ve výrobě a inovacemi, partnerstvími a podporou projektů v 18 oblastech s jejím nedostatkem po celém světě. Tyto nové cíle a opatření navazují na stávající úsilí společnosti v oblasti udržitelnosti nazvané Ambice 2030 týkající se klimatu, přírody, odpadů a vody.

"Voda je jedním z nejvíc nedostatkových přírodních zdrojů na světě, který lidé často považují za samozřejmost. Již léta se zaměřujeme na snižování spotřeby vody v našich provozech a na inovace, které pomáhají spotřebitelům spotřebovávat méně vody v domácnostech, ale je toho mnohem více, co můžeme všichni udělat," řekl Jon Moeller, prezident a generální ředitel společnosti P&G. Dodává: "Společně s našimi partnery rozšiřujeme naše úsilí, které povede ke zlepšení nakládání s vodními zdroji a jejich ochraně v ohrožených oblastech, což pomůže vytvořit udržitelné prostředí pro lidi a přírodu po další generace."

Obnova vody pro lidi a přírodu, nové cíle P&G do roku 2030

Téměř třetina lidí na světě se potýká s nedostatkem vody a očekává se, že do roku 2025 se tento počet zdvojnásobí. P&G potřebuje vodu k výrobě svých výrobků a spotřebitelé ji následně spotřebovávají při jejich používání. Nové projekty se zaměřují na nahrazení té vody, která se z výroby nebo spotřebou nevrací zpět do kanalizace nebo do místních systémů. P&G při stanovování nových cílů úzce spolupracuje s programem World Resources Institute (WRI) Water Program a s partnery v terénu, kteří ví o konkrétních problémech na místě.

Dva nové cíle:

● Obnovit více vody, než se spotřebuje ve výrobních závodech P&G v 18 oblastech světa, kde je voda nedostatkovou.

● Používání výrobků: Obnovit více vody, než se spotřebuje při používání výrobků P&G.

P&G dnes oznámil šest nových projektů obnovy vody v severní Americe, které doplňují osm iniciativ odstartovaných už v roce 2020. Celkově se očekává, že tyto projekty do roku 2030 obnoví miliardy litrů vody pro lidi a přírodu a budou mít i další přínos pro celé okolí.

Pitná voda dětem a snížení spotřeby vody v domácnosti

Poskytování čisté pitné vody dětem a rodinám v nouzi po celém světě. Program Čistá voda dětem (Children's Safe Drinking Water - CSDW) poskytuje rodinám na celém světě čistou pitnou vodu. Děje se tak distribucí balíčků na čištění vody, které vynalezla společnost P&G a které dokáží vyčistit 10 litrů vody za 30 minut. S pomocí více než 150 globálních partnerů P&G poskytlo více než 19 miliard litrů čisté vody lidem ve více než 90 zemích světa a do roku 2025 si stanovili společný cíl poskytnout 25 miliard litrů.

Urychlování inovací v oblasti vody – koalice 50litrový domov. Jako zakládající člen koalice 50litrový domov, jejímž cílem je znovuobjevit budoucnost využívání vody ve městech, P&G prosazuje řešení pro udržitelnější každodenní život. Cílem je vyvinout takové výrobky a inovace, díky nimž bude v budoucnu možné fungovat s průměrnou denní spotřebou vody 50 litrů namísto dnešních 500 litrů na domácnost. Pro srovnání – průměrná denní spotřeba vody v Praze na jednotlivce je 106 litrů, tudíž se čtyřčlenná domácnost kritické spotřebě 500 litrů velmi blíží.

Snížení vodní stopy díky efektivním produktům

P&G bude i nadále vytvářet produkty a poskytovat informace, které spotřebitelům pomohou spotřebovávat méně vody v domácnosti. Například:

Pantene vyvinulo kondicionéry bez oplachování, které upravují a vyživují vlasy bez nutnosti použití vody. Díky lehkému a rychle se vstřebávajícímu složení se tento nový kondicionér aplikuje mimo sprchu na vlhké nebo suché vlasy a zanechává je poddajnější a jemnější na dotek, takže je lze vysoušet a upravovat jako obvykle.

● Tablety do myčky Jar odstraňují zbytky jídla a nečistoty bez nutnosti předmytí. Vynecháním ručního předmytí před vložením do myčky mohou domácnosti ušetřit v průměru až 12 litrů vody za minutu.

Snižování spotřeby vody v továrnách

P&G ve svých 138 provozech ve 39 zemích světa zvýšilo efektivitu využívání vody o 25 % (oproti roku 2010) a v roce 2021 recyklovalo a znovu využilo 3,1 miliard litrů vody. Ve své továrně Rakona v Rakovníku P&G díky instalaci dočišťovací jednotky reverzní osmózy ročně šetří 36 000 m3 vody. Cirkulací oplachové vody z ozonizace spoří dalších 1 300 m3 vody a vracení kondenzátu z nově instalovaného parního tunelu zpět do parního systému představuje úsporu 1 200 m3 vody za rok.

Všechny závody P&G, které se nacházejí v oblastech s nedostatkem vody, se věnují zkoumání problematiky vody a snaží se nacházet lokální řešení klíčových problémů, které mají dopad na provozy i celé komunity.

"Vytvoření řetězové reakce do budoucna s pozitivním vlivem na vodní zdroje vyžaduje rozsáhlá řešení - od výrobních a produktových inovací, které zlepšují život spotřebitelů udržitelným způsobem, až po obnovu vody v přírodě," říká Virginie Helias, ředitelka P&G pro udržitelnost. "Vždy se budeme mít co učit a společnost P&G je odhodlána přispívat k péči o naši planetu, náš společný domov."

Kontakt:

Hana Pazderková

Agentura Neopublic

hanka.pazderkova@neopublic.cz

Klíčová slova ČR-chemie-voda-ekologie-firmy-Neopublic-Procter & Gamble

Oblast
Praha, Česká republika (ce)

Kategorie
Zemědělství, životní prostředí
Energetika, suroviny
Chemický a farmaceutický průmysl

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.